Jutrzenka Warta

Nie żyje Roman Kamiński!!!
Sparing w cieniu śmierci byłego prezesa Jutrzenki

03 lipca 2020 21:30

W piątek 3 lipca zmarł były prezes Jutrzenki Warta - pan Roman Kamiński. Pan Roman trzykrotnie był wybierany na prezesa naszego klubu! Po raz pierwszy w listopadzie 1974 roku. To wówczas próbował utworzyć w Warcie sekcję... kolarską, bo sam był sympatykiem tego sportu! Jednak wobec braków sprzętowych i finansowych sekcja ta nie przyjęła się na warcki grunt. Po pierwszej ponad dwuletniej kadencji w styczniu 1977 roku pracował w zarządzie, ale przestał być prezesem. Wrócił na stanowisko prezesa w kadencji zarządu 1983-86, czyli w latach największych sukcesów Jutrzenki, jeśli chodzi o piłkę nożną! To sprowadzony przez niego trener Janusz Studnicki i jego "armia zaciężna" walczyli z Wartą Sieradz o III ligę wygrywając pamiętny mecz na szczycie w Warcie 1:0 (październik 1984 roku). Niestety żołnierze i trener Studnicki odeszli, a że pan Roman nie lubił grać o małe stawki więc nie startował w wyborach do zarządu następnej kadencji! Wrócił do zarządu w roku 1998, a po zawirowaniach na stanowisku prezesa został nim po raz trzeci w roku 1999 i był do końca 2002 (Jutrzenka grała wówczas jeden sezon w IV lidze). Był członkiem zarządu OZPN Sieradz, odznaczony przez Polski Związek Piłki Nożnej!

W ostatnich latach wspierał nasz klub będąc na każdym meczu w Warcie, większości wyjazdów oraz finansowo. Był członkiem Klubu Wsparcia "Tylko Jutrzenka". Swój ostatni mecz przegrał z chorobą nowotworową. Na zawsze pozostanie w naszych piłkarskich sercach!

 

Zasilił szeregi niebios i "dołączył" do zmarłego niedawno prezesa Zbigniewa Zakrzewskiego!

Cześć Jego Pamięci!

 

W cieniu śmierci prezesa Kamińskiego Jutrzenka rozegrała w piątek sparing w Zduńskiej Woli przegrywając z Pogonią 2:0 (1:0).

Aktualności

XV kolejka

13-14 listopada 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 3 : 4 Czarni Rząśnia
WKS Wieluń 2 : 5 Warta II Sieradz
KS Karsznice 0 : 2 Złoczewia Złoczew
Tęcza Brodnia 3 : 1 Warta Działoszyn
Hetman Rusiec 2 : 4 Piast Błaszki
Słowian Dworszowice 4 : 1 Zawisza Pajęczno
LZS Brąszewice 1 : 2 TS Janiszewice
GKS Chojne 0 : 3 MLKS Konopnica