Informacje o projekcie

W ramach uzyskanej przez naszą szkołę Akredytacji, w ramach programu Erasmus+ w sektorze edukacja szkolna, ogłaszamy start nowego projektu edukacyjnego pod numerem 2023-1-PL01-KA121-SCH-000122931. Tym razem, zagraniczna mobilność, będąca główną akcją projektu, skieruje się ku malowniczej Grecji.

Projekt stanowi wyjątkową okazję dla uczniów naszej szkoły, aby zaangażować się w przedsięwzięcie, które oferuje szerokie możliwości rozwoju. Uczniowie do uczestnictwa w projekcie zostaną wyłonieni w procesie rekrutacji – o terminach będziemy informować.

Dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej, udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych i wiedzy uczniów, promowanie wykorzystania nowych technologii i innowacyjnych metod nauczania. Uczestnicy projektu będą doskonalić swoje kompetencje cyfrowe, językowe, wielojęzyczności, osobiste, społeczne, uczenia się i kulturowe. Ponadto celem jest wzmocnienie europejskiego wymiaru nauczania i uczenia, poprzez m.in promowanie wartości włączania i różnorodności, tolerancji i udziału w życiu demokratycznym, a także upowszechnianie wiedzy o wspólnym europejskim dziedzictwie i różnorodności.

Zagraniczna mobilność zaplanowana w dniach od 03.06 do 15.06.2024 roku, obejmie 9 dni intensywnych zajęć merytorycznych, 2 dni realizacji programu kulturowego i 2 dni podróży. Współpracując z grecką szkołą w Katerini, nasi uczniowie wezmą udział w zajęciach ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami. Program, realizowany w języku angielskim, będzie składał się z m.in. z lekcji teoretycznych, warsztatów, spotkań oraz zajęć terenowych. W weekend oraz w czasie wolnym po zajęciach realizowany będzie program kulturowo-edukacyjny, którego celem jest przybliżenie uczniom greckiej kultury, historii i tradycji.

Informacje dotyczące procesu rekrutacji ukażą się wkrótce, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych aktualności i przygotowania się do udziału w tym ekscytującym międzynarodowym projekcie.