XXVIII kolejka: Jutrzenka Warta - LKS Kobierzycko 1:0 (1:0)
Derby regionu dla Juve!

17 maja 2015 20:37

W meczu XXVIII kolejki sieradzkiej klasy okręgowej Jutrzenka wygrała w Warcie w derbach regionu z LKS-em Kobierzycko 1:0. Zwycięskiego gola w 25 min. po podaniu Stefana Potockiego zdobył uderzeniem z bliska Oktawian Maliszewski. Mecz nie stał na najwyższym poziomie i jak to w derbach bywa goście też mieli swoje szanse. W 13 min. strzelał Sebastian Dróżdż, ale obrońca zablokował strzał przed bramką. Minutę później strzelał z dystansu Stefan Potocki, ale trafił w słupek. Chwilę później strzelał Mateusz Maraszek, ale Witold Małyszko, były nasz bramkarz - obronił. W 16 min. strzelał z dystansu Łukasz Kubiak, ale znów Małyszko był na miejscu. W 25 min. Juve objęło prowadzenie, zaś 5 minut później pierwszą okazję mieli goście, ale strzał głową obronił nasz Jakub Pasiński. W 34 min. goście zdobyli gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. W 42 min. nasz bramkarz wybronił sytuację sam na sam! W 45 min. po rożnym strzelał Kacper Korona, ale obrońca wybił piłkę z bramki, a chwilę później z dystansu strzelał Karol Kulczyński - nad bramką. W 48 min. strzelał zawodnik Kobierzycka, ale Kuba Pasiński obronił. W 50 min. po ładnej akcji z bliska strzelał Stefan Potocki, Małyszko obronił, a dobitka Oktawiana Maliszewskiego z kilku metrów przeleciała nad poprzeczką! W 60 min. strzał zawodnika gości po koźle sprawił wiele kłopotów naszemu bramkarzowi. W 66 min. strzał z rzutu wolnego Grzegorza Kalety minął nasze okienko.  W 70 min. w dogodnej sytuacji nie trafił do bramki Stefan Potocki. W 74 min. strzelał z daleka Jakub Jurga, ale tuż obok słupka. W tej samej minucie strzelał z 20 metrów Stefan Potocki, ale nad bramką. W 79 min. Kaleta z kilku metrów strzelił nad naszą bramką, a sytuację miał naprawdę wyborną. W 89 min. sam na sam z bramkarzem był Dominik Młotkiewicz, ale przegrał pojedynek z Witkiem Małyszką. W sumie wygrana Jutrzenki zasłużona, ale goście pokazali, że w piłkę grać potrafią.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Kubiak, Korona, Kulczyński, Pawlak (k) - J.Dzieran, Maraszek, Dróżdż (od 60 min. Jurga), Maliszewski, Potocki - Sulgan (od 71 min. Młotkiewicz). Żółta kartka: Dróżdż. Sędziował Mariusz Nowak. Widzów około 200.

W następnej kolejce, w meczu na szczycie Jutrzenka w niedzielę, 24 maja o godzinie 17.00 zagra w Bałuczu z wiceliderem LUKS-em.