Warta Osjaków - Jutrzenka 0:10 (0:5)!!!

02 czerwiec 2012 21:36

Rekordową wygraną w tym sezonie nasi piłkarze zakończyli mecz XXVIII kolejki sieradzkiej klasy okręgowej w Osjakowie z miejscową Wartą. Dwucyfrowy wynik nie zdarza się często, a gdyby nasi bardziej się skoncentrowali mogli zdobyć nawet 20 goli! Na początku meczu swe sytuacje zmarnowali: Piotr Sajda (dwukrotnie) i Sylwek Pawlak. A raz mogli objąć prowadzenie gospodarze, ale z bliska strzelił nad poprzeczką Roland Lebioda. W 19 min. Sajda trafił w poprzeczkę, ale zimną krew zachował Mateusz Maraszek i trafił do pustej bramki dając nam prowadzenie. W 22 min. Radek Badowski wypuścił w uliczkę nasszego Sajdę i ten minął bramkarza i trafił do siatki. W 26 min. z dalszej odległości w słupek trafił Robert Jarecki. W 31 min. po podaniu Sajdy Jaro trafił do siatki z 17 metrów. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Badiego gola znów zdobył Sajda. W 39 min. po podaniu Roberta Tworka Jaro zdobył swego drugiego gola, a było to piąte trafienie Juve do przerwy. W końcówce tej częsci gry strzały Maraszka i Marcina Nowickiego nie znalazły drogi do bramki. Druga część gry to "wejście smoka" Pyzoja. Najpierw w 52 min. Marcin Nowicki trafił po długim rogu po podaniu Jareckiego, a dwie minuty później w podobnej sytuacji po akcji Badowskiego. W 61 min. nasz bramkarz Tomasz Kwiatkowski wybronił strzał gospodarzy z 20 metrów. W 63 min. dośrodkowanie z lewej strony Pawlaka strzałem głową na gola zamienił Potr Tomaszewski! Później dwa strzał Sajdy i Tomka Królikowskiego minęły poprzeczkę Warty. W 71 min. po podaniu Roberta Tworka Maraszek na raty pokonał bramkarza miejscowych i było 0:9 dla Juve. W 77 min. Królikowski trafił w słupek, a dwie minuty później dwa słupki uratowały Juve od straty gola! W 82 min. uderzenie Jareckiego z dalszej odległości obronił bramkarz, a w 83 min. po wrzutce Królikowskiego Tomaszewski głową ustalił wynik meczu ustanawiając rekord tego sezonu (najwyższa wygrana). Po meczu tylko Robert Jarecki podziękował kibicom za doping. Dziękujemy! Jutrzenka wystąpiła w nowych strojach zdobytych za zwycięstwo w halowych mistrzostwach!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Świętczak (od 59 min. Tomaszewski), Tworek (k), Świniarski, Pawlak - Nowicki (od 59 min. Gil), Badowski, Maraszek, Królikowski - Sajda, Jarecki. Żółta kartka: Świniarski. Sędziował Paweł Szandała. Widzów 48, w tym z Warty 27!!!

W następnej kolejce, w Boże Ciało (8 czerwca w czwartek) o godzinie 17.00 Jutrzenka podejmować będzie Prosnę Wieruszów. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.