V kolejka: TS Janiszewice - Jutrzenka Warta 1:0 (0:0)
Klasa B: LKS Kalinowa - Jutrzenka II Warta/Socha 1:0 (0:0)

10 września 2023 08:30

W meczu V kolejki klasy okręgowej nasza Jutrzenka w sobotę 9 września uległa na wyjeździe Janiszewicom 0:1. Jedyny gol meczu padł w drugiej części gry, niestety Juve nie zdołało odrobić strat. Okazja do rewanżu będzie już w środę, gdy zagramy w Warcie z... Janiszewicami w ramach zaległego meczu Pucharu Polski. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Relacja z meczu w Janiszewicach:

5 min. - strzał Piotra Sajdy z 30 metrów obok bramki;

14 min. - Oskar Świątkowski w sytuacji sam na sam - ostatecznie spalony;

22 min. - Marek Wojciechowski obronił w sytuacji sam na sam;

23 min. - strzał Tomasza Niżnikowskiego nad bramką;

25 min. - okazja Dominika Młotkiewicza niestety nie daje nam gola;

30 min. - sam na sam z bramkarzem Adrian Ciołek - górą bramkarz;

31 min. - okazja miejscowych po rzucie rożnym;

33 min. - strzał zza pola karnego Janiszewic - bez gola;

36 min. - indywidualna akcja Adriana Ciołka - strzał obroniony;

43 min. - strzał gospodarzy - obok bramki;

45 min. - po dośrodkowaniu Dominika Szczawińskiego - Tomasz Niżnikowski trafił w poprzeczkę;

51 min. - po rzucie rożnym strzał Pawła Leonowa obok bramki;

55 min. - akcja Janiszewic i gola autorstwa Łukasza Kubiaka - 1:0;

57 min. - strzał Tomasza Niżnikowskiego - obok słupka;

69 min. - po akcji Bernarda Musiała - Oskar Świątkowski nie trafił do siatki;

71 min. - strzał zawodnika Janiszewic nad  naszą bramką;

77 min. - strzał głową Adriana Ciołka - obok słupka;

87 min. - okazja gospodarzy, bez efektu bramkowego.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Szczawiński, Leonow, Rozkosz, Nowicki (k) - Świątkowski, Sobczak, Sajda, Ciołek - Młotkiewicz (od 82 min. Błaszczyk), Niżnikowski (od 67 min. Musiał). Trener Artur Zaborowski. Sędziował Marcin Tądel. Widzów około 50.

W następnej kolejce, w sobotę 16 września o godzinie 16.00 zagramy w Warcie z Brąszewicami. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol. Serdecznie zapraszamy.

W II kolejce klasy B, nasze rezerwy połączone z Sochą przegrały w Kalinowej 0:1, tracąc gola w drugiej części gry.

W sobotę naszym stadionie odbył się XXVI turniej "Dzikich Drużyn". W imprezie wzięło udział 16 zespołów w trzech kategoriach wiekowych (w sumie blisko 100 zawodników). W kategorii klas IV-VI triumfował zespół Bambików, klas VII-VIII - SP Warta, a w open KOKSOWNIA. Królem strzelców został Jan Krawczyk z Bambików zdobywca 18 goli, najlepszym zawodnikiem został Sergiusz Michalski, nagrodę FAIR PLAY otrzymał Konrad Małecki (obaj z KOKSOWNI), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Marcela Wiśniewskiego z Bambików. Organizatorzy - UKS Junior Warta dziękują za pomoc w organizacji całej imprezy: Burmistrzowi Warty - Krystianowi Kroguleckiemu i radnym z przewodniczącym Grzegorzem Kopackim na czele oraz samorządowi Województwa Łódzkiego za ufundowanie nagród. Dyrektorowi ZGKiM - Patrykowi Polowczykowi i jego pracownikom za przygotowanie boisk i bramek. Prezesowi Jakubowi Tworo i pracownikom ZWiK za darmową wodę do picia. Sędziom: Krzysztofowi Klimaszewskiemu, Włodzimierzowi Dzieranowi, Łukaszowi Jeziornemu, Kacprowi Kaźmierczakowi i Wiktorowi Wawrowskiemu. Danielowi Joachimiakowi za opiekę medyczną. Prezesowi Jutrzenki Warta Edwardowi Stasiakowi za nagłośnienie. Pawłowi Ostrowskiemu i Włodkowi Dzieranowi za całodzienną pomoc przy całej imprezie. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Do zobaczenia za rok!