Jutrzenka Warta

XX kolejka: Andrespolia Wiśniowa Góra - Jutrzenka Warta
13 marca (sobota), godzina 15.30! Juve ma dziś 96 lat!

08 marca 2021 08:18

Jubileusz powstania naszego klubu obchodzimy właśnie dziś. 96 lat temu powstał w Warcie pierwszy klub sportowy, a obecna Jutrzenka jest jego kontynuatorem! Więcej o historii Juve przeczytacie w zakładce historia! Za cztery lata obchodzić będziemy stulecie Jutrzenki! Oby nic nie przeszkodziło w obchodach tego pięknego wieku! Wydana zostanie publikacja o historii Juve (osoby, które posiadają stare zdjęcia, wycinki prasowe lub inne rzeczy związane z warckim sportem proszone są o kontakt z klubem!).

O godzinę wcześniej niż planowano rozpocznie się pierwszy mecz Jutrzenki w rundzie wiosennej. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się w Wiśniowej Górze o godzinie 15.30. To dobra decyzja działaczy Andrespolii, bo mecz, który pierwotnie miał się rozpocząć o 16.30 kończyłby się  przecież w ciemnościach!!!

W jakim składzie wystąpi Juve trudno dziś powiedzieć. Problemy kadrowe (kilku zawodników odeszło - ich decyzje na razie przemilczymy, ale wrócimy jeszcze do tego tematu), kontuzje i kartki przetrzebiły nasz skład na pierwszy mecz. Liczymy jednak na wielką mobilizację tych, którzy zostali i walczyć będą wiosną o utrzymanie w IV lidze! Powodzenia!

 

Już za pięć dni rozpoczyna się runda wiosenna w łódzkiej IV lidze. W sobotę, 13 marca o godzinie 15.30 zagramy w ramach XX kolejki w Wiśniowej Górze z Andrespolią. Za żółte kartki w tym spotkaniu nie zagrają: Piotr Burski, Piotr Kobierski i pozyskany Radosław Jurkowski.

Trudno być optymistą przed tym meczem, bo w ostatnim sprawdzianie przed ligą Jutrzenka w niedzielę, 7 marca uległa w Błaszkach okręgowemu przecież Piastowi 1:3 (1:0), gola dla Juve do przerwy pięknym uderzeniem z 20 metrów zdobył Paweł Dryka. Jednak po przerwie to seria błędów naszej obrony i aż trzy gole stracone!

Skład Jutrzenki: Florczak - Michał Lewandowski, Dudek, Piotr Kobierski, Pawlak - testowany zawodnik, Dryka, Szyc, Cichosz, Cyprian Lewandowski - Młotkiewicz. Na zmiany wchodzili: Sulgan i Jurkowski.Warto zwrócić uwagę na występ Jarosława Szyca!

Mariusz Graczykowski oglądał spotkanie z trybun, a w piątek zagrał w... sparingu Piasta ze Szczytnikami nie informując o tym zarządu naszego klubu!

Aktualności

V kolejka

22 września 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
LZS Brąszewice 2 : 0 Jutrzenka Warta
Czarni Rząśnia 3 : 0 Piast Błaszki
Zawisza Pajęczno 0 : 3 Warta II Sieradz
MLKS Konopnica 4 : 0 KS Karsznice
TS Janiszewice 4 : 3 Hetman Rusiec
Warta Działoszyn 2 : 0 Złoczewia Złoczew
WKS Wieluń 1 : 1 Słowian Dworszowice
GKS Chojne 1 : 1 Tęcza Brodnia