XXXVI kolejka: Jutrzenka Warta - KS Paradyż 2:2 (0:1)
Zapisani na zawsze w historii Widzewa i pamięci Wiesława!

08 czerwca 2016 16:21

W meczu XXXVI kolejki, w środę 8 czerwca Jutrzenka podejmowała wicelidera tabeli - utytułowany zespół z Paradyża. Juve zremisowało i sprawiło, że do III ligi awansował Widzew, zapisując się na stałe w historii łódzkiego klubu! Juve mogło mecz wygrać, ale  także i przegrać, bo w końcówce goście nie strzelili karnego! Na zwycięstwo Jutrzenki liczył też... gospodarz naszego klubu - pan Wiesław, który obchodził urodziny! 100 lat panie Wiesławie! Remis też go zadowolił, bo dzięki niemu... do III ligi awansował ukochany klub pana Wiesława - Widzew! Jutrzenka zapisała się na stałe w historii RTS-u także dlatego, że jako jedyna (mają na to szanse w ostatnich dwóch kolejkach: Boruta i Mechanik) w IV lidze wygrała z mistrzem Polski dwoma bramkami (jesień 2015) oraz na naszym wiosennym meczu z Widzewem zakończyła się rekordowo zwycięska passa 13 wygranych z rzędu RTS-u (w następnej kolejce łodzianie zremisowali ze Zjednoczonymi Bełchatów)! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, a w nim m.in. echa meczu stulecia z Widzewem, wywiad z Mariuszem Stępińskim i wiele innych ciekawych artykułów! Dostępny już na naszej stronie!

Relacja z meczu z Paradyżem:

15 min. - strzał z dystansu Rafała Różyckiego - bramkarz obronił z trudem;

17 min. - strzał Stefana Potockiego - bramkarz obronił;

20 min. - akcja gości - strzał głową nad naszą bramką;

23 min. - po ładnej akcji Juve - Rafał Różycki strzelił z pola karnego nad bramka;

24 min. - strzał zawodnika gości - Jakub Pasiński z trudem obronił;

25 min. - po rzucie rożnym Mariusz Graczykowski obronił piłkę na linii bramkowej!;

41 min. - po rzucie rożnym Łukasz Berc z bliska trafił do siatki - 0:1;

45 min. -  super sytuacja dla Kuby Kosa - na szczęście wysoko nad naszą bramką;

47 min. - Kuba Kos z bliska trafił w nasz słupek;

53 min. - strzał Stefana Potockiego z pola karnego - wysoko nad bramką gości;

67 min. - Jakub Pasiński obronił strzał z pola karnego;

69 min. - sytuacja gości po rzucie rożnym - strzał głową na szczęście minął słupek bramki Juve;

73 min. - strzał zawodnika gości z bliska - nad bramką;

76 min. - faul na Macieju Dudku - karny dla Juve - gola z 11 metrów zdobył kapitan (kibic Widzewa) - Sylwester Pawlak - 1:1!;

78 min. - po podaniu Daniela Armatysa - Kamil Woźniak powalczył o piłkę i skierował piłkę do siatki - 2:1!;

83 min. - strzał z 20 metrów Łukasza Berca - 2:2;

84 min. - strzał z dystansu Macieja Dudka - bramkarz obronił;

88 min. - po zagraniu ręką - rzut karny dla gości - Mariusz Koćmin strzelił nad poprzeczką!

90 +  4 min. - koniec meczu, a w Strykowie Widzew wygrał 2:0!

Skład Jutrzenki: Pasiński - Nowicki, Pawlak (k), Tomasz Różycki, Armatys - Rymarski, Graczykowski (od 77 min. Sajda) - Korona (od 87 min. Młotkiewicz), Dudek, Potocki - Rafał Różycki (od 67 min. Woźniak).Trener Marek Przybył. Żółte kartki: Dudek, Pawlak.

Sędziował Patryk Adamczyk (Łódź). Widzów około 150.

W następnej kolejce, w sobotę 11 czerwca o godzinie 17.30 Jutrzenka zagra w Piotrkowie Trybunalskim z Polonią.