IX kolejka: Jutrzenka Warta - Słowian Dworszowice 5:1 (3:0)
W środę puchar z WKS-em 1957 Wieluń o 16.00?!

09 października 2022 09:04

W meczu IX kolejki, w sobotę 8 października Jutrzenka pewnie pokonała Słowiana Dworszowice 5:1. Mecz przebiegał pod dyktando naszych piłkarzy, którzy stworzyli wiele sytuacji bramkowych. Kolejne swe gole dołożył najlepszy strzelec okręgówki - Dawid Kępniak, który zdobywał gole we wszystkich dziewięciu meczach ligowych tego sezonu. Takiego wyczynu w naszym klubie nie dokonał żaden z piłkarzy w historii! Warto odnotować debiut w naszych barwach 15-letniego bramkarza, wychowanka klubu Krzysztofa Ostrowskiego.

W środę 12 października zagramy mecz pucharowy z WKS-em Wieluń. Nasz klub zaproponował rozpoczęcie meczu o godzinie 16.00. Muszą wyrazić na to zgodę goście więc czekamy na ich ruch.

Relacja z meczu ze Słowianem:

3 min. - strzał z kąta gości - Marek Wojciechowski obronił;

4 min. - w sytuacji sam na sam Dawid Kępniak nie trafił do bramki;

8 min. - strzelał Dominik Szczawiński - nad bramką;

14 min. - strzelał z daleka Dawid Kępniak - obok bramki;

18 min. - strzał głową Szymona Andrzejewskiego - bramkarz gości obronił;

28 min. - podawał Dawid Kępniak a gola głową zdobył Dominik Młotkiewicz - 1:0;

32 min. - Dawid Kępniak po indywidualnej akcji zdobył drugie gola dla Juve - 2:0!!!

43 min. - w sytuacji sam na sam Dawid Kępniak strzelił obok słupka;

45 min. - gola mogli strzelić Dominik Młotkiewicz i Piotr Ostrowski, ale nie trafili z bliska!

45 + 1 min. - po rzucie rożnym Sylwestra Pawlaka piękny strzał Piotra Kobierskiego zza pola karnego - 3:0!

50 min. - strzał z rzutu wolnego - nad naszą bramką;

55 min. - po wrzutce Marcina Nowickiego - gola głową znów zdobył Dominik Młotkiewicz - 4:0!

61 min. - strzelał Dawid Kępniak - obok bramki;

62 min. - strzelał Szymon Andrzejewski - bramkarz obronił;

65 min. - strzał gości obok naszego słupka;

80 min. - strzał Dawida Kępniaka - piłka przeleciała nad bramką;

83 min. - strzał Piotra Kobierskiego - obok bramki;

85 min. - Łukasz Świtała podawał, a gola strzelił Dawid Kępniak - 5:0!

86 min. - strzał gości znalazł drogę do bramki - 5:1.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski (od 85 min. Krzysztof Ostrowski) - Nowicki, Maciaszczyk, Pawlak (od 69 min. Kaźmierczak), Świtała - Szczawiński, Kobierski (k), Andrzejewski (od 78 min. Sajda), Piotr Ostrowski - Młotkiewicz (od 65 min. Woźniak), Kępniak. Trener Włodzimierz Dzieran. Sędziował Łukasz Tomczyk. Żółte kartki: Pawlak, Szczawiński i Andrzejewski. Widzów około 70.

W następnej kolejce, w sobotę 15 października zagramy o 15.00 w Działoszynie z Wartą.