Jutrzenka Warta

Pożegnaliśmy prezesa Zbigniewa Zakrzewskiego!
Jutrzenka bez Ciebie nie będzie już taka sama!

19 maja 2020 21:20

We wtorek, 19 maja na warckim cmentarzu spoczęły prochy naszego wieloletniego prezesa Zbigniewa Zakrzewskiego. W ostatniej drodze mimo obostrzeń pandemicznych towarzyszył Zakiemu tłum ludzi. Obok rodziny, przyjaciół, znajomych, władz samorządowych i sportowych (obecny był prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej - pan Adam Kaźmierczak), kibice, działacze, byli i obecni piłkarze i trenerzy Jutrzenki Warta!

W mowie pożegnalnej - podczas mszy św. w warckim Klasztorze  - odczytanej przez siostrzeńca żony Zbyszka, dyrektora Warckiego Centrum Kultury - Wiktora Baranowskiego władze klubu tak "żegnały się" ze swym prezesem:

"Zbyszek, Zaki, Prezes...

 

„Ksywek”, którymi się do Ciebie zwracaliśmy było sporo, ale doskonale pamiętamy, że jakiej byśmy nie użyli nigdy nie pozostaliśmy bez Twojej odpowiedzi i atencji.

Cała nasza społeczność Jutrzenki Warta doskonale wie i pamięta ile Ci zawdzięczamy. Byłeś najdłużej urzędującym Prezesem naszego klubu. Zawsze w pełni zaangażowany, zawsze do dyspozycji i zawsze społecznie pełniłeś swoje obowiązki. To dzięki Twojej nieprzeciętnej intuicji i charyzmie, Jutrzence udawało się święcić swoje największe sukcesy – dwukrotny awans do IV ligi i najwyższe w historii 5 miejsce oraz trzykrotne triumfy w sieradzkiej halówce.

Miałeś się od kogo uczyć, bo twoim poprzednikiem był przecież pan Roman Kamiński i to właśnie on namówił Cię do pracy w naszym zarządzie! Byłeś w nim przez 20 lat i do ostatniego piątku… i pozostaniesz w nim na zawsze, bo nigdy Cię nie zapomnimy, a ty przecież nie zostawisz nas samych i Swojej Jutrzenki!

Naszym zdaniem udało Ci się osiągnąć znacznie więcej...udało Ci się wokół klubu stworzyć niesłychaną atmosferę, rozwinąć społeczność, która za swoją Jutrzenką jeździła w najdalsze krańce województwa, by dopingować swój klub, a Twoja ulubiona „Kalina, Malina” rozbrzmiewała w klubowym autobusie nieprzerwanie.

Twoje decyzje, nierzadko bardzo odważne i niepopularne budziły szacunek nawet u największych oponentów. Ty byłeś klubem, a klub był Tobą. Nigdy nie odpuszczałeś - jak prawdziwy lider byłeś ze swoim zespołem zarówno przy świętowaniu zwycięstw, jak i przy przełykaniu gorzkiej pigułki porażki.

Pomimo bardzo silnego charakteru i nieprzeciętnej osobowości w trudnych chwilach potrafiłeś ukryć swoją dumę i działać dla dobra klubu, mimo iż wszyscy doskonale wiedzieli jak wiele wysiłku Cię to kosztowało.

I właśnie za to wszystko, za Twoje poświęcenie, za trwanie na posterunku do ostatniej chwili, za zawsze wyciągniętą do pomocy rękę, My cała społeczność Jutrzenki pragniemy złożyć Ci ogromne podziękowania i uczestniczyć w Twojej ostatniej drodze. W ostatniej kolejce sezonu Twego ziemskiego życia.

My już teraz bardzo odczuwamy Twój brak, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że tam na górze wszyscy czekają na Ciebie w wielkim oczekiwaniu, bo doskonale zdają sobie sprawę, jak dobrego transferu dokonali.

„Nie żyjemy, aby umierać, ale umieramy, aby żyć wiecznie” - żyj w pokoju.

Amen"

Wśród wieńców pogrzebowych znalazła się również wiązanka naszych kibiców przewiązana szalikiem Jutrzenki!

Kibicuj nam dobrze Zbyszku!

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec