Jutrzenka Warta

XXIX kolejka: Bałucz - Jutrzenka Warta 0:3 (0:1)
Juve praktycznie w IV lidze!!!

24 maja 2015 20:20

W meczu na szczycie sieradzkiej klasy okręgowej Jutrzenka wygrała w Bałuczu 3:0 i praktycznie zapewniła sobie awans do IV ligi! Jakoś nie chce nam się wierzyć, by Juve w pięciu ostatnich kolejkach roztrwoniło przewagę 10 punktów! Tak więc szampany już można mrozić, bo za jeden lub dwa mecze Jutrzenka będzie już na pewno w IV lidze! Gratulacje dla prezesa klubu - Zbigniewa Zakrzewskiego, który potrafił w ciągu jednego sezonu zebrać ekipę, która bez żadnych kłopotów z powrotem awansowała do IV ligi! Niedzielny mecz w Bałuczu był popisem jednego zespołu. Już w 8 min. po rożnym strzelał głową Jakub Jurga, ale bramkarz obronił. W 15 min. strzelał z 40 metrów nasz były piłkarz - Michał Plusiewicz, ale Jakub Pasiński nie dał się zaskoczyć. W 20 min. po akcji Stefana Potockiego strzelał z bliska głową Rafał Różycki - niestety nad bramką. W 22 min. ładny strzał zawodnika gospodarzy obronił Pasiński. W 28 min.po rożnym strzelał głową Kacper Korona, ale piłka przeleciała nad bramką. W 29 min. strzelał Krzysztof Cichosz, ale obok naszego okienka. W 34 min. Juve objęło prowadzenie. Po podaniu Stefana Potockiego - Rafał Różycki z bliska dał nam prowadzenie. W 44 min. strzelał Stefan Potocki, ale bramkarz obronił.  Pierwsza akcja po przerwie rozstrzygnęła praktycznie mecz i cały sezon. Po rzucie rożnym strzelał głową Mateusz Maraszek, a dobitka Jakuba Jurgi z bliska dała nam podwyższenie wyniku. W 56 min. Bałucz przeprowadził ładną akcję, ale strzał z bliska obronił nasz bramkarz. W 58 min. po akcji Rafała Różyckiego - Oktawian Maliszewski z kilku metrów dał nam zwycięskiego gola! W 63 min. strzał z rzutu wolnego nasz bramkarz pięknie wybronił. W 66 min. z rzutu wolnego strzelał Sylwester Pawlak, ale nad bramką. W 68 min. strzał Bartosza Bronki z rzutu wolnego minął nasz słupek. W 79 min. strzał zawodnika Bałucza trafił w nasz słupek. W doliczonym czasie gry strzał naszego Macieja Dudka minął słupek bramki Bałucza i Juve zasłużenie wygrało.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Jurga, Korona, Kulczyński, Pawlak (k) - Potocki, Kubiak (od 74 min. Dróżdż), Maraszek, Sulgan (od 64 min. J.Dzieran) - Maliszewski (od 81 min. Młotkiewicz), Różycki (od 87 min. Dudek). Żółte kartki: Różycki, Potocki. Sędziował Marcin Słupiński. Widzów około 200, w tym za Juve 42.

W następnej kolejce, w niedzielę - 31 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka podejmować będzie zespół prowadzony przez naszego byłego snajpera - Witolda Sowałę - MLKS Konopnicę.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec