Jutrzenka Warta

Sparing: Polonia Kępno - Jutrzenka Warta 2:1 (2:1)
Drugi piłkochwyt montowany na stadionie!

28 lutego 2021 10:54

W kolejnym meczu sparingowym, w sobotę 27 lutego Jutrzenka przegrała na wyjeździe z czwartoligową Polonią Kępno 1:2. Gola dla Juve z rzutu wolnego zdobył Sylwester Pawlak. Prawdopodobnie był to ostatni sparing przed rundą wiosenną (13 marca o godzinie 16.30 zagramy na wyjeździe z Andrespolią Wiśniowa Góra).

Kto ostatecznie zasili naszą drużynę trudno dziś powiedzieć. Jedno jest pewne, że z zespołu w porównaniu z rundą jesienną ubyło aż 10 zawodników (ostatnio z gry zrezygnował... kapitan Robert Jarecki, który z powodu choroby nie trenuje od początku przygotowań). Zachowanie dziwne, bo popularny Jaro... grał w sparingu Sochy! Oprócz wspomnianego Roberta Jareckiego wiosną w naszych barwach nie zobaczymy: Michała Chachuły (odszedł do Orła Parzęczew), Alessandro Maginiego (szuka klubu), Jana Nadolskiego (szuka klubu na Pomorzu, bo tam studiuje), Rafała Burzyńskiego (chce odejść do Polonii Kępno), Sebastiana Masztakowa (nie wznowił treningów) oraz kontuzjowanych: Kuby Młynarskiego, Adriana Freta, Wiktora Bednarka i Patryka Ręcickiego.

W ich miejsce klub chce pozyskać: bramkarza Norberta Florczaka (AKS SMS Łódź), a także zawodników z pola: Radosława Jurkowskiego, Michała Lewandowskiego (obaj Ner Poddębice). Testowani są ostatnio: Adam Lewczuk i Krzysztof Cichosz. Czy to wystarczy na IV ligę? Zobaczymy!

W minionym tygodniu na stadionie miejskim w Warcie montowano piłkochwyt za bramką od strony parku. Na pewno przyczyni się on do większej częstotliwości treningów strzeleckich, a także szybszego wznawiania gry przez bramkarza, gdy piłka opuści plac gry. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja na naszym obiekcie. Małymi krokami stadion nam pięknieje (planowana jest także wymiana ogrodzenia od strony komisariatu Policji), a po cichu liczymy jeszcze na tak bardzo pożądane i oczekiwane oświetlenie i nagłośnienie. Panu Burmistrzowi, radnym miejskim z Przewodniczącym Rady na czele oraz zarządzającemu obiektem Dyrektorowi ZGKiM serdecznie dziękujemy!

Aktualności

V kolejka

22 września 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
LZS Brąszewice 2 : 0 Jutrzenka Warta
Czarni Rząśnia 3 : 0 Piast Błaszki
Zawisza Pajęczno 0 : 3 Warta II Sieradz
MLKS Konopnica 4 : 0 KS Karsznice
TS Janiszewice 4 : 3 Hetman Rusiec
Warta Działoszyn 2 : 0 Złoczewia Złoczew
WKS Wieluń 1 : 1 Słowian Dworszowice
GKS Chojne 1 : 1 Tęcza Brodnia