Jutrzenka Warta

Nowi zawodnicy, pierwszy sparing!
Tylko IV miejsce Jutrzenki Warta na hali!

16 stycznia 2016 19:34

Opadły emocje związane z halówką. Czas na pierwszy sparing. W piątek, 22 stycznia o godzinie 19.00 na sztucznej trawie w Sieradzu Jutrzenka zagra z juniorami Warty Sieradz. Prawdopodobnie zobaczymy w nim nowych zawodników, którzy już trenują z naszą drużyną. W tym tygodniu na treningach pojawili się: Kamil Woźniak z Warty Sieradz i Mariusz Graczykowski (ostatnio Kobierzycko, a wcześniej m.in. gra w III lidze z Wartą Sieradz). Głośno mówi się o powrocie Marcina Nowickiego, Marka Wojciechowskiego i Piotra Sajdy z Sochy.

Niestety nie udało się naszym piłkarzom obronić halowego mistrzostwa. Podczas XXIV imprezy pod nazwą Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej nasi piłkarze pod wodzą Marka Przybyła przy dopingu swych licznych kibiców (około 70 osób) zajęli IV miejsce. W grupie poszło łatwo, bo po wygranych 2:0 z Bałuczem (gole Stefana Potockiego i Oktawiana Maliszewskiego), 1:0 z Wartą Działoszyn (gol Sylwestra Pawlaka) oraz remisie 1:1 z Gal Gazem Galewice (gol Emiliana Sulgana) Juve z pierwszego miejsca awansowało do półfinału. Tam mimo prowadzenia z Zawiszą Pajęczno przegraliśmy 1:2 (gol Sylwestra Pawlaka). W meczu o III miejsce z Bałuczem po remisie 1:1 (gol Daniela Armatysa) potrzeba była wykonywania rzutów karnych, w których ulegliśmy 3:4. Turniej wygrała Warta Sieradz, która po rzutach karnych pokonała Zawiszę Pajęczno 4:3 (w meczu był remis 2:2). Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz kapitan - Sylwester Pawlak. Królem strzelców został Bartłomiej Piłatowski (Zawisza Pajęczno) - 4 gole. Zaś najlepszym bramkarzem - Kamil Adamek (Warta Sieradz). Oprócz strzelców goli w barwach Jutrzenki zagrali: Tomasz Kwiatkowski, Jakub Pasiński - Robert Jarecki, Marcin Kosecki, Rafał Różycki, Karol Kulczyński i Damian Rymarski. Na turnieju wydany został nowy numer Juve gol dostępny na naszej stronie.

Po hali przychodzi czas sparingów przed rundą wiosenną. Prawdopodobnie już za tydzień, 23 stycznia zagramy z juniorami Warty Sieradz. Potem czekają nas mecze z: Nerem Poddębice (26 lub 27 stycznia), Zawiszą Rzgów (30 stycznia), Kwiatkowicami (6 luty), KS Chojne (13 luty), Zjednoczonymi Stryków (19 luty), Bałuczem (27 luty), Orkanem Buczek (5 marca) oraz Termami Uniejów (12 marca). 19 marca startujemy w meczu ligowym z rezerwami Bełchatowa.

Aktualności

XXX kolejka

15-18 czerwca 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Czarni Rząśnia 3 : 4 Jutrzenka Warta
Warta II Sieradz 1 : 0 WKS Wieluń
TS Janiszewice 5 : 2 LZS Brąszewice
MLKS Konopnica 4 : 2 GKS Chojne
Warta Działoszyn 2 : 1 Tęcza Brodnia
Zawisza Pajęczno 0 : 4 Słowian Dworszowice
Piast Błaszki 7 : 1 Hetman Rusiec
Złoczewia Złoczew 6 : 3 KS Karsznice