XIX kolejka: Jutrzenka Warta - MLKS Konopnica 4:0 (1:0)
Efektowna wygrana Juve! Teraz dwa wyjazdy!

06 kwiecień 2019 18:15

W meczu XIX kolejki, w sobotę 6 kwietnia Jutrzenka wygrała wysoko w Warcie z groźną przecież Konopnicą 4:0. Jutrzenka nie przegrała u siebie w lidze od półtora roku. Ostatnim zespołem, który wygrał w Warcie jest... Konopnica (jesień 2017, nasza porażka 0:1). W okręgówce ostatni raz Juve przegrało... 14 kwietnia 2018 roku 0:1 z MKS-em w Zduńskiej Woli. Warto odnotować debiut w seniorach 15-letniego Filipa Krystka.

Relacja z sobotniego meczu z Konopnicą:

20 min. - strzał Marcina Kobierskiego - bramkarz obronił na rzut rożny;

22 min. - po akcji Roberta Jareckiego strzelał znów Marcin Kobierski, ale obok bramki;

27 min. - po podaniu w uliczkę Roberta Jareckiego - Marcin Kobierski strzelił gola - 1:0;

30 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło w naszą poprzeczkę, dobitka zawodnika Konopnicy padła łupem Michała Chachuły;

37 min. - po podaniu Sylwka Pawlaka - strzał Marcina Kobierskiego obronił bramkarz;

42 min. - wolej Roberta Jareckiego przeleciał nad poprzeczką;

45 min. - strzał Sylwka Pawlaka po nodze obrońcy minął bramkę;

45 min. - po rzucie rożnym strzał głową Dominika Młotkiewicza nad bramką;

48 min. - ładny strzał Macieja Dudka - bramkarz obronił;

50 min. - sytuacja sam na sam Roberta Jareckiego - górą bramkarz Konopnicy;

63 min. - z bliska strzelał Marcin Kobierski - znów górą bramkarz gości;

71 min. - po podaniu Marcina Kobierskiego rajd przez pół boiska Emiliana Sulgana - ładny strzał - 2:0!;

72 min. - strzał Roberta Jareckiego z 16 metrów - tuż obok słupka;

74 min. - strzał Marcina Kobierskiego - piłka odbija się od poprzeczki i chyba za linią bramkową - sędziowie gola nie uznali!;

78 min. - strzał głową zawodnika gości nad naszą bramką;

81 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego Emiliana Sulgana - głową gola zdobył Maciej Dudek - 3:0;

83 min. - po podaniu Roberta Jareckiego - strzał życia Macieja Dudka - piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki - 4:0!!!;

84 min. - lob Marcina Kobierskiego z 40 metrów minął minimalnie słupek bramki.

Skład Jutrzenki: Chachuła - Paprota (od 63 min. Pipczyński), Bednarek, Graczykowski (k), Zabielski - Młotkiewicz (od 69 min. Sulgan), Dudek (od 84 min. Krogulec), Piotr Kobierski, Pawlak - Jarecki (od 84 min. Filip Krystek), Marcin Kobierski (od 86 min. Pałucki). Trener Michał Łochowski. Żółte kartki: Pipczyński, Zabielski, Piotr Kobierski. Sędziował Damian Badziak. Widzów 150, biletów sprzedano 64 oraz dwa karnety.

W następnej kolejce, w sobotę 13 kwietnia o godzinie 17.00 Jutrzenka zagra w Brąszewicach, zaś w Wielką Sobotę, 20 kwietnia o godzinie 15.00 zagramy w Janiszewicach.