Przedszkole - strona www

Biblioteka szkolna

BIP

e-Dziennik

Kronika szkolnych wydarzeń

Hymn szkolny


Tu, gdzie płynie rzeka Warta
Jest miasteczko ukochane.
W nim ma szkoła sercu bliska,
Ja jej wierny pozostanę.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Tu koledzy, koleżanki,
Me przyjaźnie i rozterki.
Tu zdobywam wiedzę wszelką,
By wyruszyć w świat szeroki.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Burmistrz Warty gościem uczniów klasy VIII b

W dniu 03.04.2019 r. Pan Krystian Krogulecki Burmistrz Warty był gościem uczniów klasy VIII b. Ale zanim o dzisiejszym spotkaniu… kilka słów o tym, jak do niego doszło.
Na jednej z lekcji utrwalaliśmy zasady pisania listu oficjalnego. Postanowiliśmy, że napiszemy listy do Burmistrza Warty, w którym poruszymy sprawy nas interesujące, a mianowicie rozwój naszej gminy oraz problem, który nas bezpośrednio dotyczy, czyli brak miejsc, w którym mogliśmy spędzać wolny czas, zwłaszcza po zakończeniu lekcji. Pani Beata Łuczak, nasza polonistka, przekazała listy panu Burmistrzowi. Potem zrodził się pomysł przeprowadzenia wywiadu z włodarzem naszego miasta. Termin został ustalony, a my zabraliśmy się do pracy. Najpierw odbyły się zajęcia, na których poznaliśmy tajniki sztuki przeprowadzania wywiadu. Następnie poszukiwaliśmy informacji o naszym przyszłym rozmówcy, układaliśmy pytania, przeredagowaliśmy te, które uznaliśmy za banalne i ustaliliśmy, jaka będzie ich kolejność podczas wywiadu.

Oprócz pana Burmistrza gościliśmy też pana Dyrektora oraz kilka pań uczących w naszej szkole. Pan Burmistrz udzielił odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, a na zakończenie ustosunkował się naszych listów.

Pełen tekst wywiadu opublikowany zostanie po dokonaniu autoryzacji przez pana Burmistrza.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy
Panu Krystianowi Kroguleckiemu
Burmistrzowi Warty
za udzielenie nam wywiadu, zainteresowanie naszymi listami
oraz okazaną nam życzliwość.
Była to dla nas niezwykła lekcja języka polskiego. 

 

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą uczniowie klasy Szkoły Podstawowej w Warcie udostępniają pełen tekst wywiadu z panem Krystianem Krogulecki Burmistrzem Warty. Przypomnijmy, że pan Burmistrz był gościem uczniów klasy VIII b w dn. 03.04.2019 r. Wywiad jest po autoryzacji - Wywiad

Uczniowie klasy VIII b

Święto Szkoły - Turniej tenisa stołowego

Tego jeszcze nie było!!! Podczas tegorocznej edycji Święta Szkoły Podstawowej w Warcie odbył się turniej tenisa stołowego w kategorii open. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jednym z zawodników był pan Krystian Krogulecki Burmistrz Warty. Pan Burmistrz okazał się bezkonkurencyjny. Pokonał pana Zbigniewa Talagę, Kolejna ciekawostka – pan Sławomir Wawrowski Sekretarz zajął trzecie miejsce. Organizatorzy maja nadzieję, że udział tak znamienitych zawodników wpisze się w tradycję ich święta.

Galeria zdjęć - Turniej tenisa stołowego

 

Festiwal Wiedzy i Umiejętności 2019

 W tym roku odbyła się druga edycja Festiwalu Wiedzy i Umiejętności, a w jego ramach zmagania o zdobycie nagrody w postaci Przechodniego Pucharu STACH. Nazwa Pucharu nawiązuje do imienia naszego patrona, Stanisława Skarżyńskiego. Wydarzenie to po raz kolejny związane było z obchodami Dnia Patrona szkoły i mamy nadzieję, że stanie się ono tradycją szkoły. Ogromną wartością  przedsięwzięcia jest zaangażowanie uczniów. Na każdym etapie realizacji projektu i w różnych jego obszarach aktywność dzieci i młodzieży była tak duża, że można nazwać ją „pospolitym ruszeniem”. W czasie festiwalu chcemy przedstawić różnorodne zainteresowania uczniów, ich pasje, umiejętności, sukcesy, osiągnięcia o których często koledzy i nauczyciele nie wiedzą. Wydarzenie to wymaga długich przygotowań, a sam dzień festiwalu to kulminacja zdolności integracji i współpracy wszystkich grup tworzących szkolną społeczność. Nie odbywają się wtedy zajęcia lekcyjne, ale nie brakuje kontaktu z wiedzą i okazji do wykazania się zdolnościami! 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SIERADZU

Dnia 22 maja 2019 roku uczniowie klas I-III odwiedzili siedzibę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Uczniowie uczestniczyli w pogadance, którą poprowadził z-ca Komendanta Powiatowego PPSP w Sieradzu st kpt. mgr inż. Tomasz Łodo.

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Strażacy zaprezentowali swoje umundurowanie i ekwipunek. Uczniowie mogli przymierzyć specjalistyczny -jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Wielką atrakcją dla uczniów były ćwiczenia z gaszeniem ,,ognia”. Strażacy pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznych wozów strażackich. Dzieci mogły wejść do wozów, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zwiedziliśmy plac treningowy oraz główne miejsce dowodzenia. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę. Uczniowie podziękowania w formie pisemnej złożyli na ręce z-cy Komendanta Powiatowego PPSP w Sieradzu st kpt. mgr inż. Tomasza Łodo.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie….

Za zorganizowanie wycieczki  dziękujemy Panu Danielowi Joachimiakowi.

Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III

Dnia 17 maja 2019 roku odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. 

W konkursie wzięło udział:

 • 17 uczniów z klas pierwszych,
 • 9 uczniów z klas drugich,
 • 11 uczniów z klasy trzeciej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja powołana z nauczycieli uczących w klasach I-III. 

Konkurs dla uczniów klas pierwszych rozpoczął się o godzinie 8.30

Jury w składzie: 

 • Maria Matusiak
 • Małgorzata Kłys

przyznało następujące nagrody:

 • I miejsce- uczniowie klasy I a: Kalina Angerman i Marcel Mituła;
 • II miejsce – uczniowie klasy I b: Maja Gaj, Nikodem Jeziorny; uczeń klasy I c: Tymoteusz Rządkowski;
 • III miejsce – uczennica klasy I b: Nadia Kozielska, uczeń klasy I c: Szymon Sobczyk

Konkurs dla uczniów klas drugich rozpoczął się o godz. 9.30

Jury w składzie:

 • Katarzyna Piasecka
 • Ewa Wilczek
 • Elżbieta Woźniak

przyznało następujące nagrody:

 • I miejsce uczennica klasy II a: Hanna Marciniak;
 • II miejsce uczniowie klasy II a: Wojciech Kopytek i Faustyna Woźniak
 • III miejsce uczennica Klasy I c: Wioletta Dorabiała

Konkurs dla uczniów klas trzecich rozpoczął się o godz. 10.30

Jury w składzie:

 • Mariola Wawrowska
 • Anna Jóźwicka

przyznało następujące nagrody:

 • I miejsce Marika Bednarek i Marika Chojecka
 • II miejsce Ernest Stasiak
 • III miejsce Lev Kovalevskyi

Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Kłys, Maria Matusiak, Mariola Wawrowska

Pałac w Małkowie miejscem „żywej lekcji regionalizmu”

W tym niezwykłym miejscu 15.05.2019 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Na regionalną nutę”dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej w Warcie. Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych. Pani Aleksandra Adamas zdradzała uczestnikom tajniki sieradzkiego rękodzieła ludowego, a członkowie Zespołu Ludowego Bałdrzychowianie uczyli owijoka i sieradzkiej polki. Ósmoklasiści słuchali fragmentów „Chłopów” Władysława St. Reymonta w wykonaniu: pana Krystiana Kroguleckiego Burmistrza Warty, pana Wojciecha Wójcika, pana Zbigniewa Talagi oraz pana Huberta Kamoli. Właścicielka obiektu, pani Agnieszka Kudlik-Budzińska, oprowadziła uczniów po obiekcie, opowiadając o tym pięknym miejscu i o jego związku z wyżej wspomnianym Noblistą.

W kolejnej części podsumowania projektu uczniowie przedstawili efekty swojej pracy. Były prezentacje multimedialne („Polszczyzna niejedno ma imię” i „Obrzędy i zwyczaje regionu sieradzkiego”), referat pt. „Mówimy Reymont – myślimy „Chłopi” oraz informacje o ludowym stroju sieradzkim. Na zakończenie wszyscy mogli skosztować ludowego jadła.

Działania koordynatorek podczas trwania całego projektu miały  na celu podkreślenie znaczenia potrzeby odkrywania wiedzy o miejscu, w którym się urodziliśmy i żyjemy; pielęgnowania tradycji, zwyczajów, obrzędów oraz gwary naszego regionu w myśl spisanych przez Kamila Cypriana Norwida słów: „Lecz aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba nam pomnieć skąd się wyszło”.

Koordynatorki projektu jeszcze raz dziękują wszystkim zaproszonym gościom oraz partnerom projektu za umożliwienie uczniom uczestniczenia w tej „żywej lekcji regionalizmu”.

Partnerzy projektu

 • Agnieszka Kudlik-Budzińska - dyrektor zarządzający Zespołu Pałacowo-Parkowego w Małkowie;
 • Aleksandra Adamas – członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie - oddział w Łodzi;
 • Zbigniew Talaga – tłumacz przysięgły języka angielskiego, emerytowany nauczyciel;
 • Członkowie Zespołu Ludowego Bałdrzychowianie.

Koordynatorki projekt: Beata Łuczak, Dorota Gaj-Ciupa, Julia Rządkowska.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Lekcja Regionalizmu w Małkowie

POWITANIE WIOSNY klasy I - III

Dnia 20 marca 2019 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uroczyście witali nadejście wiosny. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy Ib pod kierunkiem mgr Ewy Wilczek. 

W imprezie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Impreza, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.

Impreza zakończyła się na boisku szkolnym spaleniem Marzanny.

Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę. Wszyscy świetnie się bawili. Wierzymy, że wiosna wkrótce do nas przyjdzie.

Zapraszamy do galerii zdjęć -  POWITANIE  WIOSNY klasy I - III

Apel Dzień Kobiet klasy I - III

Dnia 08.03.2012r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu każda kobieta została obdarowana przez chłopców kwiatkiem. Apel poprowadził Kacper Maćczak z klasy III a. Po części oficjalnej przygotowanej przez chłopców z klasy III a nastąpił turniej. Sześć Super Dziewczyn z poszczególnych klas wzięło udział w konkurencjach. Turniej miał wyłonić  SUPER DZIEWCZYNĘ KLAS I-III.

Uczestniczki dały z siebie wszystko.  Musiały one między innymi:

 • nakryć do stołu,
 • sprawdzić się jako krawcowe przyszywając guzik,
 • odgadnąć zapach różnych przypraw,
 • zapakować prezent,
 • zrobić z koralików bransoletkę.

Nad prawidłowym wykonaniem każdego zadania czuwało jury, w skład którego weszli chłopcy z poszczególnych klas pod przewodnictwem p. Wiktora Szymczaka.

SUPER  DZIEWCZYNĄ  KLAS I-III została MARIKA  BEDNAREK z klasy III a. 

Gratulujemy!!!

 Zapraszamy do galerii zdjęć - Dzień Kobiet klasy I - III