Jutrzenka Warta

IV liga: Pogoń Ekolog Zduńska Wola - Jutrzenka 3:1 (2:1)
Klasa B: LKS Zapole - Jutrzenka II Warta 1:0 (0:0)

12 maj 2013 08:15

Jutrzenka w derbach regionu uległa w Zduńskiej Woli Pogoni Ekolog 1:3. Trzeba przyznać, że był to udany rewanż Pogoni, która jesienią przegrała w Warcie... 1:3! Juve mimo, że do przerwy było lepsze, to jednak przegrywało po błędach obrony i bramkarza. W 2 min. w sytuacji sam na sam był Robert Jarecki, ale nie potrzebnie zaczął przekładać piłkę na lewą nogę i jego strzał był za lekki. W 3 min. strzelał z daleka Maciej Masłowski, ale bramkarz Pogoni był na posterunku. W 6 min. powinien być chyba karny dla Juve, gdy jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką na linii bramkowej! Gwizdek sędziego jednak milczał. Gdy gol dla Juve wisiał w powietrzu, gola zdobyli miejscowi. W 11 min. po rzucie rożnym nie sięgnął piłki Radek Badowski i z bliska straciliśmy dziwnego gola. W 13 min. strzał napastnika Pogoni minął nasz słupek. Gra się wyrównała. W 14 min. pięknym uderzeniem popisał sie Marcin Nowicki, ale parada bramkarza też była przedniej marki. W 19 min.strzelali gospodarze, ale nasz Tomasz Kwiatkowski był na posterunku. W 28 min. Juve wyrównało. Podanie Pawła Kaczorowskiego wykorzystał Krzysztof Stępiński, który lobem trafił do siatki. W 38 min. Stępiński nie zdążył do podania wzdłuż bramki Nowickiego, a chwilę potem po strzale Michała Kaczmarka piłka znów zatrzymała się w polu karnym na ręce obrońcy, ale sędzia nie zareagował. W 41 min. Sylwek Pawlak nie dogonił napastnika Pogoni, Kwiatkowski nie zdążył i w sytuacji sam na sam straciliśmy drugiego gola. W 43 min. Kwiatkowski wybronił uderzenie z rzutu wolnego. Druga część gry była o wiele słabsza, a Juve miało tylko jedną sytuację (w 74 min. Stępiński w dogodnej sytuacji strzelił tuż obok słupka). Wcześniej to Pogoń miała kilka okazji. W 48 min. uratował nas słupek, a w 56 min. po katastrofalnym błędzie Kwiatkowskiego, który nie opanował piłki na 30 metrze, napastnik Pogoni strzelił do pustej bramki! W 63 i 64 min. Pogoń miała kolejne okazje, ale nie zamieniła ich na gola! Juve biło głową w mur, ale bez pomysłu. W końcówce graliśmy nawet w przewadze, bo czerwoną kartkę otrzymał zawodnik miejscowych, ale nasi tego nie wykoprzystali.

Sklad Jutrzenki: Kwiatkowksi (k) - Nowicki (od 67 min. Marek), Kaczorowski, Pawlak, Mordalski - Jarecki (od 46 min. P.Chudzik), Badowski, Masłowski (od 59 min. Valente), J.Dzieran (od 46 min. Maraszek), Kaczmarek - Stępiński. Żółte kartki: Marek, Jarecki, Badowski, Masłowski, Stępiński. Widzów około 300, w tym za Juve 59.

W następnej kolejce, w środę 15 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka podejmować będzie Concordię Piotrków Trybunalski.

W meczu klasy B rezerwy Jutrzenki do 86 min. dotrzymywały kroku liderowi z Zapola, mając świetne sytuacje. Wtedy po błędzie bramkarza Juve II straciło gola. Skład rezerw Jutrzenki: Jachowicz - Stawicki, Kamola, A.Cybulski, Kopacki - Kacyna, Budziak (k) (od 15 min. Polowczyk), Wałęsa, J.Kobusiewicz, Sobczyk - Młotkiewicz. Żółte kartki: A.Cybulski, Kopacki. Widzów około 50. W następnej kolejce, w niedzielę 19 maja o godzinie 11.00 nasze rezerwy podejmują w Warcie Iskrę Stolec.

Aktualności

I kolejka

25-26 lipca 2020 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Zjednoczeni Stryków Ceramika Opoczno
Warta Działoszyn Orzeł Nieborów
Stal Głowno Ner Poddębice
Boruta Zgierz Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Orkan Buczek
Skalnik Sulejów Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce ŁKS II Łódź
Czarni Rząśnia Warta Sieradz
Omega Kleszczów Pogoń Zduńska Wola