„Poznajmy się – nasz region, nasze miasto, my”

Zapraszamy na relację działań z międzynarodowej mobilności na naszym fanpage na FB pod adresem:
 „Poznajmy się – nasz region, nasze miasto, my”

hymn szkoły - podkład muzyczny

hymn szkoły - wersja z wokalem

Łódzki Kurator Oświaty z wizytą w naszej szkole

W piątek 19 listopada 2021 r. Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty gościł w murach naszej szkoły. Podczas wizyty towarzyszyli mu: Cezariusz Mostowski, dyrektor Delegatury Kuratorium w Sieradzu, Krystian Krogulecki, burmistrz Warty, Barbara Melka, sekretarz gminy i Grzegorz Kopacki, przewodniczący Rady Miejskiej. Krótka rozmowa dotyczyła organizacji pracy i potrzeb szkoły. Pan kurator z uwagą przyglądał się budowie wielofunkcyjnej hali, inwestycji realizowanej w ramach programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020″. Na pamiątkę spotkania kurator na ręce dyrektora szkoły przekazał pamiątkowy album pt.: „Polska” z dedykacją. Pan dyrektor z kolei przekazał zacnym gościom książkę autorstwa uczniów naszej szkoły "Jestem miasto Warta".

XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Cecyliada 2021”

Dnia 9 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej, a tym samym eliminacje do XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Cecyliada 2021”. Uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej piosenki religijne. Jury w osobach: Dorota Gaj-Ciupa, Iwona Grześkowiak, ks. Sylwester Malczyk wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

• Kategoria kl. I-III:

Gran prix – Pola Jaworska kl. IIa
I miejsce – Kornelia Tworo kl. IIa
II miejsce – Jakub Mielczarek kl. IIIa
III miejsce – Zuzanna Walkowska kl. Ib
Wyróżnienia: Kaja Frankowska, Maja Rządkowska

• Kategoria kl. IV-VI

I miejsce – Faustyna Woźniak kl. Vb
II miejsce – Maja Gaj kl. IVb

• Kategoria kl. VII-VIII

I miejsce – Julia Szymczak kl. VIIIb

Zwycięzcy w dniu 19.11.2021 r. reprezentowali naszą szkołę na XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Cecyliada 2021” w Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Rossoszycy. Uczniowie:

• Jakub Mielczarek kl. IIIa,
  • Faustyna Woźniak kl. Vb
  • Julia Szymczak kl. VIIIb

zaprezentowali się w sposób wyjątkowy i wszyscy wyśpiewali pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej. Konkurs, jak podkreślił pan kurator Waldemar Flajszer, był na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej gratulujemy naszym laureatom.

Nauczanie zdalne dla wybranych klas od 22.11.2021

Uwaga!

Od jutra 22.11.2021 klasy 4a, 4b, 5b, 7c oraz 8a przechodzą na nauczanie zdalne.

Apel z okazji Dnia Niepodległości

Wczoraj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą,

W dniu Narodowego Święta niepodległości pozostając z szacunkiem i wdzięcznością dla Obrońców i Twórców, życzymy wszystkim, by Polska była miejscem, gdzie spełniają się aspiracje, cele i marzenia jej obywateli.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Narodowe Święto Niepodległości

REGULAMIN KONKURSU „Folder mojej szkoły”

CELE KONKURSU:

• aktywizacja wszystkich środowisk szkolnych (uczniów, nauczycieli oraz rodziców);
  • popularyzacja grafiki komputerowej wśród młodzieży jako współczesnej dziedziny sztuki;
  • ukazywanie możliwości techniki komputerowej w twórczości plastycznej;
  • rozwijanie zainteresowań informatyką;
  • promocja młodych talentów;
  • reklama naszej szkoły;
  • zachęcenie uczniów do aktywnego działania w życiu szkoły;
  • kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły;
  • rozwijanie własnej wyobraźni i oryginalności pomysłów.

ORGANIZATOR KONKURSU:  Szkoła Podstawowa w Warcie - Beata Łuczak.

PARTNER KONKURSU: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Warcie – Marcin Wojtysiak.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Konkurs polega na wykonaniu folderu promującego naszą szkołę. Należy go wykonać na kartce o formacie A 4, dwustronnej, złożonej w dowolny sposób.
  2. Folder powinien zawierać: pełną nazwę szkoły, dane adresowe, zajęcia i ważne wydarzenia, które odbywają się w szkole, krótką historię i hasła promujące naszą placówkę.
  3. Folder może zawierać elementy cudzych zdjęć, czy prac, ale zgodnie z ogólnymi przepisami prawa autorskiego (w uzasadnionych przypadkach konieczne jest dołączenie zgody autora),
  4. W konkursie mogą uczestniczyć  uczniowie klas IV – VIII  naszej szkoły.
  5. Praca może zostać wykonana indywidualnie lub w grupach liczących maksymalnie trzy osoby.
  6. Praca musi być samodzielnie zaprojektowana i wykonana przez autora/autorów, za pomocą legalnych programów graficznych, w dowolnej technice grafiki komputerowej.
  7. Prace w formie papierowej należy złożyć u organizatora konkursu najpóźniej do 20.12.2021 r.  Każdy uczestnik może złożyć  jeden projekt w formie papierowej w teczce z kartką zawierającą dane autora (imię, nazwisko, klasa) do sekretariatu szkoły w budynku przy ul. Świętojańskiej 5 w terminie do 20.12.2021 r. oraz przesłać jego formę elektroniczną na adres organizatora Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  8. Prace złożone po wskazanym terminie nie będą brały udziału w konkursie.
  9. Zgłoszenie pracy przez uczestnika konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem przez niego zgody na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich przez szkołę w całości lub w części.
  10. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyduje organizator.

ZASADY OCENY PRAC:

1. Komisję Konkursową powołuje organizator.

2. W skład Komisji Konkursowej wchodzą:

• Hubert Kamola – przewodniczący komisji;
  • Beata Łuczak – zastępca przewodniczącego komisji;
  • Julia Rządkowska – członek komisji;
  • Dorota Gaj-Ciupa – członek komisji;
  • Aleksandra Kamola - członek komisji;
  • Agnieszka Włodarczyk- Starczyk - członek komisji;

3. Komisja Konkursowa ocieniać będzie:

• zgodność złożonych prac z tematyką konkursu;
  • wykorzystanie stałych elementów;
  • pomysłowość i kreatywność autora/autorów;
  • przekaz projektu;
  • wartość artystyczną;