IV liga: Jutrzenka Warta - LKS Mierzyn 4:2 (1:2)
Klasa B: KS Wągłczew - Jutrzenka II Warta 0:5 (0:3)

13 października 2013 19:38

W XIII kolejce Jutrzenka przerwała passę trzech porażek z rzędu i pokonała przed własną publicznością gości z Mierzyna 4:2, choć przegrywała do przerwy 1:2. W 24 min. po podaniu Łukasza Szmidta  strzelał zza pola karnego Jędrek Dzieran, ale niecelnie. W 26 min. po rożnym wykonywanym przez Łukasza Kaczmarka, strzałem głową prowadzenie dał nam Sylwek Pawlak. Niestety nasza radość nie trwała zbyt długo, bo goście w 32 min. wyrównali po naszym błędzie, a minutę później wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy.

W 54 min. był remis, bramkę zdobywa Kacper Jezierski a asystę zalicza Radek Badowski. Kolejne minuty to ataki Juve, które chciało strzelić trzecią bramkę. W 64 min. to się udało, prawą stroną popędził Łukasz Szmidt i wrzucił w pole karne a piłkę w siatce umieścił Krzysztof Stępiński. Minutę później Stępiński mógł strzelić swoją drugą bramkę, ale w zamieszaniu mieliśmy tylko rzut rożny. W 80 min. po wolnym Michała Kaczmarka i zderzeniu bramkarza z własnym obrońcą, na 4:2 podwyższa Łukasz Kaczmarek. Sześć minut później główkował jeszcze Stępiński, ale rezultat się nie zmienił. Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, dostępny na naszej stronie.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Szmidt, Wolny, Pawlak, Ł. Kaczmarek - Dzieran ( od 46 min. Jezierski), Fabiano (od 58 min. Maraszek), Badowski, M. Kaczmarek - Jarecki (od 46 min. Sajda), Stępiński (od 90 min. Młotkiewicz). Żółte kartki: Badowski, Wolny i Pawlak. Sędziował Mariusz Adamiec. Widzów około 300.

W następnej kolejce, w sobotę o godz. 15.00 zagramy w Piotrkowie z tamtejszą Concordią. Przypominamy, iż w najbliższą środę w Warcie o godz. 15.00 gramy mecz pucharowy z Wartą Działoszyn.

W meczu klasy B Jutrzenka II Warta wygrała w Wągłczewie 5:0. Bramki dla naszych rezerw zdobyli: Przemysław Sobczyk - dwie, Marcin Nowicki, Piotr Tomaszewski oraz Sergiusz Kacyna.

Skład Jutrzenki II: Przygodzki - Stawicki, Kopacki, A. Cybulski ( od 60 min. P. Kobusiewicz), Wierzbicki - Widelski (od 50 min. Wałęsa), Nowicki, J. Kobusiewicz, Sobczyk (od 62 min. Młotkiewicz) - Kacyna (od 75 min. Ł. Pawlak), Tomaszewski. Żółte kartki: Piotr Kobusiewicz.

W następnej kolejce nasze rezerwy zagrają 20 października (niedziela) w Warcie o godz. 11.00 ze Słomkowem.