Puchar Polski: Jutrzenka - Warta Działoszyn 4:1 (0:0, 1:1)

16 października 2013 18:40

W meczu V rundy okręgowego Pucharu Polski, Jutrzenka 16 października na własnym boisku pokonała innego IV-ligowca - Wartę Działoszyn, po dogrywce 4:1. Do przerwy było bez bramek, ale sytuacji było wiele. W 13 min. po dośrodkowaniu Łukasza Kaczmarka - Krzysztof Stępiński strzałem głową strzelił nad bramką. W 25 min. strzał zawodnika gości minął minimalnie naszą bramkę. W 27 min. Stępiński z bliska głową uderzył obok słupka! W 31 min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Kaczmarek, ale strzelił obok słupka! W 34 min. strzelał Kacper Jezierski, ale też obok bramki. Minutę póżniej po dośrodkowaniu Jędrka Dzierana Stępiński z bliska głową trafił w leżącego bramkarza!

W drugiej połowie emocji też nie brakowało. W 60 min. Radosław Badowski wybił piłkę z bramki po rożnym gości. Minutę później strzał Łukasza Kaczmarka z woleja przeleciał nad poprzeczką. W 64 min. strzał zawodnika Warty głową po rzucie rożnym minął naszą poprzeczkę. W 67 min. zawodnik gości był sam przed naszym bramkarzem, ale strzelił nad bramką! W 68 min. po błędzie Sylwestra Pawlaka - Marek Wojciechowski obronił uderzenie zawodnika Warty. W 69 min. bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił nam gola grający trener Warty - Krzysztof Kukulski! Na szczęście dwie minuty później Kacper Jezierski po indywidualnej akcji i ładnym uderzeniu z pola karnego wyrównał stan meczu. W 74 min. faulowany w polu karnym był Michał Kaczmarek, ale sędzia nie podyktował jedenastki. W 78 min. Kukulski z wolnego strzelił tuż obok naszego okienka bramki. Remis w regulaminowym czasie gry sprawił, że mieliśmy dogrywkę.

W 91 min. strzelał z dystansu Radosław Badowski, ale trafił w słupek! Minutę później zawodnik gości był sam na sam z naszym bramkarzem, ale jego strzał minął nasz słupek. W 93 min. strzelał z dystansu Jezierski, ale bramkarz ładną interwencją uratował gości. W 95 min . po akcji Jezierskiego z bliska do bramki trafił wreszcie Stępiński! W 100 min. Marek Wojciechowski po rykoszecie broni strzał gości. Zaś minutę później po akcji Stępińskiego gola ładnym uderzeniem zdobył Michał Kaczmarek! Dwie minuty później Wojciechowski broni kolejny strzał zawodnika Warty! Druga połowa dogrywki zadowoliła kibiców Juve. W 106 min. sam na sam był Michał Kaczmarek, ale strzelił obok słupka. W 119 min. Dominik Młotkiewicz asystował przy pierwszym golu w barwach Juve - Fabiano Valente, a sędzia chwilę później zakończył mecz.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski (k) - Szmidt (od 46 min. Pawlak), Wolny, Kulczyński, Ł.Kaczmarek - Dzieran (od 46 min. Badowski), Maraszek (od 115 min. Valente), Sosnowski, M.Kaczmarek - Jezierski, Stępiński (od 111 min. Młotkiewicz). Żółta kartka: Maraszek. Widzów około 100. Sędziował Robert Felcenloben.

W następnej rundzie Jutrzenka zagra na wyjeździe z Victorią Skomlin. Zwycięzca tego meczu zagra wiosną w ćwierćfinale województwa łódzkiego.