Jutrzenka Warta

Tomasz Muchiński trenerem... bramkarzy Widzewa!"
Juve to jest potęga..."! Wystawa 90-lecia otwarta!

11 października 2015 09:18

Od kilku tygodni wróble ćwierkały, a od kilku dni jest to pewne. Nasz trener - Tomasz Muchiński został trenerem bramkarzy... Widzewa, który ostatnio nasza Jutrzenka pokonała i to w Łodzi! O tym, jak będzie godził obowiązki w dwóch klubach i jego decyzji można przeczytać w wywiadzie udzielonym portalowi: laczynaswidzew.pl oraz na widzewiak.pl

Pechową dla kibiców Widzewa okazała się XIII kolejka IV ligi. RTS Widzew - 10 października (mija właśnie 31 lat od pamiętnego meczu z Wartą Sieradz, gdy Juve przy 3 tysiącach kibiców wygrało 1:0 i było liderem IV ligi!!!) - uległ naszej Jutrzence wynikiem 0:2. Takiego wyniku nie przewidział żaden kibic Juve!!! Jutrzenka w siedmiu meczach pod wodzą Tomasza Muchińskiego straciła tylko jednego gola i nie przegrała meczu. A mecz z Widzewem pokazał, że Jutrzenka spokojnie może nie tylko się utrzymać, ale powalczyć o coś więcej! A szczęśliwi kibice naszego klubu z radością mogli zaśpiewać swą ulubioną pieśń: Juve to jest potęga...

Z Widzewem gole zdobywali: Adam Konieczny w 60 min. ładnym uderzeniem w górny róg bramki po podaniu Rafała Różyckiego i Sylwester Pawlak (kibic... Widzewa) w 90 min. z rzutu karnego, po faulu na Stefanie Potockim!

Skład Widzewa: Sokołowicz - Milczarek (od 80 min. Świątkiewicz), Czaplarski, Maczurek, Pietras, Bartos (od 90 min. Gilarski), Pietras, Bednar,  Rachubiński, Kozieł, Kralkowski (od 69 min. Kasperczak), Zieliński. Trener Marcin Płuska. Żółte kartki: Zieliński, Bednar i Pietras.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Korona, Kulczyński, Pawlak (k), Armatys - Dudek, Maliszewski (od 90 min. Frąszczak), Rymarski, Potocki - Konieczny (od 77 min. Sulgan), Różycki (od 84 min. Młotkiewicz). Trener Tomasz Muchiński. Żółta kartka: Dudek.

Sędziował Przemysław Rosiński. Widzów około 1000, w tym za Juve i Widzewem 63 (byłoby więcej, gdyby nie ślub lidera warckiego fan clubu Widzewa!).

Mecz można obejrzeć na youtubie, dzięki Gazecie Wyborczej.

Zapraszamy do fotogalerii z tego meczu autorstwa Andrzeja Świniarskiego!

Więcej o tym meczu można przeczytać na stronach: laczynaswidzew.pl, widzewtomy.net oraz widzewiak.pl

W następnej kolejce, w niedzielę, 18 października o godzinie 15.30 Jutrzenka podejmować będzie Zawiszę Rzgów.

W czwartek, 8 października w warckim muzeum otwarto jubileuszową wystawę Jutrzenki Warta. Wszystkich kibiców zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum do końca października w godzinach 8.00 - 15.00.

Aktualności

V kolejka

22 września 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
LZS Brąszewice 2 : 0 Jutrzenka Warta
Czarni Rząśnia 3 : 0 Piast Błaszki
Zawisza Pajęczno 0 : 3 Warta II Sieradz
MLKS Konopnica 4 : 0 KS Karsznice
TS Janiszewice 4 : 3 Hetman Rusiec
Warta Działoszyn 2 : 0 Złoczewia Złoczew
WKS Wieluń 1 : 1 Słowian Dworszowice
GKS Chojne 1 : 1 Tęcza Brodnia