Jutrzenka Warta

Sparing: Jutrzenka Warta - TS Gruszczyce 1:6 (1:3)
Czy zagramy z Wartą? Juve też pożegnało Kobiego!

09 sierpnia 2021 09:14

W swoim drugim meczu sparingowym, w piątek 6 sierpnia Jutrzenka uległa beniaminkowi Klasy A z Gruszczyc aż 1:6, mimo prowadzenia po golu Kamila Woźniaka. O porażce zdecydowały kardynalne błędy eksperymentalnie złożonej linii obrony. Niestety z powodu kontuzji nie zagrał Sylwester Pawlak, a mimo złożonej obietnicy Emilian Sulgan wybrał podobnie jak Robert Jarecki Piasta Błaszki! Jutrzenka nadal potrzebuje wzmocnień i to w każdej formacji (no może poza linią ataku).

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Matuszewski, Pałucki, Stawicki, Wierzbicki - Woźniak, Nowicki, Kobierski, Jakub Andrzejewski - Tomaszewski, Burski. Trener Krzysztof Łukszas. Na zmiany wchodzili: Przygodzki - Młotkiewicz, Łuczak, Szczęsny, Szczawiński, Grzelak. Nie zagrał nie wiadomo dlaczego obecny na ławce Kaźmierczak.

Pierwszy mecz ligowy zaplanowany jest na najbliższą sobotę w Działoszynie, ale czy się odbędzie trudno powiedzieć, bo Warta też ma problemy ze składem i do tej pory nie ustaliła w systemie dokładnego terminu spotkania!

W sobotę, 7 sierpnia przed meczem ligowym Warty Sieradz z Polonią Piotrków Trybunalski pożegnano Marcina Kobierskiego, który zakończył karierę piłkarską. Najlepszy strzelec w historii sieradzkiego klubu został również pożegnany przez naszą Jutrzenkę (grał u nas w latach: 2012 i 2019, strzelając w 44 meczach... 44 gole). Okolicznościowy puchar wręczył na murawie boiska w Sieradzu prezes naszego klubu pan Edward Stasiak. Kobiemu życzymy teraz sukcesów trenerskich (obecnie prowadzi zespoły młodzieżowe w Warcie).

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec