XXIX kolejka: Jutrzenka Warta - KS Karsznice 3:0 - wo
XXX kolejka: Warta II Sieradz - Jutrzenka Warta 4:3 (1:3)

16 czerwca 2024 08:15

W ten weekend nasza Jutrzenka mogła zdobyć po raz pierwszy w historii aż 6 punktów ligowych! Trzy otrzymaliśmy za mecz XXIX kolejki za mecz z KS Karsznice (walkower dla nas, bo goście wycofali się zimą z rozgrywek), a drugie trzy mogliśmy i powinniśmy zdobyć za mecz XXX kolejki, rozegrany awansem w sobotę 15 czerwca! Juve prowadziło do przerwy 3:1, jednak druga odsłona należała do gospodarzy, którzy zdobyli trzy gole, a że sędzia asystent nie był dobrze dysponowany i dopatrzył się spalonego przy pięknym golu Oskara Świątkowskiego na 4:3 dla nas, to Jutrzenka nie mogła wygrać tego meczu! Dodatkowo kończyliśmy mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tomasza Błaszczyka, który zameldował się na boisku parę minut wcześniej! Szkoda, bo była wielka okazja zakończyć sezon na podium, a tak możemy spaść nawet na szóste miejsce! To ostatni mecz w tym sezonie. Następny dopiero w sierpniu. Do zobaczenia w nowych rozgrywkach!

Gole w tym meczu padały:

8 min. - po rzucie rożnym Marcina Nowickiego ładny strzał głową Pawła Leonowa - 0:1!

32 min. - piękny strzał zawodnika Warty II i nasz Marek Wojciechowski był bez szans - 1:1;

33 min. - po podaniu Tomasza Niżnikowskiego gola zdobył Oskar Świątkowski - 1:2!

45+2 min. - po rzucie rożnym strzelał głową znów Paweł Leonow, bramkarz obronił, ale wobec dobitki Tomasza Niżnikowskiego był bez szans - 1:3!

64 min. - kontra gospodarzy - 2:3;

67 min. - Marek Wojciechowski odbił strzał zawodnika gospodarzy, a dobitka trafiła do naszej bramki - 3:3;

88 min. - strzał zawodnika Warty II dał zwycięstwo miejscowym - 4:3!

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Grembowicz, Leonow, Kikowski, Nowicki (k) - Ciołek, Kaźmierczak, Maciaszczyk, Balcerzak (od 75 min. Błaszczyk), Świątkowski (od 90 min. Filipiak) - Niżnikowski (od 65 min. Młotkiewicz). Trener Artur Zaborowski. Sędziował Przemysław Berliński. Żółte kartki: Leonow, trener Artur Zaborowski. Czerwona Tomasz Błaszczyk (81 min. - za nadepnięcie przeciwnika). Widzów około 50, w tym kilkunastu za Juve.