Jutrzenka Warta

XX kolejka: Warta Sieradz - Jutrzenka Warta - musisz być!
11 marca (sobota), godzina 14.00 - obiekt MOSiR-u!

07 marca 2017 13:20

W najbliższą sobotę, tj. 11 marca 2017 roku wznawia swe rozgrywki IV liga! Już w pierwszej wiosennej kolejce dojdzie do meczu derbowego pomiędzy naszą Jutrzenką a Wartą Sieradz - liderem rozgrywek! Jesienią w Warcie wygrała Warta 3:2.

Tak w ogóle to ostatni raz nasza Jutrzenka wygrała w derbach (nie licząc oczywiście halówki) ponad 26 lat temu! 13 maja 1990 roku Juve wygrało w Warcie 1:0, po golu Artura Kamoli. Niestety był to mecz w klasie A (dziś zwana klasą okręgową). W rundzie jesiennej tamtego sezonu w Sieradzu Jutrzenka również wygrała, 2:1 po golach Bogdana Kępy i Arkadiusza Sowały!

Największa gloria Jutrzenki nad Wartą to mecz z roku 1984 roku, gdy oba kluby walczyły o III ligę! W październiku w obecności 3 tysięcy widzów Juve pokonało faworyzowaną Wartę 1:0, po golu Andrzeja Szybilskiego i zostało liderem rozgrywek! Było to jedyne zwycięstwo Jutrzenki w IV lidze nad zespołem z Sieradza! Te trzy wygrane na zawsze zapadły w pamięci naszych kibiców.

Teraz jednak czas mysleć o utrzymaniu w IV lidze. Więc na pewno piłkarze Jutrzenki będą walczyć o każdy punkt, a remis pewnie każdy z nas w meczu z liderem i faworytem ligi wziąłby w ciemno! Tym bardziej, że data 11 marca 2017 roku jest dla kibica Juve bardzo ważną, bo tego dnia 92 lata temu założono pierwszy klub w Warcie, który jest protoplastą Jutrzenki. Tego dnia może zdarzyć się niespodzianka w postaci naszej wygranej lub remisu!

Jutrzenkę opuściło z różnych powodów aż siedmiu piłkarzy (bracia Różyccy, Kamil Woźniak, Jacek Gajewski, Kacper Korona, Marcin Nowicki i Jędrzej Dzieran), a w ich miejsce pozyskano trzech młodzieżowców: napastnika Adriana Marciocha z SMS-u Łódź, pomocnika Bartłomieja Stasiaka z Warty Sieradz i bramkarza Cezarego Kowalczyka z ŁKS-u Łódź! To także pierwszy mecz derbowy pod wodzą trenera Piotra Bajdziaka, bo jesienią trenerem w I kolejce był jeszcze Marek Przybył.

Ten mecz będzie szczególny dla zawodnika Warty Sieradz, byłego kapitana Jutrzenki Sylwestra Pawlaka! Jeszcze rok temu Sylwek dowodził naszą szczelną obroną. Teraz za jego plecami broni Maciej Mielcarz. Szkoda! W naszym klubie grali również: Marcin Kobierski, Przemysław Sosnowski i Jarosław Szyc, zaś wychowankami Warty są: Kacper Jezierski, Mariusz Graczykowski i Tomasz Kwiatkowski z naszej Jutrzenki. Grali również w klubie z Sieradza Oktawian Maliszewski i Bartłomiej Stasiak.

Bilety na ten mecz można nabyć przed meczem przy bramie wejścowej na MOSiR Sieradz w cenie 5 zł. Trybuna przy sztucznej murawie może pomieścić tylko 300 widzów! Więc nie czekajmy na ostatnią chwilę, bo później pozostanie oglądanie meczu zza siatki!

Może szczęście naszym piłkarzom przyniosą nowe, całe czerwone stroje, które mają być gotowe na sobotę! Oby! Derby czas zacząć!

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec