Jutrzenka Warta

XVI kolejka: Jutrzenka Warta - Warta Sieradz w necie
Sobota, godzina 14.00! Link do transmisji na tvcom.pl!

29 października 2020 09:21

Link do jutrzejszej transmisji meczu z Wartą Sieradz:

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-4-liga/Sezona-2020-2021/193796-MKS-Jutrzenka-Warta-KS-Warta-Sieradz-LZPN-16-kolejka.htm

Informacja z portalu siewie.tv:
"Po raz pierwszy w prawie stuletniej historii MKS Jutrzenka Warta mecz drużyny piłkarskiej tego klubu będzie transmitowany na żywo w internecie! I to jaki!
Czwartoligowe derby powiatu sieradzkiego można śledzić w najbliższą sobotę 31 października od godziny 14. Wystarczy poszukać w internecie strony tvcom.pl i kliknąć w zakładkę ,,live''. Mecz komentować będą Edward Stasiak - prezes Juve oraz innym działacz tego klub, kiedyś znakomity piłkarz, a dziś także redaktor jedynej w swoim rodzaju gazetki klubowej JUVE GOL - Hubert Kamola.
Relacja telewizyjna na żywo, którą przeprowadzi Telewizja Sieradz Studio, jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu burmistrza Miasta i Gminy Warta, Krystiana Kroguleckiego."

 

Już w najbliższą sobotę, 31 października o godzinie 14.00 w Warcie zagramy mecz derbowy z Wartą Sieradz! W normalnych warunkach na trybunach zasiadłoby kilkuset kibiców, a tak można obejrzeć to spotkanie zza ogrodzenia lub... w Internecie!!! Telewizja siewie.tv Krzysztofa Lisieckiego, która nagrywa nasze mecze podjęła się wyzwania transmisji internetowej. Będzie również głos komentatora! Zapraszamy więc do oglądania meczu w necie.

Wracając do meczu derbowego, to Juve nie wygrało z Wartą od ponad 30 lat. Ostatnia nasza wygrana to mecz z 13 maja 1990 roku w klasie okręgowej i 1:0 dla Jutrzenki w Warcie, po golu w 5 minucie Artura Kamoli. To był w ogóle udany sezon dla Jutrzenki w derbach, bo 8 października 1989 roku w Sieradzu również wygraliśmy wynikiem 2:1, po golach Bogdana Kępy z rzutu wolnego i Arkadiusza Sowały!

Jednak najsłynniejsze nasze zwycięstwo to wiktoria z 14 października 1984 roku, gdy w meczu na szczycie IV ligi Juve wygrało z niepokonaną wówczas Wartą 1:0, po golu w 25 minucie Andrzeja Szybilskiego. Mecz na naszym stadionie oglądało wówczas blisko 3 tysiące widzów!!!

Ostatnia potyczka obu drużyn to zeszłoroczny mecz w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 i wygrana Warty w Sieradzu 5:1, a honorowego gola zdobył Marcin Kobierski. Popularny Kobi wrócił zimą do Sieradza, ale wiosną z wiadomych przyczyn rewanż w Warcie się nie odbył. Występ Kobiego stoi pod znakiem zapytania, bo przebywa na kwarantannie. W naszych barwach oprócz kontuzjowanych zawodników nie zagra za żółte kartki Sylwester Pawlak!

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec