Jutrzenka Warta

XXI HMZS - Jutrzenka obroniła tytuł!
Juve klub nad... Wartą!!!

19 stycznia 2013 18:04
Film z halówki na siewie.tv:

http://youtu.be/5k0q501v_uU

http://youtu.be/Pw8TzsYNI7w

Po raz pierwszy w historii piłkarze Jutrzenki obronili zdobyty wcześniej tytuł mistrza w Halowych Mistrzostwach Ziemi Sieradzkiej. Podobnie jak przed rokiem Juve w wielkim finale pokonało Wartę Sieradz. Teraz po dogrywce 2:0, po dwóch golach... Sylwestra Pawlaka. Jutrzenka zdobyła tytuł po raz trzeci w historii i za każdym razem w finale wygrywała z... Wartą Sieradz! Zanim doszło do meczu finałowego obie drużyny wygrały swoje grupy eliminacyjne. Jutrzenka zremisowała z Konopnicą 3:3 (gole Fabiano Valente, Mateusz Maraszek i Robert Jarecki, a jeden z goli dla Konopnicy - Witek Sowała) oraz wygrało z Zawiszą Pajęczno 5:0 (Jarecki, Radek Badowski, Piotr Sajda, Sylwek Pawlak i Marcin Nowicki), Kobierzyckiem 3:1 (Jarecki, Fabiano i Pawlak), 3:1 z Wieluniem (Krzysztof Stępiński-2 i Nowicki). Juve wygrało swoją grupę i zagrało w wielkim finale przy dopingu blisko stuosobowej grupy swoich kibiców.  Po regulaminowym czasie był remis 0:0, a Warta miała swoje sytuacje (dwa słupki uratowały Jutrzenkę). W dogrywce królował już tylko Sylwek Pawlak , który z 4 golami został królem strzelców!!! Skład Jutrzenki, złotych medalistów roku 2013: Tomasz Kwiatkowski, Szymon Noweta - Sylwek Pawlak, Robert Jarecki, Maciej Masłowski, Piotr Sajda (kapitan), Fabiano Valente, Krzysztof Stępiński, Mateusz Maraszek, Radek Badowski, Marcin Nowicki, Michał Kaczmarek. Trenerem Juve jest Łukasz Masłowski, a jego asystentem Włodek Dzieran. W meczu o III miejsce Kobierzycko wygrało z Widawią 2:0. Na turnieju wydany został nowy numer Juve gol, dostępny na naszej stronie.

Miło nam poinformować o kilku wydarzeniach związanych z naszą Jutrzenką! Po udanym 2012 roku nasi zawodnicy i sam klub kandydują w plebiscytach organizowanych przez lokalne gazety. Robert Jarecki jest kandydatem na sportowca ziemi sieradzkiej w plebiscycie tygodnika 7-dni. Aby oddać głos na najlepszego strzelca Juve w IV lidze i halówki z roku minionego należy oddać głos na kuponie wyciętym z gazety lub wysłać sms o treści: nasze.sportowiec 4 na numer 71601. W tym samym plebiscycie do wydarzenia roku kandyduje sukces Jutrzenki jakim był powrót do IV ligi po 11 latach. W tym przypadku można głosować jedynie na kuponie wyciętym z gazety. Natomiast w plebiscycie organizowanym przez "Nad Wartą" do sportowca ziemi sieradzkiej kandyduje Piotr Sajda (sms o tresci: sportowiecnw.15 na numer 72355), nasz najlepszy strzelec w klasie okręgowej. Startuje również nasz były zawodnik Witold Sowała (sportowiecnw.17). Natomiast na trenera roku kandyduje nasz były trener Mariusz Wróbel (sportowiecnw.37). Głosować można również na kuponach wyciętych z gazety. Wszystkich kibiców zachęcamy do głosowania.

Pierwszy trening nasi zawodnicy odbyli 14 stycznia. Pojawili się na nim nowi zawodnicy: Artur Wolny (Widawia), Szymon Komorek ze Zduńskiej Woli, Jędrzej Dzieran (ostatnio PMOS Zd.-Wola), Marek Wojciechowski (nasz wychowanek, ostatnio Warta Sieradz) oraz Seweryn Jędrzejewski (Pyszków). Harmonogram sparingów: 27 stycznia (niedziela) - Kobierzycko w Zduńskiej Woli o 14.00, 2 luty - Widzew MESA w Łodzi, 10 luty (niedziela) - Astoria Szczerców w Zduńskiej Woli o 11.00, 17 luty (niedziela) - KKS Kalisz w Sieradzu o 13.00, 23 luty (sobota) - Pilica Przedbórz w Zduńskiej Woli o 18.00, 2 marca (sobota) - Konopnica w Zduńskiej Woli o 18.00, 9 marca - Olimpia Karsznice w Warcie o 11.00.

Swoje halowe występy zaliczył w ten weekend również drugi zespół Jutrzenki. Juve II zagrało w niedzielę, 20 stycznia w Błaszkach o mistrzostwo powiatu sieradzkiego LZS-u. Nasze rezerwy w grupie zremisowały 0:0 z Burzeninem, wygrały 2:0 z Tubądzinem (gole Jędrek Dzieran i Włodek Dzieran!!!), przegrały 0:5 z Piastem Błaszki. W ćwierćfinale Juve II przegrało 0:3 z Chojnem odpadając z dalszych gier. Turniej wygrała Akademia Sportu, w barwach której grał Michał Małolepszy.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec