XXXV kolejka: Warta Sieradz - Jutrzenka Warta 6:1 (1:0)
Witamy Juve w klasie okręgowej! W sobotę z mistrzem!

09 czerwca 2021 17:06

W meczu XXXV kolejki Jutrzenka grała mecz derbowy w Sieradzu z Wartą przegrywając wysoko, bo aż 1:6. Ta bolesna porażka sprawiła, że Juve opuszcza szeregi IV ligi i w przyszłym sezonie zagra w sieradzkiej klasie okręgowej! W Jutrzence w meczu z Wartą zadebiutował junior Piotr Ostrowski i to jest chyba jedyny pozytyw tego meczu. Do przerwy Juve trzymało się dobrze i miało swoje trzy super okazje, ale to gospodarze prowadzili po golu byłego naszego piłkarza Marcina Kobierskiego. Szybka strata trzech goli po wznowieniu gry dobiła naszych piłkarzy, których stać było jedynie na honorowe trafienie Piotra Burskiego!

Relacja z tego meczu:

2 min. - błąd bramkarza Warty - znakomita okazja Juve - strzał Cypriana Lewandowskiego z okienka "wyciągnął" Mateusz Wlazłowski naprawiając swój wcześniejszy błąd;

5 min. - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową z bliska - minął nasz słupek o centymetry;

9 min. - okazja Warty - Marcin Kobierski z woleja trafił w nasze okienko - 1:0;

12 min. - po rzucie rożnym strzał Piotra Burskiego bardzo niecelny;

14 min. - kontra Juve - strzał Emiliana Sulgana tuż obok słupka;

14 min. - strzelał Marcin Kobierski w nogi naszego bramkarza;

18 min. - strzał z... połowy boiska Piotra Burskiego - minimalnie obok słupka!!!

21 min. - kontra Jutrzenki - Adam Lewczuk strzelił w dogodnej sytuacji w boczną siatkę!

28 min. - strzał przewrotką Marcina Kobierskiego z 16 metrów - obok okienka!

39 min. - strzał z rzutu wolnego Warty Sieradz - obronił Norbert Florczak;

47 min. - strzał z ponad 20 metrów Łukasza Chojeckiego zaskoczył naszego bramkarza - 2:0;

49 min. - strata w polu karnym - Damian Głowacki strzelił w okienko - 3:0;

51 min. - kolejna okazja Warty - strzał Jakuba Janiszewskiego z pola karnego - 4:0;

56 min. - strzał zawodnika Warty obronił nasz bramkarz;

58 min. - okazja Jutrzenki - strzał głową Emiliana Sulgana - wybili obrońcy sprzed bramki;

60 min. - super okazja Cypriana Lewandowskiego - strzał nad bramkarzem i... nad bramką!!!

65 min. - kontra Jutrzenki - Adam Lewczuk wrzucił piłkę na głowę Piotra Burskiego - strzał z bliskiej odległości - 4:1!!!

67 min. - strzał zawodnika Warty z pola karnego - nasz bramkarz obronił z trudem;

74 min. - rzut karny po zagraniu ręką Adama Lewczuka - Damian Głowacki z 11 metrów strzela gola - 5:1!

89 min. - strzał z rzutu wolnego Macieja Dudka - nad bramką.

90 min. - okazja Jakuba Janiszewskiego - strzał z pola karnego - 6:1!!!

Skład Jutrzenki: Dryka, Smolarek, Piotr Kobierski, Pawlak (k) - Sulgan (od 76 min. Pałucki), Cyprian Lewandowski (od 89 min. Ostrowski), Dudek, Jurkowski, Lewczuk - Burski (od 79 min. Wojciechowski). Trener Jarosław Wargowiak. Sędziował Szymon Przytuła. Żółte kartki: Burski, Jurkowski. Widzów około 150, w tym za Jutrzenką kilkunastu.

W następnej kolejce, w sobotę 12 czerwca o godzinie 11.00 zagramy w Warcie z rezerwami ŁKS-u - mistrzem IV ligi. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol, ostatni w IV lidze!