Przedszkole - strona www

Biblioteka szkolna

BIP

e-Dziennik

Kronika szkolnych wydarzeń

Hymn szkolny


Tu, gdzie płynie rzeka Warta
Jest miasteczko ukochane.
W nim ma szkoła sercu bliska,
Ja jej wierny pozostanę.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Tu koledzy, koleżanki,
Me przyjaźnie i rozterki.
Tu zdobywam wiedzę wszelką,
By wyruszyć w świat szeroki.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26 września 2019 roku zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Do głosowania przystąpiło 165 uczniów naszej szkoły, oddano 164 głosy ważne, 1 głos nieważny .

Oto wyniki:

  • Przewodniczący: Filip Chuderski kl. VIIIa 
  • Zastępca:  Zuzanna Kobryń kl. VIII b 
  • Sekretarz: Gabriela Antończak kl. VIII b 

GRATULUJEMY!!!

Galeria zdjęć - Wybory samorządu

 Opiekunowie SU
Iwona Grześkowiak
Julia Rządkowska

Noc Bibliotek w bibliotece Szkoły Podstawowej w Warcie

W sobotę 5 października 2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, która odbyła się po raz 5 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.. My uczestniczyliśmy w niej po raz 4. W godzinach od 18.00 do 23.00 25 uczniów bawiło się wyśmienicie. Program był bardzo bogaty: wspólne przeczytanie baśni, tworzenie swoich książek i zawieszanie ich na „drzewku książek”, wykonanie plakatów propagujących czytanie. Gra : „co książka powie o tobie?”, odgadywanie skarbów ze skrzyni/ z nagrodami/, czytanie historyjek o życiu w nocy, obejrzenie filmów. Noc osłodziło nam zjedzenie pizzy, którą zasponsorował pan Grzegorz Kopacki  i pan Tomasz Kaźmierczak oraz babeczek / zakupiła pani Agnieszka Olesiak. 

Dla rodziców oczekujących na swoje dziecko był przygotowany „Kącik rodzica”. Rodzic mógł poczęstować się kawą, herbatą. Przeczytać informacje o Marku Hłasko, pisarzu polskim, właśnie minęła 50. Rocznica jego śmierci.

Organizatorzy:

Małgorzata Wawrzyniak-Dorabiała, Aldona Małolepsza, Anna Putyńska, Agnieszka Olesiak, Julia Rządkowska

Galeria zdjęć - Noc bibliotek

„Na imieninach u Władka”

W Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu 25 września 2019 r. zebrali  się uczniowie z regionu sieradzkiego „Na imieninach u Władka” by recytować jego poezję. Uczennice naszej szkoły także wystąpiły:

  • Gabrysia Antończak z wierszem „Ucieczka”,
  • Patrycja Wawrzyniak mówiła „Zielony wiersz”.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dnia 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. To rok po przemianach zgodnych z nową reformą w oświacie. Likwidacja gimnazjów zmieniła szkoły podstawowe w szkoły ośmioklasowe. A więc nowe wyzwania, nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowy plan lekcji, nowe przedmioty. Jak będzie? Zobaczymy za 10 miesięcy. Od tego roku jesteśmy Szkołą Podstawową. Uczniowie klas I-III nadal pozostali w budynku przy ul. Koźmińskiej 11, uczniowie klas IV-VIII będą uczęszczać  do budynku szkolnego przy ulicy Świętojańskiej. 

 Nowy rok szkolny 201/2019 - jak powiedział Pan Dyrektor Hubert Kamola – rozpoczęty.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Ireneusz Ślipek – most między dwiema kulturami”

Projekt skierowany był do uczniów klas VIII oraz III oddziałów gimnazjalnych.  W trakcie jego trwania uczniowie zdobywali i poszerzali wiedzę z zakresu znajomości literatury, kultury, tradycji i historii Żydów oraz szukali inspiracji do działań, które były przez nich prezentowane podczas finalizacji projektu.

Nadrzędnym celem projektu było podkreślenie znaczenia bezinteresownej pracy pana Ireneusza Ślipka na rzecz ratowania zabytków kultury wyznania judaistycznego oraz rozwijanie u uczestników i odbiorców projektu postaw szacunku dla innych kultur, religii, narodów.

Czytaj więcej...