I kolejka: Jutrzenka Warta - MULKS Łask 6:1 (2:1)
Udany początek sezonu w wykonaniu Juve!

10 sierpnia 2018 20:59

W meczu I kolejki sezonu 2018/19 Jutrzenka w piątek, 10 sierpnia wygrała w Warcie z Łaskiem 6:1. Ponieważ było to pierwszy mecz sieradzkliej klasy okregowej Juve zostało pierwszym liderem tabeli. Oby tak do końca sezonu. Debiut w naszych barwach zaliczyli: Kacper Pipczyński (uświetnił go golem!) i Michał Zabielski (obaj z Widzewa) oraz Bartosz Krogulec z Zawiszy Rzgów. Wszyscy są młodzieżowcami! Klub cały czas czeka na certyfikat Brazylijczyka Silvy Da Cruza, który także będzie naszym zawodnikiem! W sumie klub pozyskał pięciu nowych piłkarzy (wcześniej już debiutował w pucharze Wiktor Paprota z Zapola) oraz kilku naszych juniorów.

Relacja z meczu z Łaskiem:

6 min. - świetna okazja Piotra Kobierskiego - niestety bez gola;

6 min. - po wrzutce z rzutu rożnego Bartosza Krogulca gola głową zdobył Kacper Pipczyński - 1:0 dla Juve;

8 min. - strzelał z bliska Emilian Sulgan - niestety w boczną siatkę;

11 min. - po podaniu Emiliana Sulgana gola z pola karnego zdobył Piotr Kobierski - 2:0;

12 min. - strzał głową Macieja Dudka przeleciał nad bramką;

24 min. - strzał z dystansu Michała Zabielskiego - bramkarz gości obronił;

26 min. - strzał Bartosza Krogulca - znów górą bramkarz Łasku;

27 min. - Dominik Brajtenbach przelobował z daleka naszego Tomasza Kwiatkowskiego - 2:1;

49 min. - po akcji Roberta Jareckiego gola z bliska zdobył Piotr Kobierski - 3:1;

52 min. - strzał Piotra Kobierskiego minął okienko bramki gości;

60 min. - po podaniu Piotra Kobierskiego gola zdobył Maciej Dudek - 4:1 dla Juve i już jest po meczu;

65 min. - Robert Jarecki do Piotra Kobierskiego - 5:1;

75 min. - strzał Piotra Sajdy obronił bramkarz;

79 min. - strzał Kacpra Pipczyńskiego przeleciał nad poprzeczką;

80 min. - Robert Jarecki podał do Maciej Dudka, który ustalił wynik meczu na 6:1;

88 min. - po strzale zawodnika gości uratowała nas poprzeczka.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski (od 69 min. Wojciechowski) - Pipczyński, Bednarek, Graczykowski (k), Zabielski - Jarecki, Paprota (od 61 min. Sajda), Krogulec, Sulgan (od 66 min. Młotkiewicz) - Kobierski, Dudek (od 82 min. Michalski). Trener Michał Łochowski. Sędziował Mariusz Dąbrowski. Widzów około 150 (biletów sprzedano 71, karnetów 9).

W następnej kolejce, już w środę 15 sierpnia o godzinie 14.00 Juve zagra w Karsznicach z KS-em. Zaś 19 sierpnia (niedziela), godzina 17.00 podejmujemy w małych derbach regionu Piasta Błaszki. Na meczu wydany zostanie jubileuszowy - 200 numer Juve gol!