Jutrzenka Warta

Piłkarskie święto w Warcie! Przyjeżdża łódzki Widzew!
Biletów nie ma od dawna! Rewanż Widzewa?

20 maja 2016 20:16

Na ten mecz czekano w Warcie od roku, gdy powstał Widzew reaktywowany przez kibiców i ludzi, którzy mają go w sercu. Kibice kupili bilety w ciągu kilku dni i tylko szkoda, że nie jest to impreza masowa, bo chętnych na wejściówki było przynjamniej dwa razy tyle! Zagramy z czterokrotnym mistrzem Polski, półfinalistą Pucharu Europy Mistrzów Krajowych, z ostatnim polskim uczestnikiem Ligi Mistrzów! Klubem, który do chwały doprowadzili m.in.: Ludwik Sobolewski, Leszek Jezierski, Tadeusz Gapiński, Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Tomasz Łapiński, Marek Citko czy Franciszek Smuda. Kto wie czy nie najlepszym w historii klubem Polski, bo kto wyeliminował z europejskich pucharów oba Manchestery, Juventus czy Liverpool? W Polsce oprócz RTS-u nikt! Z klubem, w którego barwach w II lidze grał w latach 70-tych nasz wychowanek - Szczepan Waldemar Szwamberg. I mimo, że gramy z liderem tabeli i zespołem, który wygrał 12 meczów z rzędu, to nie stoimy na straconej pozycji. Przecież to 13 kolejka wiosny! Pół roku temu w Łodzi było podobnie! I wygraliśmy 2:0. Czy stać Juve na kolejny cud? Nie zazdrościmy tym, którzy kibicują Widzewowi i Jutrzence. Ich serce jest rozdarte i może tego nie wytrzymać! A takich osób w Warcie jest wiele! Jedno jest pewne, 21 maja przejdzie do historii naszego klubu! Pewnie z Widzewem już nigdy nie zagramy, chyba że w Pucharze Polski! Liczymy na sportowe emocje i niech wygra lepszy.

Wszystkim kibicom przypominamy, że fani Widzewa zajmują główną trybunę i wchodzą od ulicy Sadowej, zaś Jutrzenki od parku (starym wejściem). Prosimy o przybycie na mecz przynajmniej godzinę przed pierwszym gwizdkiem, bo ochrona będzie kontrolowała  wszystkich. Nie zabierajcie ze sobą żadnych butelek, puszek i niebezpiecznych przedmiotów. Na stadionie będzie gastronomia więc napoje chłodzące i jedzonko będzie można zakupić na miejscu. Na meczu będzie można zakupić okazjonalny proporczyk (zostało kilkanaście sztuk), a każdy kibic otrzyma wydanie specjalne (prosto z drukarni Korwema) naszej gazetki Juve gol! W nim m.in.: wywiad z Tomaszem Łapińskim, historia fan clubu Widzewa z Warty, felietony, relacje, spostrzeżenia kibiców Widzewa i wiele innych ciekawych artykułów. Lektura naprawdę imponująca. Jednym ze spikerów meczu będzie obok naszego Edwarda - spiker Widzewa - Marcin Tarociński. Piłkarzy wyprowadzą nasi młodzi piłkarze, a na meczu zadebiutują dwie nowe flagi fanów Juve, zrobione z myślą o wyjeździe na mecz Polska - Ukraina do Marsylii. Z meczu przeprowadzona będzie transmisja telewizji inernetowej widzew.tv oraz nasza na naszej stronie z bieżącym wynikiem! Obecnych będzie wielu dziennikarzy z Łodzi i nie tylko. Pogoda zamówiona, bo będzie ciepło. Po meczu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem trenerów obu klubów. Będzie naprawdę świątecznie. Liczymy na kulturalny i głośny doping dla obu drużyn!

Wśród gości, którzy odwiedzą nasz stadion będą m.in.: Tomasz Muchiński, były trener Juve, a teraz trener bramkarzy Widzewa, byli zawodnicy Jutrzenki: Witold Sowała, Mirek Mielczarek, Waldek Pustelnik, Radek Badowski i inni. Obecny będzie również prezes OZPN Sieradz - Jan Łochowski, władze samorządowe naszego miasta z Burmistrzem Janem Serafińskim na czele oraz działacze Widzewa.

Piłkarze Widzewa, działacze tego klubu, piłkarze Jutrzenki oraz dziennikarze parkują przy ulicy Deczyńskiego - pierwsza brama wjazdowa (parking liceum). Sędziowie, obserwator i delegat ŁZPN na parkingu przy budynku klubowym (wjazd od ulicy Deczyńskiego - druga brama wjazdowa). Wejście dla mediów przy budynku klubowym! Ulice wokół stadionu będą wyłączone z ruchu i nie będzie można na nich parkować!

Aktualności

V kolejka

22 września 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
LZS Brąszewice 2 : 0 Jutrzenka Warta
Czarni Rząśnia 3 : 0 Piast Błaszki
Zawisza Pajęczno 0 : 3 Warta II Sieradz
MLKS Konopnica 4 : 0 KS Karsznice
TS Janiszewice 4 : 3 Hetman Rusiec
Warta Działoszyn 2 : 0 Złoczewia Złoczew
WKS Wieluń 1 : 1 Słowian Dworszowice
GKS Chojne 1 : 1 Tęcza Brodnia