Jutrzenka Warta

X kolejka: Hetman Rusiec - Jutrzenka Warta 0:3 (0:1)!!!
Brawo Juve! Umowa z Widzewem Łódź podpisana!!!

11 października 2021 08:51

To była bardzo udana niedziela dla naszej Jutrzenki Warta. Najpierw przedstawiciele naszego klubu (wiceprezes - Wiktor Wawrowski i sekretarz - Hubert Kamola) podpisali umowę o współpracy z legendarnym przecież klubem - Widzewem Łódź!!! Choć większość zapisów umowy ma klauzulę tajności, to wiadomo, że chodzi o współpracę na poziomie piłki młodzieżowej i dziecięcej (staże trenerskie, treningi najlepszych młodych zawodników Jutrzenki z Akademią Widzewa!). Ze strony Widzewa umowę podpisali prezes Zarządu - Mateusz Dróżdż oraz wiceprezes - Michał Rydz. Po podpisaniu umowy nasi działacze obejrzeli mecz rezerw Widzewa z Paradyżem (spotkali w ośrodku treningowym RTS-u  m.in. byłego trenera Juve - Łukasza Masłowskiego), a potem z grupą wszystkich młodych piłkarzy Jutrzenki i Juniora Warta zwiedzili widzewskie muzeum i kibicowali I-ligowemu RTS-owi w meczu z ligowym z GKS-em Jastrzębie (wygrana 3:1)! Emocji jak na jeden dzień było bardzo dużo!

A przecież 10 października to szczególna data w historii naszego klubu. Dokładnie 6 lata temu w meczu IV ligi nasza Jutrzenka wygrała.... w Łodzi z Widzewem 2:0, po golach Adama Koniecznego i Sylwestra Pawlaka! Dziś Widzew jest liderem I ligi i jest bliski awansu do Ekstraklasy, a nasza Jutrzenka walczy o byt w klasie okręgowej. Oj przewrotny bywa los klubów piłkarskich!

Przed meczem Widzewa dotarły do naszych działaczy i młodych piłkarzy świetne wiadomości z Ruśca, gdzie Jutrzenka  w meczu ligowym wygrała z tamtejszym Hetmanem aż 3:0, a gole zdobywali: Bartosz Pałucki (w 35 min. po podaniu Piotra Kobierskiego), Piotr Ostrowski (w 50 min. po podaniu Caio Cesara) oraz Beniamin Trzepacz (w 59 min. po podaniu Piotra Kobierskiego) - to jego pierwszy gol w barwach Juve. To cenne wyjazdowe zwycięstwo, tym bardziej osiągnięte bez trzech podstawowych graczy: Piotra Burskiego, Piotra Tomaszewskiego (pauzowali za kartki) i Kacpra Jezierskiego (kontuzja).

Skład Jutrzenki: Wojciechowski (od 88 min. Komorek) - Szczawiński (od 89 min. Andrzejewski), Pałucki (od 83 min. Łuczak), Wierzbicki, Nowicki - Kaźmierczak (od 66 min. Krystek), Kobierski (k), Maciaszczyk (od 89 min. Szczęsny), Ostrowski (od 85 min. Grzelak) - Caio Cesar, Trzepacz. Trener Bartosz Grabowski. Żółta kartka: Trzepacz.

W następnej kolejce, w niedzielę 17 października o godzinie 15.30 zagramy w Warcie z KS Karsznice. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol!

Aktualności

XV kolejka

13-14 listopada 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 3 : 4 Czarni Rząśnia
WKS Wieluń 2 : 5 Warta II Sieradz
KS Karsznice 0 : 2 Złoczewia Złoczew
Tęcza Brodnia 3 : 1 Warta Działoszyn
Hetman Rusiec 2 : 4 Piast Błaszki
Słowian Dworszowice 4 : 1 Zawisza Pajęczno
LZS Brąszewice 1 : 2 TS Janiszewice
GKS Chojne 0 : 3 MLKS Konopnica