Jutrzenka Warta

I kolejka: Jutrzenka Warta - Warta Sieradz - zapraszamy!
7 sierpnia (niedziela) 2016 roku, godzina 18.00!

02 sierpnia 2016 21:46

Emocje rosną w związku z niedzielnym meczem derbowym w I kolejce IVligi sezonu 2016/17! 7 sierpnia 2016 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie naszej Jutrzenki Warta (rewelacji minionych rozgrywek - V miejsce - najlepsze w historii!) z odwiecznym rywalem, sąsiadem zza miedzy, spadkowiczem z III ligi - Wartą Sieradz! Chyba akurat na ten mecz nie trzeba nikogo zapraszać, z samego Sieradza ma przyjechać około 200 kibiców! Ostatni raz z Wartą Sieradz graliśmy 12 lat temu w klasie okręgowej, zaś w IV lidze w sezonie 2000/01! Owszem wygrywaliśmy z nimi na hali, ale to nie to samo. Nasze ostatnie zwycięstwa nad Wartą, to dwie wygrane w sezonie 1989/90! W Sieradzu jesienią 2:1, po golach Bogdana Kępy (kapitalny gol z rzutu wolnego z ponad 30 metrów) oraz Arkadiusza Sowały, a wiosną w Warcie 1:0, po golu Artura Kamoli. Trenerem Jutrzenki był wówczas ś.p. Ryszard Golan, były zawodnik i trener... Warty Sieradz! Tylko najstarsi kibice pamiętają te sukcesy w meczach derbowych. Przecież należy w tym miejscu wspomnieć o największej glorii (oczywiście poza wygraną w Łodzi z Widzewem!) naszej Jutrzenki w meczu derbowym, czyli słynnym meczu z 14 października 1984 roku, gdy Juve wygrało w Warcie 1:0, po golu Andrzeja Szybylskiego w 25 min. Jutrzenka została wówczas liderem IV ligi wyprzedzając właśnie Wartę! Na meczu było blisko 3 tysiące widzów! Takich emocji nam brakuje, oby w niedzielny wieczór  ich nie zabrakło!

Bilety na to spotkanie ustalono w wysokości 10 zł. Na pozostałe mecze w niezmienionej cenie 5 zł. Młodzież do lat 16 wchodzi na stadion za darmo. Prosimy o wcześniejsze przybycie na mecz (bramy wejściowe otwarte będą o godzinie 17.00), oczywiście nie wnosimy żadnych niebezpiecznych przedmiotów i butelek. O ich konfiskatę zadba ochrona, która będzie również kasowała nabyte bilety (bramkę wcześniej od ulicy Sadowej będą je sprzedawać działacze Jutrzenki).

Tymczasem Jutrzenka zakontraktowała już trzech "nowych" piłkarzy: Jędrzeja Dzierana (powrót z wypożyczenia z Ustkowa), Piotra Przezaka (SMS Łódź) oraz Jacka Gajewskiego (wychowanek KKS-u Kalisz). Z drużyny odeszło czterech zawodników: Karol Kulczyński, Jakub Pasiński, Sylwester Pawlak i Kamil Woźniak.

Więcej o wszystkich wydarzeniarz przed rundą, meczu z Wartą Sieradz, klubu wsparcia "Tylko Jutrzenka" i innych ciekawych rzeczach dotyczących nowego sezonu będzie można przeczytać w nowym numerze Juve gol, dostępnym w niedzielę na naszym stadionie. Jeszcze raz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Tego meczu nie można przeoczyć!

Aktualności

XXV kolejka

17-18 kwietnia 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta Warta Działoszyn
ŁKS II Łódź 5 : 1 Ceramika Opoczno
Skalnik Sulejów Orzeł Nieborów
Pogoń Zduńska Wola Orkan Buczek
Omega Kleszczów Andrespolia Wiśniowa Góra
Czarni Rząśnia Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Zjednoczeni Stryków
Warta Sieradz Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce Ner Poddębice
Boruta Zgierz Stal Głowno