XV kolejka: Pogoń Zduńska Wola - Jutrzenka Warta 3:1 (1:0)
Pierwsze derby dla Pogoni! Kolejne z Wartą Sieradz!

25 października 2020 12:37

W meczu XV kolejki, w sobotę 24 października Jutrzenka w derbach regionu przegrała 1:3 w Zduńskiej Woli z Pogonią. Mecz był wyrównany i gdyby Juve wykorzystało znakomite sytuacje na początku drugiej części mogliśmy liczyć na remis! Niestety tak się nie stało, a że gospodarze tego dnia byli bardzo skuteczni, to Pogoń zainkasowała trzy punkty!

Relacja z tego meczu:

8 min. - nasz bramkarz obronił groźny strzał miejscowych;

22 min. - kontra Pogoni - Bartłomiej Sobczak plasowanym strzałem dał prowadzenie gospodarzom - 1:0!

46 min. - strzał Piotra Burskiego tuż obok słupka;

52 min. - strzał Rafała Burzyńskiego - nad bramką;

57 min. - gol dla Pogoni - kontrowersyjny, chyba ze spalonego - sędziowie się naradzali, a jednak go uznali - 2:0;

58 min. - strzał Macieja Dudka głową z bliska - nad bramką - wyśmienita sytuacja!;

61 min. - faulowany w polu karnym Rafał Burzyński - jedenastka;

62 min. - lekki, sygnalizowany strzał Mariusza Graczykowskiego łatwo obronił Artur Melon!!!

67 min. - kolejna kontra Pogoni - 3:0!

72 min . - po dośrodkowaniu Roberta Jareckiego Piotr Burski strzałem głową dał nam gola i nadzieje - 3:1!

73 min. - strzał Mateusza Brozia wybił na róg nasz Wiktor Wojciechowski;

85 min. - strzał głową Rafała Burzyńskiego - bramkarz obronił;

87 min. - strzał Adriana Budki po rykoszecie minął naszą bramkę.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Dryka, Graczykowski, Pawlak, Lewandowski - Masztakow (od 46 min. Sulgan), Dudek, Nadolski (od 83 min. Smolarek), Jarecki - Burski, Burzyński. Trener Tomasz Jaworski. Żółta kartka: Pawlak. Sędziował Jakub Jaskulski. Mecz bez udziału publiczności. Kibiców Juve 6!

W następnej kolejce czekają nas kolejne derby, tym razem z Wartą Sieradz. W sobotę 31 października zagramy w Warcie o godzinie 14.00. Niestety bez udziału publiczności! Klub rozważa możliwość relacji internetowej! Poinformujemy o tym w najbliższym czasie!