Pierwsze działania w ramach projektu edukacyjnego „Ireneusz Ślipek – most między dwiema kulturami” już za nami.

31.01.2020 roku w sali Warckiego Centrum Kultury uczniowie klas VII i VIII z terenu Gminy Warta uczestniczyli w spotkaniu z panią Martyną Pankiewicz-Piotrowską. Pani Martyna jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Warcie obecnie mieszkającą we Wrocławiu. Podczas spotkania opowiedziała uczniom o swych pasjach. O tym czym zajmuje się genealogia, jak stworzyć własne drzewo genealogiczne, jak i gdzie poszukiwać swych przodków. Niezwykle ciekawe były opowieści o prapraprzodkach rozmówczyni oraz o ludziach pochodzących z naszego miasta. Pani Martyna opowiedziała również o okolicznościach powstania „Warty wspomnień”, strony na Facebook’ u (https://www.facebook.com/warta.wspomnien/), a na zakończenie spotkania przeczytała swój wiersz pt. „Na jarmarku w Warcie”.

Uczniowie, którzy wezmą udział w I Regionalnym Konkursie im. Ireneusza Ślipka pt. „Warta w obrazach”, będą tworzyć pracę plastyczną inspirowaną właśnie tym wierszem.

Regulamin konkursu do pobrania na naszej stronie internetowej.