Jutrzenka Warta

Ostatni "mecz" prezesa Romana Kamińskiego!
Pożegnaliśmy pana Romana!

07 lipca 2020 20:55

We wtorek, 7 lipca odbył się pogrzeb zmarłego w piątek byłego prezesa Jutrzenki - pana Romana Kamińskiego. Wśród uczestników pogrzebu było wielu piłkarzy, kibiców, działaczy, trenerów, byli prezesi OZPN Sieradz - Maciej Bukowiecki i Jan Łochowski oraz myśliwi i wędkarze (te pasje też były udziałem pana Romana). W mowie pożegnalnej członek zarządu Juve - Hubert Kamola, tak pożegnał prezesa Romana Kamińskiego:

"Pan Roman, bo tak z wielkim szacunkiem zwracali się do niego wszyscy ludzie związani z Jutrzenką Warta trzykrotnie był wybierany na prezesa naszego klubu!

Po raz pierwszy w listopadzie 1974 roku. To wówczas próbował utworzyć w Warcie sekcję... kolarską, bo sam był sympatykiem tej dyscypliny sportu! Jednak wobec braków sprzętowych i finansowych sekcja ta nie przyjęła się na warcki grunt. Po pierwszej ponad dwuletniej kadencji w styczniu 1977 roku pracował w zarządzie, ale przestał być prezesem.

Wrócił na stanowisko prezesa w kadencji zarządu 1983-86, czyli w latach sukcesów Jutrzenki, jeśli chodzi o piłkę nożną! To sprowadzony przez niego trener i jego piłkarze z Jednostki Wojskowej w Sieradzu walczyli jak równy z równym z Wartą Sieradz o III ligę wygrywając pamiętny mecz na szczycie w Warcie 1:0 - 14 października 1984 roku. Na trybunach zasiadło wówczas blisko trzy tysiące kibiców!!! To wtedy przylgnął do naszego klubu słynny przydomek Juve i jest z nami do dziś! Niestety żołnierze odeszli, a że pan Roman nie lubił grać o małe cele, nie startował w wyborach do zarządu następnej kadencji!

Wrócił ponownie do zarządu w roku 1998, a po zawirowaniach na stanowisku prezesa został nim po raz trzeci w roku 1999 i był do końca 2002 (Jutrzenka grała wówczas jeden sezon w IV lidze). Był członkiem zarządu OZPN Sieradz, odznaczony kilkukrotnie przez Łódzki oraz Polski Związek Piłki Nożnej!

Zawsze w pełni zaangażowany, zawsze do dyspozycji i zawsze społecznie pełniący swoje obowiązki. To dzięki Jego nieprzeciętnej intuicji i charyzmie, Jutrzence udawało się święcić swoje największe sukcesy piłkarskie – dwukrotny awans do IV ligi i wspomniana walka o III ligę!

W ostatnich latach wspierał nasz klub będąc na każdym meczu w Warcie, większości wyjazdów, a także finansowo. Był członkiem Klubu Wsparcia "Tylko Jutrzenka". Swój ostatni mecz przegrał z chorobą nowotworową. Na zawsze pozostanie w naszych piłkarskich sercach!

Zasilił szeregi sektora niebios i "dołączył" do zmarłego niedawno prezesa Zbigniewa Zakrzewskiego, dla którego był wzorem i  przysłowiowym mistrzem!

Za Jego poświęcenie, za trwanie na posterunku do ostatniej chwili, za zawsze wyciągniętą do pomocy rękę, My cała społeczność Jutrzenki pragniemy złożyć Mu ogromne podziękowania i uczestniczyć w Jego ostatniej drodze.

Cześć Jego Pamięci!"

Po mszy pogrzebowej, pan Roman spoczął na warckim cmentarzu.

Aktualności

XXV kolejka

17-18 kwietnia 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta Warta Działoszyn
ŁKS II Łódź 5 : 1 Ceramika Opoczno
Skalnik Sulejów Orzeł Nieborów
Pogoń Zduńska Wola Orkan Buczek
Omega Kleszczów Andrespolia Wiśniowa Góra
Czarni Rząśnia Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Zjednoczeni Stryków
Warta Sieradz Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce Ner Poddębice
Boruta Zgierz Stal Głowno