Dźwięki w plikach i w Internecie

W dniu :

• 11.05.2023 uczniowie klasy 5b
  • 18.05.2023 uczniowie klasy 5a

podczas realizacji tematu zajęć z przedmiotu informatyka "Dźwięki w plikach i w Internecie" wykorzystali okulary 3D. Pliki wideo zawierające dźwięk pozwoliły uczniom na nowe doznania obrazu 3D z dźwiękiem

11,12,13- 04-2023 Związki węgla z wodorem

W dniu 11,12,13 kwietnia 2023 podczas lekcji podsumowującej dział Związki węgla z wodorem uczniowie kl. 8a, 8b, 8c dzięki użyciu Empiriusza mieli możliwość wykonania doświadczeń, których z uwagi na bezpieczeństwo nie mogliśmy zrealizować w pracowni chemicznej.

27 i 29 marca 2023

Podczas lekcji techniki w dniu 27 oraz 29 marca uczniowie klasy 6a i 6b wykorzystywali możliwości okularów 3D. Wirtualne przeżycia i doznania  uświadomiły uczniom, że technologia 3D jest bardzo przydatna w nauce.

17 marca 2023

W środę 17.03.2023 na zajęciach popularyzujących matematykę w klasie IV a został zrealizowany temat lekcji "Tworzenie brył w programie Thinkercad". Uczniowie klasy IV utworzyli i wydrukowali na drukarce 3D własny model.

22.02.2023 - Plastyka

W dniu 22 lutego podczas lekcji plastyki uczniowie z klasy 7a zapoznali się z historią fotografii. Dzięki użyciu profesjonalnego aparatu cyfrowego zakupionego w ramach  projektu "Laboratoria przyszłości" wcielili się w rolę prawdziwych fotografów.

Czytaj więcej: 22.02.2023 - Plastyka

27.02.2023 Religia - Świątynie chrześcijańskiego renesansu

W 27.02.2023 podczas lekcji religii, uczniowie klasy 8c uczestniczyli w wirtualnej wycieczce po najpiękniejszych świątyniach chrześcijańskiego renesansu. Obcowanie ze sztuką tego wyjątkowego okresu okazało się niezwykłym przeżyciem. Wiadomości zawarte w podstawie programowej były w zasięgu wzroku. Dzięki wirtualnej podróży z ClassVr uczniowie mogli zobaczyć piękno Bazyliki św. Piotra i poznać inne ciekawe dzieła sztuki renesansu.

15.02.2023 Bryły 3D

W środę 15.02.2023 na zajęciach popularyzujących matematykę w klasie IV a został zrealizowany temat lekcji "Bryły w naszym otoczeniu". Uczniowie klasy IV a dzięki okularom VR podstawowe bryły mieli prawie na wyciągnięcie dłoni.

Czytaj więcej: 15.02.2023 Bryły 3D

Wirtualne wędrówki

Realizacja tematu "Wirtualne wędrówki" w klasach 5 za pomocą okularów VR:

• Klasa 5a (22.12.2022)
  • Klasa 5b (02.12.2022)
  • Klasa 5c (02.12.2022)

Początki z Arduino

• 17.11.2022  - Podstawy programowania, wyprowadzenia ArduinoUNO,  porty I/O, wyjścia w praktyce i pierwszy program sterujący Diodą LED

Własny projekt 3D

• 07 października - Poznajemy program Tinkercad 3D
  • 14, 21 października - Kończymy własny projekt 3D. Wykonujemy wydruk!

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE:

Miło nam poinformować,
że Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie przystąpiła do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych,
którego celem jest
sfinansowanie zakupu nowoczesnego sprzętu potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu wśród uczniów umiejętności manualnych
i technicznych, umiejętności samodzielnego myślenia, jak również pracy zespołowej.

W ramach programu nasza placówka otrzymała od państwa wsparcie finansowe
w wysokości 97000 zł
na zakup wyposażenia technicznego
niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych uczniów.

W ramach otrzymanego wsparcia finansowego szkoła zakupiła:
drukarkę 3D, stację lutowniczą, Wirtualne Laboratorium chemiczne Empiriusz,
zestaw okularów Class V8 Premium,
sprzęt do fotografowania, nagrywania i nagłaśniania.

Zakupiony nowoczesny sprzęt wzbogacił wyposażenie techniczne placówki potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i praktycznych
naszych wychowanków. Zajęcia z wykorzystaniem ww. sprzętu będą atrakcyjne,
 pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki
i innych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych,
lecz także w ramach kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.

film o Laboratoriach Przyszłości: https://youtu.be/bY7JTuDc6D0