Jutrzenka Warta

Powstaje monografia klubu na 100-lecie istnienia!
Koronawirus wygrywa! Pięć miesięcy bez futbolu w IV lidze!

05 kwietnia 2020 15:51

W tym roku obchodzimy jubileusz 95-lecia sportu w Warcie. Niestety jak na razie jest to smutny jubileusz, bo rozgrywki z udziałem naszej Jutrzenki z powodu epidemii Koronawirusa są zawieszone, podobnie jak w całej Polsce. Obchody zaplanowane na czerwiec są też mocno zagrożone i prawdopodobnie zostaną przeniesione na jesień!

Jednak piłka w naszych głowach cały czas istnieje. Mamy zamiar wydać monografię naszego klubu na 100-lecie istnienia Jutrzenki (wiosna 2020 roku). Materiałów jest już dużo, ale liczymy na Wasze wsparcie. Zdjęcia, wyniki, strzelcy goli, sukcesy, tabele, wspomnienia, wycinki prasowe bardzo mile widziane! Zarys naszej historii w telegraficznym skrócie jest w naszej zakładce Historia, ale to tylko mała cząstka tego co wydarzyło się w ciągu tych 95 lat! Pomóżcie! Jeśli ktoś chciałby nas wspomóc to prosimy o kontakt z klubem lub bezpośrednio z Hubertem Kamola: mail: hubert.kamola@gmail.com lub tel. 697 629 906. Każda informacja jest mile widziana! Jesteśmy obecnie na etapie wpisywania wyników i strzelców goli z lat 1981-2019. W całości mamy rok 1988 i sezony 1993-2019. Brakuje nam sporo strzelców goli z lat 1981-87 i 89-93! Planujemy stworzyć notki biograficzne wszystkich ludzi Jutrzenki! Tych sprzed wojny (mamy założycieli Czerwonych i Sokoła, ale bez żadnych wyników) jak i powojennych! Więc także zapaśników i ciężarowców! A była przecież próba utworzenia sekcji kolarskiej w latach 70-tych! Bez Was ta monografia będzie uboższa! Zachęcamy do współpracy byłych piłkarzy, działaczy i kibiców Juve! Pokażmy, że razem stanowimy wielką rodzinę, a nasza historia jest nam bliska!

17 listopada 2019 roku w Buczku swój ostatni mecz ligowy rozegrała nasza Jutrzenka. Za 12 dni minie 5 miesięcy bez piłki  na boiskach w IV lidze. Tak długiej przerwy nie było nigdy w historii, nie licząc oczywiście II wojny światowej. Kiedy znów zobaczymy piłkarzy na boisku? Tego dziś nie wie nikt. UEFA bardzo chce na siłę dokończyć te rozgrywki, nawet w lipcu i sierpniu. Prezes Boniek uważa, ze jeśli nie ruszymy 23 maja, to nie ma szans rozegrania wszystkich zaległych kolejek! Jak dalej będzie wyglądał futbol w Polsce i na świecie? Oby odpowiedź była nam znana jak najszybciej! Czekamy i... wspominamy stare mecze!

Co kilka dni będziemy zamieszczać ciekawostki z historii naszego klubu. Myślimy o konkursie dla fanów Jutrzenki! Coś przecież trzeba robić z tą naszą piłką!

Aktualności

XXV kolejka

17-18 kwietnia 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta Warta Działoszyn
ŁKS II Łódź 5 : 1 Ceramika Opoczno
Skalnik Sulejów Orzeł Nieborów
Pogoń Zduńska Wola Orkan Buczek
Omega Kleszczów Andrespolia Wiśniowa Góra
Czarni Rząśnia Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Zjednoczeni Stryków
Warta Sieradz Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce Ner Poddębice
Boruta Zgierz Stal Głowno