Jutrzenka Warta

IV liga: Pogoń Ekolog Zduńska Wola - Jutrzenka 3:1 (2:1)
Klasa B: LKS Zapole - Jutrzenka II Warta 1:0 (0:0)

12 maja 2013 08:15

Jutrzenka w derbach regionu uległa w Zduńskiej Woli Pogoni Ekolog 1:3. Trzeba przyznać, że był to udany rewanż Pogoni, która jesienią przegrała w Warcie... 1:3! Juve mimo, że do przerwy było lepsze, to jednak przegrywało po błędach obrony i bramkarza. W 2 min. w sytuacji sam na sam był Robert Jarecki, ale nie potrzebnie zaczął przekładać piłkę na lewą nogę i jego strzał był za lekki. W 3 min. strzelał z daleka Maciej Masłowski, ale bramkarz Pogoni był na posterunku. W 6 min. powinien być chyba karny dla Juve, gdy jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką na linii bramkowej! Gwizdek sędziego jednak milczał. Gdy gol dla Juve wisiał w powietrzu, gola zdobyli miejscowi. W 11 min. po rzucie rożnym nie sięgnął piłki Radek Badowski i z bliska straciliśmy dziwnego gola. W 13 min. strzał napastnika Pogoni minął nasz słupek. Gra się wyrównała. W 14 min. pięknym uderzeniem popisał sie Marcin Nowicki, ale parada bramkarza też była przedniej marki. W 19 min.strzelali gospodarze, ale nasz Tomasz Kwiatkowski był na posterunku. W 28 min. Juve wyrównało. Podanie Pawła Kaczorowskiego wykorzystał Krzysztof Stępiński, który lobem trafił do siatki. W 38 min. Stępiński nie zdążył do podania wzdłuż bramki Nowickiego, a chwilę potem po strzale Michała Kaczmarka piłka znów zatrzymała się w polu karnym na ręce obrońcy, ale sędzia nie zareagował. W 41 min. Sylwek Pawlak nie dogonił napastnika Pogoni, Kwiatkowski nie zdążył i w sytuacji sam na sam straciliśmy drugiego gola. W 43 min. Kwiatkowski wybronił uderzenie z rzutu wolnego. Druga część gry była o wiele słabsza, a Juve miało tylko jedną sytuację (w 74 min. Stępiński w dogodnej sytuacji strzelił tuż obok słupka). Wcześniej to Pogoń miała kilka okazji. W 48 min. uratował nas słupek, a w 56 min. po katastrofalnym błędzie Kwiatkowskiego, który nie opanował piłki na 30 metrze, napastnik Pogoni strzelił do pustej bramki! W 63 i 64 min. Pogoń miała kolejne okazje, ale nie zamieniła ich na gola! Juve biło głową w mur, ale bez pomysłu. W końcówce graliśmy nawet w przewadze, bo czerwoną kartkę otrzymał zawodnik miejscowych, ale nasi tego nie wykoprzystali.

Sklad Jutrzenki: Kwiatkowksi (k) - Nowicki (od 67 min. Marek), Kaczorowski, Pawlak, Mordalski - Jarecki (od 46 min. P.Chudzik), Badowski, Masłowski (od 59 min. Valente), J.Dzieran (od 46 min. Maraszek), Kaczmarek - Stępiński. Żółte kartki: Marek, Jarecki, Badowski, Masłowski, Stępiński. Widzów około 300, w tym za Juve 59.

W następnej kolejce, w środę 15 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka podejmować będzie Concordię Piotrków Trybunalski.

W meczu klasy B rezerwy Jutrzenki do 86 min. dotrzymywały kroku liderowi z Zapola, mając świetne sytuacje. Wtedy po błędzie bramkarza Juve II straciło gola. Skład rezerw Jutrzenki: Jachowicz - Stawicki, Kamola, A.Cybulski, Kopacki - Kacyna, Budziak (k) (od 15 min. Polowczyk), Wałęsa, J.Kobusiewicz, Sobczyk - Młotkiewicz. Żółte kartki: A.Cybulski, Kopacki. Widzów około 50. W następnej kolejce, w niedzielę 19 maja o godzinie 11.00 nasze rezerwy podejmują w Warcie Iskrę Stolec.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec