Jutrzenka Warta

Jubileusz naszego klubu!
Jutrzenka kończy dziś 90 lat!

01 marca 2015 15:10

Dokładnie 90 lat temu, 11 marca 1925 roku powstał pierwszy klub sportowy w Warcie. Po wojnie zmieniały się nazwy, ale ludzie zawsze byli ci sami, kochający sport, a przede wszystkim piłkę nożną. Choć największe sukcesy Jutrzenki to medale mistrzostw Polski zapaśników! Dziś nasza Jutrzenka, która jest spadkobierczynią klubów przed- i powojennych - obchodzi okrągły jubileusz 90-lecia istnienia! Do bardziej szczegółowej historii naszego klubu zapraszamy do zakładki - Historia. Zarząd klubu na ostatnim walnym zebraniu członków klubu podjął uchwałę o uświetnieniu jubileuszu imprezami okolicznościowymi. Sa fajne pomysły (m.in. wystawa w muzeum, mecz z zespołem Widzewa, bal sportowca, wydanie okolicznościowych pamiątek klubu), oby tylko zostały zrealizowane, wszak rzadko, który klub w Polsce może poszczycić się takim jubileuszem! Wszystkich kibiców posiadających jakiekolwiek pamiątki z historii naszego klubu (zdjęcia, dyplomy, proporczyki, sprzęt sportowy itp.) prosimy o kontakt z władzami klubu!

W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną Jutrzenka w sobotę, 7 marca w Ciężkowie wygrała z B-klasowym Sazanem Pęczniew 3:0, po golach Oktawiana Maliszewskiego w 60 min., Macieja Dudka w 70 min. i Mateusza Maraszka w 73 min. (grano dwa razy po 40 min.).

Skład Juve: Pasiński - Nowicki, Jurga, Kulczyński, Pawlak - Dudek, Maraszek, Kubiak, Potocki - Sulgan, Różycki. Na zmiany wchodzili: Kwiatkowski - Dzieran, Maliszewski, Młotkiewicz, Korona, Dróżdż. Po meczu nasi zawodnicy udali się do Uniejowa, gdzie korzystali m.in z saun i basenów.

W meczu XVIII kolejki Jutrzenka w niedzielę, 15 marca o godzinie 15.00 podejmować będzie w Warcie LZS Brąszewice. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.

W piątek, 6 marca w Warckim Centrum Kultury odbyło się Walne zebranie członków i sympatyków Jutrzenki Warta. Zebranie miało charakter sprawozdawczy. Obecnych było 17 sympatyków klubu! Po sprawozdaniach zarządu i komisji rewizyjnej rozpoczęła się dyskusja. Jednym z jednej punktów były obchody jubileuszu naszego klubu, wszak w 11 marca minie 90 lat od założenia pierwszego klubu sportowego w Warcie!

W kolejnym meczu sparingowym, w sobotę 28 lutego Jutrzenka przegrała w Ostrowie Wielkopolskim z III-ligową Centrą 1:2. Do przerwy było bez bramek. Po zmianie stron gola dla Juve z rzutu karnego zdobył Sylwester Pawlak. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zdobyli dwa gole i ostatecznie wygrali z nami 2:1.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Nowicki, Wolny, Kulczyński, Pawlak - Dudek, Kubiak, Korona, Drożdż, Dzieran - Różycki. Na zmiany wchodzili: Jurga, Maliszewski, Młotkiewicz.

 

Aktualności

XV kolejka

18-19 listopada 2023 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
WKS 1957 Wieluń 0 : 1 Pogoń Zduńska Wola
Jutrzenka Warta 2 : 1 Warta II Sieradz
Tęcza Brodnia 4 : 0 Piast Błaszki
TS Janiszewice 3 : 0 Czarni Rząśnia
MLKS Konopnica 2 : 1 Ekolog Wojsławice
Sokół Goszczanów 1 : 5 UKS Galewice
Prosna Wieruszów 5 : 0 KS Karsznice
LZS Brąszewice 2 : 3 Złoczewia Złoczew