Jutrzenka Warta

JUTRZENKA - UNIEJÓW 5:0 (1:0), DERBÓW Z WARTĄ SIERADZ NIE BĘDZIE!!!

08 sierpnia 2012 12:21

W kolejnym meczu sparingowym Jutrzenka, w środę 8 sierpnia pokonała kandydata do gry w IV lidze zespół łódzkiej okręgówki Uniejów wysokim wynikiem 5:0. Gole dla Juve zdobywali: Fabiano Valente - 2, Robert Jarecki - 2 i Piotr Sajda. Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Nowicki, Jędrzejczak, Mordalski, Pawlak - Dobrzański, Fabiano, Masłowski, P.Chudzik, Królikowski - Sajda. Na zmiany wchodzili: Jarecki, Maraszek, Kaczmarek i Stępiński. 

Niestety nie odbędą się derby Jutrzenki z Wartą Sieradz. Po nieprzyznaniu licencji na grę w III lidze Hutnikowi Warszawa - wolne miejsce zajmie spadkowicz... Warta Sieradz. Tym samym Juve w I kolejce zagra z... drużyną wyłonioną z baraży pomiędzy drugimi zespołami z klas okręgowych!!! Do I rundy barażu 15 sierpnia przystąpią: Czarni Rząśnia (drugie w tabeli Galewice zrezygnowały z gier!), Uniejów (nasz dzisiejszy sparingpartner), Pelikan II Łowicz i Zjednoczeni Bełchatów. Zwycięzcę II rundy baraży poznamy 18 sierpnia, czyli podczas II kolejki w IV lidze (gramy wówczas z Concordią w Piotrkowie). Kiedy Jutrzenka zagra mecz I kolejki ze zwycięzcą baraży dowiemy się wkrótce. Będzie to na pewno jakaś środa! Szkoda, że na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek mamy taki galimatias! A naszym kibicom przepadnie mecz hitowy, jakim niewątlpiwie miało być spotkanie z Wartą Sieradz!!! Warto przypmonieć, że to już drugi zespół, który mimo spadku znów zagra w III lidze. Po wycofaniu KS Piaseczno w III lidze zagra Włókniarz Zelów, a jego miejsce w lidze IV zajmie... Pogoń Ekolog Zduńska Wola. Wygląda na to, że z IV ligi się nie spada, bo wcześniej po wycofaniu z gier WOY-a Bukowiec i SMS-u Łódź status IV-ligowy zachowały dwie drużyny ze Zgierza. Tylko w polskiej piłce mogą przytrafić się takie "klopsy". Wystarczyło przecież ograniczyć liczbę drużyn w IV lidze do 16. Nie byłoby środowych kolejek, które ogląda garstka kibiców, a piłkarze amatorzy mają problemy ze zwolnieniem z pracy!

Również nasze rezerwy nie zagrają meczu I kolejki, bo po wycofaniu z ligi Łasku - nasz potencjalny rywal - TS Gruszczyce dostąpi zaszczytu gry w Klasie A!!! Tak więc pierwsze mecze w Warcie rozegrane zostaną: IV liga - 25 sierpnia z Włókniarzem Zgierz o 17.30 (III kolejka) i Klasa B - 9 września z Pyszkowem o 11.00 (w II kolejce Jutrzenka II zagra 2 września o 13.30 w Słomkowie).  

Aktualności

XXV kolejka

17-18 kwietnia 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta Warta Działoszyn
ŁKS II Łódź 5 : 1 Ceramika Opoczno
Skalnik Sulejów Orzeł Nieborów
Pogoń Zduńska Wola Orkan Buczek
Omega Kleszczów Andrespolia Wiśniowa Góra
Czarni Rząśnia Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Zjednoczeni Stryków
Warta Sieradz Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce Ner Poddębice
Boruta Zgierz Stal Głowno