Jutrzenka Warta

I kolejka: Jutrzenka Warta - Warta Sieradz - zapraszamy!
7 sierpnia (niedziela) 2016 roku, godzina 18.00!

02 sierpnia 2016 21:46

Emocje rosną w związku z niedzielnym meczem derbowym w I kolejce IVligi sezonu 2016/17! 7 sierpnia 2016 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie naszej Jutrzenki Warta (rewelacji minionych rozgrywek - V miejsce - najlepsze w historii!) z odwiecznym rywalem, sąsiadem zza miedzy, spadkowiczem z III ligi - Wartą Sieradz! Chyba akurat na ten mecz nie trzeba nikogo zapraszać, z samego Sieradza ma przyjechać około 200 kibiców! Ostatni raz z Wartą Sieradz graliśmy 12 lat temu w klasie okręgowej, zaś w IV lidze w sezonie 2000/01! Owszem wygrywaliśmy z nimi na hali, ale to nie to samo. Nasze ostatnie zwycięstwa nad Wartą, to dwie wygrane w sezonie 1989/90! W Sieradzu jesienią 2:1, po golach Bogdana Kępy (kapitalny gol z rzutu wolnego z ponad 30 metrów) oraz Arkadiusza Sowały, a wiosną w Warcie 1:0, po golu Artura Kamoli. Trenerem Jutrzenki był wówczas ś.p. Ryszard Golan, były zawodnik i trener... Warty Sieradz! Tylko najstarsi kibice pamiętają te sukcesy w meczach derbowych. Przecież należy w tym miejscu wspomnieć o największej glorii (oczywiście poza wygraną w Łodzi z Widzewem!) naszej Jutrzenki w meczu derbowym, czyli słynnym meczu z 14 października 1984 roku, gdy Juve wygrało w Warcie 1:0, po golu Andrzeja Szybylskiego w 25 min. Jutrzenka została wówczas liderem IV ligi wyprzedzając właśnie Wartę! Na meczu było blisko 3 tysiące widzów! Takich emocji nam brakuje, oby w niedzielny wieczór  ich nie zabrakło!

Bilety na to spotkanie ustalono w wysokości 10 zł. Na pozostałe mecze w niezmienionej cenie 5 zł. Młodzież do lat 16 wchodzi na stadion za darmo. Prosimy o wcześniejsze przybycie na mecz (bramy wejściowe otwarte będą o godzinie 17.00), oczywiście nie wnosimy żadnych niebezpiecznych przedmiotów i butelek. O ich konfiskatę zadba ochrona, która będzie również kasowała nabyte bilety (bramkę wcześniej od ulicy Sadowej będą je sprzedawać działacze Jutrzenki).

Tymczasem Jutrzenka zakontraktowała już trzech "nowych" piłkarzy: Jędrzeja Dzierana (powrót z wypożyczenia z Ustkowa), Piotra Przezaka (SMS Łódź) oraz Jacka Gajewskiego (wychowanek KKS-u Kalisz). Z drużyny odeszło czterech zawodników: Karol Kulczyński, Jakub Pasiński, Sylwester Pawlak i Kamil Woźniak.

Więcej o wszystkich wydarzeniarz przed rundą, meczu z Wartą Sieradz, klubu wsparcia "Tylko Jutrzenka" i innych ciekawych rzeczach dotyczących nowego sezonu będzie można przeczytać w nowym numerze Juve gol, dostępnym w niedzielę na naszym stadionie. Jeszcze raz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Tego meczu nie można przeoczyć!

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec