Jutrzenka Warta

Jubileusz naszego klubu!
Jutrzenka kończy dziś 90 lat!

01 marzec 2015 15:10

Dokładnie 90 lat temu, 11 marca 1925 roku powstał pierwszy klub sportowy w Warcie. Po wojnie zmieniały się nazwy, ale ludzie zawsze byli ci sami, kochający sport, a przede wszystkim piłkę nożną. Choć największe sukcesy Jutrzenki to medale mistrzostw Polski zapaśników! Dziś nasza Jutrzenka, która jest spadkobierczynią klubów przed- i powojennych - obchodzi okrągły jubileusz 90-lecia istnienia! Do bardziej szczegółowej historii naszego klubu zapraszamy do zakładki - Historia. Zarząd klubu na ostatnim walnym zebraniu członków klubu podjął uchwałę o uświetnieniu jubileuszu imprezami okolicznościowymi. Sa fajne pomysły (m.in. wystawa w muzeum, mecz z zespołem Widzewa, bal sportowca, wydanie okolicznościowych pamiątek klubu), oby tylko zostały zrealizowane, wszak rzadko, który klub w Polsce może poszczycić się takim jubileuszem! Wszystkich kibiców posiadających jakiekolwiek pamiątki z historii naszego klubu (zdjęcia, dyplomy, proporczyki, sprzęt sportowy itp.) prosimy o kontakt z władzami klubu!

W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną Jutrzenka w sobotę, 7 marca w Ciężkowie wygrała z B-klasowym Sazanem Pęczniew 3:0, po golach Oktawiana Maliszewskiego w 60 min., Macieja Dudka w 70 min. i Mateusza Maraszka w 73 min. (grano dwa razy po 40 min.).

Skład Juve: Pasiński - Nowicki, Jurga, Kulczyński, Pawlak - Dudek, Maraszek, Kubiak, Potocki - Sulgan, Różycki. Na zmiany wchodzili: Kwiatkowski - Dzieran, Maliszewski, Młotkiewicz, Korona, Dróżdż. Po meczu nasi zawodnicy udali się do Uniejowa, gdzie korzystali m.in z saun i basenów.

W meczu XVIII kolejki Jutrzenka w niedzielę, 15 marca o godzinie 15.00 podejmować będzie w Warcie LZS Brąszewice. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.

W piątek, 6 marca w Warckim Centrum Kultury odbyło się Walne zebranie członków i sympatyków Jutrzenki Warta. Zebranie miało charakter sprawozdawczy. Obecnych było 17 sympatyków klubu! Po sprawozdaniach zarządu i komisji rewizyjnej rozpoczęła się dyskusja. Jednym z jednej punktów były obchody jubileuszu naszego klubu, wszak w 11 marca minie 90 lat od założenia pierwszego klubu sportowego w Warcie!

W kolejnym meczu sparingowym, w sobotę 28 lutego Jutrzenka przegrała w Ostrowie Wielkopolskim z III-ligową Centrą 1:2. Do przerwy było bez bramek. Po zmianie stron gola dla Juve z rzutu karnego zdobył Sylwester Pawlak. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zdobyli dwa gole i ostatecznie wygrali z nami 2:1.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Nowicki, Wolny, Kulczyński, Pawlak - Dudek, Kubiak, Korona, Drożdż, Dzieran - Różycki. Na zmiany wchodzili: Jurga, Maliszewski, Młotkiewicz.

 

Aktualności

I kolejka

25-26 lipca 2020 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Zjednoczeni Stryków Ceramika Opoczno
Warta Działoszyn Orzeł Nieborów
Stal Głowno Ner Poddębice
Boruta Zgierz Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Orkan Buczek
Skalnik Sulejów Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce ŁKS II Łódź
Czarni Rząśnia Warta Sieradz
Omega Kleszczów Pogoń Zduńska Wola