VI runda PP: Jutrzenka Warta - LKS Kwiatkowice 1:4 (1:2)
Nie zagramy w ćwierćfinale woj.! Zbieramy baterie!

26 październik 2017 08:44

W ostatniej rundzie okręgowego Pucharu Polski Jutrzenka przegrała 25 października z IV-ligowym LKS Kwiatkowice 1:4, choć od 7 min. prowadziliśmy po golu Piotra Sajdy, który wykorzystał doskonałe podanie Piotra Kobierskiego - minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Kilkanaście minut później były zawodnik Juve Oktawian Maliszewski wykorzystał gapiostwo naszej obrony i z bliska wyrównał! W 26 min. goście wyszli na prowadzenie, choć gol padł z pozycji spalonej! W końcówce pierwszej części gry Piotr Sajda znów był sam przed bramkarzem, ładnie go przelobował, niestety piłka spadła na górną siatkę bramki! Szkoda! Gdy po przerwie Kwiatkowice w odstępie dwóch minut zdobyły dwa gole (60 i 62 min.) było pewne że Juve nie awansuje do ćwierćfinału wojewódzkiego. A sytuacji mieliśmy kilka jeszcze na wyrównanie na początku drugiej części gry! Niewykorzystane się zemściły i to Kwiatki grają dalej.  W drugiej parze Warta Sieradz wygrała w Zduńskiej Woli z Pogonią identycznym wynikiem i obok Kwiatkowic będzie nas reprezentować w rozgrywkach wojewódzkich wiosną!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Bednarek, Wolny, Graczykowski (k), Nowicki - Kałuziński (od 46 min. Kosecki), Dudek (od 70 min. Rymarski), Nowak, Sulgan (od 70 min. Nowacki) - Kobierski, Sajda (od 46 min. Młotkiewicz). Trener Michał Łochowski. Żółte kartki: Wolny, Dudek, Kobierski. Widzów około 50 (biletów sprzedano 28). Sedziował Łukasz Tomczyk.

W meczu XII kolejki, w sobotę 28 października o godzinie 15.00 Jutrzenka zagra w Karsznicach.

Nasz klub nawiązał współpracę z niemiecką firma produkującą baterie - Hoppecke. Dyrektorem i członkiem zarządu firmy jest były piłkarz Juve (grał u nas w juniorach i to w Lidze Wojewódzkiej) jest nasz krajan pan Dariusz Krawczyk. Jednym z elementów współpracy jest zbiórka zużytych baterii. Zachęcamy kibiców, piłkarzy i działaczy, aby przynosili baterie do budynku klubowego podczas treningów i meczów Juve. Współpraca zaowocowała przelaniem na nasze konto klubowe niemałej kwoty pieniędzy!!!