Widzew Łódź - Odra Opole w Warcie - 24 czerwca o 11.00!!!
XXIX kolejka: Jutrzenka Warta - KS Karsznice 4:1 (1:0)

11 czerwca 2023 09:52

24 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 na naszym stadionie odbędzie się pierwszy sparing Widzewa Łódź podczas przygotowań do nowego sezonu! Rywalem RTS-u będzie I-ligowa Odra Opole! Na ten mecz chyba nikogo nie musimy zapraszać, przecież Widzew to najbardziej popularny klub w Polsce z największymi sukcesami pucharowymi. Szczegóły wstępu na mecz 24 czerwca poznamy w tym tygodniu, po wtorkowym spotkaniu organizacyjnym w warckim  magistracie!

Trzy razy nasz stadion gościł Widzew. Pierwszy raz 4 marca 1980 roku, podczas sparingu ekipy Bońka i spółki z Wartą Sieradz (zwycięstwo RTS-u 4:1). Drugi raz pierwszy zespół Widzewa zawitał do Warty 21 maja 2016, gdy odradzający się RTS grał z nami w IV lidze i wygrał na naszym stadionie z Jutrzenką 5:0, a mecz oglądało około tysiąc kibiców (jesienią 2015 roku Juve sensacyjnie wygrało w Łodzi 2:0!!!). Raz w Warcie grały rezerwy Widzewa. 21 kwietnia 2001 roku Juve wygrało mecz w IV lidze z Widzewem II 2:1, po golach Mirosława Mielczarka i Witolda Sowały. Czas na czwartą wizytę RTS-u na naszym stadionie.

W meczu XXIX kolejki, ostatniej w tym sezonie na naszym stadionie, Jutrzenka w sobotę 10 czerwca pewnie pokonała KS Karsznice 4:1. Juve awansowało na piąte miejsce w tabeli, a Dawid Kępniak z 45 golami umocnił się na pozycji lidera strzelców. Na meczu wydany został nowy numer Juve gol!

Relacja z sobotniego meczu:

1 min. - po akcji Adriana Ciołka - strzał Dawida Kępniaka nogami obronił bramkarz;

4 min. - Adrian Ciołek znów w polu karnym, zamiast strzelać podawał do kolegów, ale ani Dominik Młotkiewicz, ani Dawid Kępniak nie skierowali piłki do bramki;

6 min. - po podaniu Łukasza Świtały - aktywny Adrian Ciołek z metra trafił w poprzeczkę!

16 min. - okazja gości, zawodnik Karsznic minął naszego bramkarza, ale nie trafił do bramki!

17 min. - strzelał Dawid Kępniak - obok bramki;

24 min. - strzał Łukasza Świtały - bramkarz obronił;

43 min. - po rzucie rożnym i zamieszaniu - Dawid Maciaszczyk z bliska trafił do siatki - 1:0!!!

45+1 min. - strzał Dominika Młotkiewicza - obok słupka;

45+2 min. - strzał Jarosława Jóźwiaka - bramkarz gości górą;

53 min. - po podaniu Piotra Sajdy - Dawid Kępniak pokonał bramkarza - 2:0!

54 min. - strzał Dawida Kępniaka - bramkarz wybronił na rzut rożny;

55 min. - strzał Łukasza Świtały wylądował na bocznej siatce;

62 min. - strzał z rzutu wolnego Marcina Antczaka daje gola kontaktowego gościom - 2:1!

63 min. - po pięknej akcji Juve - Dawid Kępniak trafił w nogi bramkarza;

65 min. - Dawid Kępniak z dystansu trafił w poprzeczkę;

66 min. - strzelał Bernard Musiał - bramkarz obronił;

69 min. - Dawid Kępniak podał do Piotra Sajdy, a ten zdobył swego 259 gola w barwach Juve! Rekord nie do pobicia! 3:1 dla Juve!

80 min. - po ładnej akcji Juve i podaniu Igora Grembowicza - Dawid Kępniak z bliska ustalił wynik meczu na 4:1!!!

84 min. - strzał Adriana Ciołka - nad bramką;

88 min. - lobował bramkarza Marcin Nowicki - niestety tuż obok słupka;

88 min. - kontra gości - uratował nas Marek Wojciechowski;

89 min. - strzał Jarosława Jóźwiaka - tuż obok okienka.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Grembowicz, Maciaszczyk, Pawlak, Świtała (od 81 min. Łuczak) - Ciołek, Nowicki, Jóźwiak, Młotkiewicz (od 63 min. Musiał) - Sajda (k) (od 77 min. Szczawiński), Kępniak. Trener Włodzimierz Dzieran. Sędziował Robert Felcenloben. Widzów około 100.

W ostatniej kolejce tego sezonu, w sobotę 17 czerwca Jutrzenka o godzinie 16.00 zagra w Brąszewicach.