Jutrzenka Warta

JUTRZENKA - UNIEJÓW 5:0 (1:0), DERBÓW Z WARTĄ SIERADZ NIE BĘDZIE!!!

08 sierpnia 2012 12:21

W kolejnym meczu sparingowym Jutrzenka, w środę 8 sierpnia pokonała kandydata do gry w IV lidze zespół łódzkiej okręgówki Uniejów wysokim wynikiem 5:0. Gole dla Juve zdobywali: Fabiano Valente - 2, Robert Jarecki - 2 i Piotr Sajda. Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Nowicki, Jędrzejczak, Mordalski, Pawlak - Dobrzański, Fabiano, Masłowski, P.Chudzik, Królikowski - Sajda. Na zmiany wchodzili: Jarecki, Maraszek, Kaczmarek i Stępiński.

Niestety nie odbędą się derby Jutrzenki z Wartą Sieradz. Po nieprzyznaniu licencji na grę w III lidze Hutnikowi Warszawa - wolne miejsce zajmie spadkowicz... Warta Sieradz. Tym samym Juve w I kolejce zagra z... drużyną wyłonioną z baraży pomiędzy drugimi zespołami z klas okręgowych!!! Do I rundy barażu 15 sierpnia przystąpią: Czarni Rząśnia (drugie w tabeli Galewice zrezygnowały z gier!), Uniejów (nasz dzisiejszy sparingpartner), Pelikan II Łowicz i Zjednoczeni Bełchatów. Zwycięzcę II rundy baraży poznamy 18 sierpnia, czyli podczas II kolejki w IV lidze (gramy wówczas z Concordią w Piotrkowie). Kiedy Jutrzenka zagra mecz I kolejki ze zwycięzcą baraży dowiemy się wkrótce. Będzie to na pewno jakaś środa! Szkoda, że na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek mamy taki galimatias! A naszym kibicom przepadnie mecz hitowy, jakim niewątlpiwie miało być spotkanie z Wartą Sieradz!!! Warto przypmonieć, że to już drugi zespół, który mimo spadku znów zagra w III lidze. Po wycofaniu KS Piaseczno w III lidze zagra Włókniarz Zelów, a jego miejsce w lidze IV zajmie... Pogoń Ekolog Zduńska Wola. Wygląda na to, że z IV ligi się nie spada, bo wcześniej po wycofaniu z gier WOY-a Bukowiec i SMS-u Łódź status IV-ligowy zachowały dwie drużyny ze Zgierza. Tylko w polskiej piłce mogą przytrafić się takie "klopsy". Wystarczyło przecież ograniczyć liczbę drużyn w IV lidze do 16. Nie byłoby środowych kolejek, które ogląda garstka kibiców, a piłkarze amatorzy mają problemy ze zwolnieniem z pracy!

Również nasze rezerwy nie zagrają meczu I kolejki, bo po wycofaniu z ligi Łasku - nasz potencjalny rywal - TS Gruszczyce dostąpi zaszczytu gry w Klasie A!!! Tak więc pierwsze mecze w Warcie rozegrane zostaną: IV liga - 25 sierpnia z Włókniarzem Zgierz o 17.30 (III kolejka) i Klasa B - 9 września z Pyszkowem o 11.00 (w II kolejce Jutrzenka II zagra 2 września o 13.30 w Słomkowie).

XXV kolejka

17-18 kwietnia 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta Warta Działoszyn