I kolejka: Piast Błaszki - Jutrzenka Warta 2:0 (1:0)
Nieskuteczne Juve przegrało derby! Czas na Złoczewię!

21 sierpnia 2023 08:55

W pierwszym meczu sezonu 2023/24, w niedzielę 20 sierpnia Jutrzenka przegrała w derbach regionu z Piastem w Błaszkach 0:2. Naszym zabrakło szczęścia i skuteczności, bo mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. Raz Piasta uratował słupek. A że miejscowi mieli bardziej doświadczonych zawodników, to zdobyli dwa gole po strzałach Damiana Rymarskiego, byłego gracza... Jutrzenki. Nasi piłkarze na rozgrzewkę wyszli w koszulkach z napisem: GIPSIU - wracaj do zdrowia! Od kilkunastu dni nasz kapitan przebywa w szpitalu i przeszedł operację. Wierzymy, że wróci do zdrowia! Debiut w Juve zanotowali: obrońca Dawid Rozkosz, pomocnik Oskar Świątkowski, napastnik Jan Gralewski (wszyscy z AKS SMS Łódź), pomocnicy: Dawid Sobczak (GKS Chojne), Wiktor Filipiak (Pogoń II Zduńska Wola) i Bartosz Kamola (z zespołu juniorów) oraz... trener Artur Zaborowski (ostatnio Olimpia Karsznice).

Relacja z tego meczu:

6 min. - po strzale Jana Gralewskiego piłka trafiła w słupek! Niestety nikt nie dobił i bramkarz złapał piłkę na linii bramkowej!

10 min. - strzał zawodnika Piasta - Marek Wojciechowski obronił;

11 min. - dogodna sytuacja Oskara Świątkowskiego - bramkarz Piasta obronił;

12 min. - strzał głową Adriana Sroczyńskiego - nad naszą bramką;

14 min. - strzelał głową Oskar Świątkowski - obok bramki niestety!

17 min. - strzał zza pola karnego Damiana Rymarskiego - 1:0!

20 min. - po akcji Kacpra Kaźmierczaka strzelał Jan Gralewski - za lekko, by zaskoczyć bramkarza;

35 min. - akcja Juve, ale Piast ratował się wybiciem na rzut rożny;

36 min. - kontra Piasta - strzał obroniony przez Marka Wojciechowskiego;

40 min. - strzał Oskara Świątkowskiego - bramkarz obronił;

47 min. - znów strzelał Oskar Świątkowski - znów bramkarz Piasta górą!

49 min. - dogodna okazja Piasta - strzał z bliska nad bramką;

57 min. - znów strzał zawodnika z Błaszek - nasz bramkarz obronił - dobitka za lekka;

61 min. - Marek Wojciechowski obronił strzał z bliska; kontra Juve strzał Dawida Sobczaka - bramkarz obronił!

65 min. - strzał Wiktora Filipiaka - bramkarz obronił nogą!

67 min. - strzał Piasta - obok naszej bramki;

70 min. - Marek Wojciechowski obronił groźny strzał;

70 min. - po rzucie rożnym Damian Rymarski głową strzelił drugiego gola - 2:0!

72 min.- strzelał Oskar Świątkowski - bramkarz Piasta ładną paradą obronił;

84 min. - strzał zawodnika Piasta - obok naszego słupka;

85 min. - centrostrzał Igora Grembowicza - bramkarz miejscowych z trudem obronił na rzut rożny!

89 min. - dobra okazja Adriana Sroczyńskiego - nasz Marek Wojciechowski lepszy!

90 min. - ładna wrzutka Filipa Łuczaka - strzał głową Kacpra Kaźmierczaka - niestety obok słupka!

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Grembowicz, Rozkosz (od 65 min. Łuczak), Pawlak (k), Szczawiński (od 79 min. Błaszczyk) - Świątkowski (od 73 min. Ostrowski), Maciaszczyk, Filipiak, Sobczak (od 89 min. Kamola) - Kaźmierczak, Gralewski (od 60 min. Sajda). Trener Artur Zaborowski. Sędziował Łukasz Tomczyk. Widzów około 200, w tym za Juve kilkunastu.

W następnej kolejce, już w najbliższy piątek, 25 sierpnia o godzinie 18.00 podejmować będziemy Złoczewię Złoczew. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol. Dodatkowo można nabyć szaliki i nowe czapki z daszkiem Jutrzenki. Serdecznie zapraszamy!