I kolejka: Brąszewice - Jutrzenka Warta 2:4 (2:3)
Udana inauguracja Juve!

10 sierpnia 2014 19:41

W I kolejce Jutrzenka wygrała na wyjeździe w Brąszewicach 4:2, choć dwukrotnie to gospodarze prowadzili. W 7 min. strzał głową Karola Kulczyńskiego przeleciał nad bramką. Minutę później z bliska przestrzelił napastnik Brąszewic. W 12 min. Emilian Sulgan strzelał z dystansu, ale bramkarz obronił. Minutę później Juve przegrywało. Po rzucie rożnym Bartłomiej Sobczak  z kilku metrów trafił do naszej siatki. W 18 min. w polu karnym faulowany był Rafał Różycki i sędzia podyktował rzut karny, którego minutę później na gola zamienił Robert Jarecki. W 20 min. Juve znów przegrywało! Po błędzie naszych obrońców Przemysław Czarnecki ładnym strzałem z woleja dał prowadzenie gospodarzom! W 22 min. Tomasz Kwiatkowski obronił strzał z bliska, a w 35 min. przed stratą gola uchronił nasz słupek! Minutę później był remis. Po rogu strzelał głową Kulczyński, a piłkę dobił Bartosz Kaczor i było 2:2. W 40 min. strzelał z pola karnego Różycki, bramkarz obronił, a głową do siatki trafił Oktawian Maliszewski i do przerwy Juve prowadziło 3:2. Druga połowa nie była już tak efektowna. Warto odnotować strzały Jarosława Szyca (57, 78 i 89 min.), Piotra Sajdy (73, 80 i 82 min.). Gospodarze odpowiedzieli strzałami w 60, 79 i 85 min., ale bez efektów bramkowych. W 83 min. po akcji Kulczyńskiego, Dominik Młotkiewicz podał w tempo do Sajdy, a ten ładnym strzałem ustalił wynik meczu na 4:2 dla Juve. Warto odnotować debiut w Jutrzence Jarosława Szyca i Bartosza Kaczora z MKS Kutno oraz pierwszego gola w barwach Juve wspomnianego Kaczora.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Jarecki (k) (od 66 min. Nowicki), Kaczor, Kulczyński, Pawlak - J.Dzieran, Maliszewski (od 74 min. Valente), Maraszek, Szyc - Sulgan (od 62 min. Sajda), Różycki (od 83 min. Młotkiewicz). Żółte kartki: Maliszewski, Kulczyński. Sędziował Jakub Raniszewski. Widzów ponad 100, w tym 35 za Jutrzenką.

W II kolejce, w środę 13 sierpnia Jutrzenka o godzinie 18.00 podejmować będzie Jagę Lututów. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.