Jutrzenka Warta

XXXI kolejka: Jutrzenka Warta - Charłupia Mała 6:0 (2:0)
Piąty awans Juve do IV ligi!

05 czerwca 2015 08:52

4 czerwca 2015 roku przejdzie do historii naszego klubu. Tego dnia Jutrzenka po raz piąty w swej historii zapewniła sobie awans do IV ligi! W meczu derbowym nasi piłkarze nie mieli żadnych kłopotów ze zdobyciem trzech punktów! Już w 2 min. po podaniu Karola Kulczyńskiego - Emilian Sulgan strzałem z pola karnego dał nam prowadzenie i było pewne, że wystrzelą korki od szampanów tego dnia. W 15 min. po ładnej akcji strzelał Stefan Potocki, ale obok słupka. W 17 min. po rzucie wolnym Jakub Jurga trafił w bramkarza. W 36 min. zawodnik Charłupii otrzymał czerwoną kartkę po faulu na Macieju Dudku, który był sam przed bramkarzem.  Z rzutu wolnego nasz kapitan Sylwester Pawlak strzelił obok słupka. W 41 min. głową uderzał Jakub Jurga, ale też nie trafił w bramkę. W 45 min. po podaniu Oktawina Maliszewskiego sytuację sam na sam wykorzystał Emilian Sulgan i do przerwy było 2:0. Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. W 47 min. po podaniu Stefana Potockiego ładnym uderzenmiem z woleja popisał sie Oktawian Maliszewski i dał nam trzeciego gola. W 53 min. bramkarz obronił uderzenie Oktawiana Maliszewskiego. W 55 min. Małysz trafił w poprzeczkę. W tej samej minucie gola powinien zdobyć Rafał Różycki, ale jego uderzenie głową nie znalazło drogi do bramki. W 64 min. strzelał z pola karnego Sylwester Pawlak, ale obok słupka. W 65 min. goście mogli zdobyć gola, ale nasz Tomasz Kwiatkowski wybronił w sytuacji sam na sam. W 68 min. dośrodkowanie Emiliana Sulgana trafiło w poprzeczkę, a nie skończył tej akcji Oktawian Maliszewski. W 81 min. po podaniu Stefana Potockiego - Jakub Jurga zdobył gola na 4:0 - setnego dla Juve w tym sezonie. W 83 min. ładne uderzenie Rafała Różyckiego przeleciało nad bramką. W 84 min. w poprzeczkę trafił Łukasz Kubiak. Minutę później strzał Jakuba Jurgi minął okienko! W 89 min. po podaniu Marcina Nowickiego - Łukasz Kubiak pewnym strzałem zdobył piątego gola. W doliczonym czasie gry po błędzie obrony Łukasz Kubiak ustalił wynik meczu na 6:0. Po meczu tańcom, spiewom nie było końca. Lał się szampan, a piłkarze z władzami klubu i miasta śwętowali przy grilu. Gratulacje dla władz miasta, zarządu, piłkarzy i trenerów. Dziękujemy! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Kubiak, Jurga, Kulczyński, Pawlak (k) - Sulgan, Dudek (od 61 min. Dróżdż), Maraszek (od 73 min. Młotkiewicz), Potocki - Maliszewski (od 69 min. Nowicki), Różycki. Żółte kartki: Dudek, Różycki. Widzów około 200. Sędziował Marcin Staniucha.

W następnej kolejce - mistrz klasy okręgowej zagra w niedzielę, 7 czerwca o godzinie 11.00 w Strzelcach Wielkich z GLKS-em.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec