IV liga: Jutrzenka Warta - Start Brzeziny 4:1 (3:1)
Klasa B: Kalinowa - Jutrzenka II Warta 1:2 (0:0)

25 sierpnia 2013 20:04

W meczu III kolejki łódzkiej IV ligi Jutrzenka pewnie pokonała beniaminka Start Brzeziny 4:1. Już w 1 minucie Jutrzenka zdobyła gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 8 min. po rzucie rożnym Michała Kaczmarka Mateusz Maraszek strzałem głową dał nam prowadzenie. W 17 min. goście wyrównali po zamieszaniu w naszym polu karnym. W 25 min. po znakomitym podaniu Krzysztofa Stępińskiego Robert Jarecki pięknym strzałem w górne okienko wyprowadził Juve znów na prowadzenie. W 35 min. składna akcja Juve - rozpoczął Jędrek Dzieran, a potem piłka jak po sznurku przeszła przez Jareckiego, M.Kaczmarka i trafiła pod nogi Stępińskiego, ale bramkarz gości zażegnał niebezpieczeństwo. W 37 min. strzał Łukasza Szmidta minął dalszy słupek bramki Startu. W 44 min. po dośrodkowaniu Jareckiego piłka przeszła przez całe pole karne, a ładnym uderzeniem z półwoleja popisał się Michał Kaczmarek i Juve do przerwy prowadziło 3:1! Po przerwie sytuacji było jeszcze więcej. W 49 min. po podaniu Szmidta Stępiński z 10 metrów trafił w poprzeczkę! W 52 min. goście zmusili Tomasza Kwiatkowskiego do interwencji strzałem z kilkunastu metrów. Dwie minuty później nasz bramkarz broni w znakomitym stylu uderzenie z rzutu wolnego. W 55 min. z bliska strzelał Przemysław Sosnowski, ale bramkarz okazał się lepszy. W 58 min. główkował Stępiński, ale obok słupka. W 67 min. nad poprzeczką uderzał Maraszek. W 69 min. goście z bliska strzelili nad bramką, choć sytuacja była wymarzona. W 70 min. z 16 metrów uderzał Sosnowski, ale minimlanie obok bramki. W 77 min. po znakomitym podaniu piętą Kacpra Jezierskiego strzelał z dystansu Szmidt, ale bramkarz obronił na róg. Z niego dośrodkował Łukasz Kaczmarek, a piłkę do siatki skierował Artur Wolny! W 85 min. strzał gości minął nasz dalszy słupek. W 87 min. strzelał z daleka Łukasz Kaczmarek, ale bramkarz był na posterunku. W 89 min. strzał z szesnastki obronił nasz Kwiatkowski. W 90 min. strzał lewą nogą Piotra Sajdy minimalnie minął bramkę, podobnie jak uderzenie Michała Kaczmarka z 91 min., choć mógł podać do będącego w znakomitej sytuacji Sajdy. W sumie zasłużona wygrana Juve, a rozmiar zwycięstwa mógł być o wiele wyższy. Na meczu wydany został nowy numer gazetki Juve gol - drukowany w drukarni IRPOL, dostępny na naszej stronie.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Szmidt, Kulczyński, Pawlak (k), Ł.Kaczmarek - J.Dzieran (od 60 min. Wolny), Maraszek (od 71 min. Badowski), Sosnowski, M.Kaczmarek - Jarecki (od 78 min. Sajda), Stępiński (od 66 min. Jezierski). Żółte kartki: Ł.Kaczmarek, Stępiński. Sędziował Marcin Sęczek. Widzów blisko 400.

W następnej, kolejce, już w środę 28 sierpnia Jutrzenka o godzinie 17.30 zagra w Pajęcznie z Zawiszą.

W meczu Klasy B nasze rezerwy wygrały w Kalinowej 2:1 (0:0), po golach Piotra Tomaszewskiego w 60 min. i Jakuba Kobusiewicza w 70 min. Skład naszych rezerw: Wojciechowski - Małolepszy, Kopacki, A.Cybulski, Stawicki (od 80 min. Wierzbicki) - Młotkiewicz (od 65 min. P.Kobusiewicz), J.Kobusiewicz, Nowicki, Wałęsa (od 90 min. Ł.Pawlak) - Tomszewski, Sobczyk (od 60 min. Kacyna). Sędziował Tadeusz Chomiszczak. Widzów około 70, w tym z Warty około 30.

W następnej kolejce, w niedzielę, 1 września nasze rezerwy zagrają w Warcie z Iskrą Przedłęcze o godzinie 14.00.