XXVI kolejka: Jutrzenka - Mazovia Rawa Maz. 2:1 (0:0)
Juve to jest potęga! Znamy wiceprezesów klubu!

24 kwietnia 2016 13:28

W meczu kończącym XXVI kolejkę, w niedzielę 24 kwietnia Jutrzenka podejmowała Mazovię Rawa Mazowiecka i wygrała 2:1. Tym samym Juve zapewniło sobie praktycznie utrzymanie w IV lidze. Czas na grę o piąte miejsce w końcowej tabeli! Juve udowodniło, że jest solidnym czwartoligowcem! Na posiedzeniu zarządu tuż po meczu omawiano sprawy organizacyjne związane z meczem z Widzewem oraz wybrano dwóch wiceprezesów. Zostali nimi: Edward Stasiak i Jerzy Janas.

Relacja z tego meczu:

13 min. - groźna sytuacja gości, strzał z bliska zablokował nasz obrońca, a dobitka minęła słupek bramki naszego bramkarza;

16 min. - ładna indywidualna akcja Damiana Rymarskiego - strzał z pola karnego - obronił bramkarz;

20 min. - strzał z pola karnego Stefana Potockiego trafił w boczną siatkę;

21 min. - strzał z rzutu wolnego Mariusza Graczykowskiego - bramkarz obronił;

31 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego Daniela Armatysa - minęło minimalnie słupek bramki gości;

32 min. - groźna sytuacja gości - nasi obrońcy wybili na rzut rożny;

35 min. - ładny strzał z 20 metrów Daniela Armatysa - bramkarz obronił z trudem na rzut rożny!;

53 min. - strzał z dystansu zawodnika gości - obronił Jakub Pasiński;

54 min. - strzał głową Tomasza Różyckiego - bramkarz obronił;

60 min. - ręka w polu karnym po akcji Kamila Woźniaka, rzut karny dla Juve - gola strzelił z 11 metrów Sylwester Pawlak - 1:0!;

68 min. - strzał z dystansu zawodnika gości - obronił Jakub Pasiński;

75 min. - niezdecydowanie Jakuba Pasińskiego - goście na szczęście nie wykorzystali, strzelili w naszego obrońcę!;

77 min. - strzał głową zawodnika gości - obronił fantastycznie Jakub Pasiński;

82 min. - po rzucie rożnym, Maciej Dudek strącił piłkę głową, a pięknego gola z 25 metrów zdobył Damian Rymarski - 2:0 dla Juve;

90 min. + 2 min. - w sytuacji sam na sam Paweł Wyciszkiewicz pokonał Jakuba Pasińskiego - 2:1.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Korona, Kosecki (od 90 min. Wolny), Pawlak (k), Armatys - Rymarski, Graczykowski (od 79 min. Sajda) - Dudek, Tomasz Różycki (od 57 min. Maliszewski), Potocki - Woźniak (od 72 min. Rafał Różycki). Trener Marek Przybył. Żółta kartka: Tomasz Różycki.

Skład Mazovii: Sadowski - Górecki, Ornafa, Kieliszek (od 88 min. Zając), Piotr Bednarek (k), Kuta (od 67 min. Rakowski), Cechniak, Białek (od 57 min. Mierzejewski), Rafał Bednarek, Wyciszkiewicz, Stasiewicz. Trener Karol Jakubczak.

Sędziował Tomasz Lewandowski (Piotrków Trybunalski). Widzów około 200, biletów sprzedano 88.

W następnej kolejce, w sobotę - 30 kwietnia o godzinie 17.30 Jutrzenka zagra w Wiśniowej Górze z Andrespolią.

Jan Łochowski w sobotę, 23 kwietnia został wybrany przez delegatów nowym prezesem Sieradzkiego Związku Piłki Nożnej. Wygrał zdecydowanie w drugiej turze zastępując na tym stanowisku Macieja Bukowieckiego. Powodzenia panie Janku!