Jutrzenka Warta

Powstaje monografia klubu na 100-lecie istnienia!
Koronawirus wygrywa! Pięć miesięcy bez futbolu w IV lidze!

05 kwietnia 2020 15:51

W tym roku obchodzimy jubileusz 95-lecia sportu w Warcie. Niestety jak na razie jest to smutny jubileusz, bo rozgrywki z udziałem naszej Jutrzenki z powodu epidemii Koronawirusa są zawieszone, podobnie jak w całej Polsce. Obchody zaplanowane na czerwiec są też mocno zagrożone i prawdopodobnie zostaną przeniesione na jesień!

Jednak piłka w naszych głowach cały czas istnieje. Mamy zamiar wydać monografię naszego klubu na 100-lecie istnienia Jutrzenki (wiosna 2020 roku). Materiałów jest już dużo, ale liczymy na Wasze wsparcie. Zdjęcia, wyniki, strzelcy goli, sukcesy, tabele, wspomnienia, wycinki prasowe bardzo mile widziane! Zarys naszej historii w telegraficznym skrócie jest w naszej zakładce Historia, ale to tylko mała cząstka tego co wydarzyło się w ciągu tych 95 lat! Pomóżcie! Jeśli ktoś chciałby nas wspomóc to prosimy o kontakt z klubem lub bezpośrednio z Hubertem Kamola: mail: hubert.kamola@gmail.com lub tel. 697 629 906. Każda informacja jest mile widziana! Jesteśmy obecnie na etapie wpisywania wyników i strzelców goli z lat 1981-2019. W całości mamy rok 1988 i sezony 1993-2019. Brakuje nam sporo strzelców goli z lat 1981-87 i 89-93! Planujemy stworzyć notki biograficzne wszystkich ludzi Jutrzenki! Tych sprzed wojny (mamy założycieli Czerwonych i Sokoła, ale bez żadnych wyników) jak i powojennych! Więc także zapaśników i ciężarowców! A była przecież próba utworzenia sekcji kolarskiej w latach 70-tych! Bez Was ta monografia będzie uboższa! Zachęcamy do współpracy byłych piłkarzy, działaczy i kibiców Juve! Pokażmy, że razem stanowimy wielką rodzinę, a nasza historia jest nam bliska!

17 listopada 2019 roku w Buczku swój ostatni mecz ligowy rozegrała nasza Jutrzenka. Za 12 dni minie 5 miesięcy bez piłki  na boiskach w IV lidze. Tak długiej przerwy nie było nigdy w historii, nie licząc oczywiście II wojny światowej. Kiedy znów zobaczymy piłkarzy na boisku? Tego dziś nie wie nikt. UEFA bardzo chce na siłę dokończyć te rozgrywki, nawet w lipcu i sierpniu. Prezes Boniek uważa, ze jeśli nie ruszymy 23 maja, to nie ma szans rozegrania wszystkich zaległych kolejek! Jak dalej będzie wyglądał futbol w Polsce i na świecie? Oby odpowiedź była nam znana jak najszybciej! Czekamy i... wspominamy stare mecze!

Co kilka dni będziemy zamieszczać ciekawostki z historii naszego klubu. Myślimy o konkursie dla fanów Jutrzenki! Coś przecież trzeba robić z tą naszą piłką!

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec