Jutrzenka Warta

Wygrany sparing zamiast ligi!
Komitet organizacyjny jubileuszu klubu!

22 marca 2015 17:54

Jak wszystkim kibicom Jutrzenki wiadomo w ten weekend nasi piłkarze nie grali meczu ligowego, bo pauzowali z powodu wycofania się z ligi Paprotni. Nie oznacza to jednak, że nasi futboliści mieli wolne! Trener Zbigniew Kaczmarek zaplanował na sobotę, 28 marca - sparing z liderem klasy B - Janiszewicami, które prowadzi ojciec Artura Wolnego - pan Krzysztof. Mecz odbył się na naszym stadionie i zakończył się wygraną Jutrzenki 4:3 (1:1), a gole dla Juve zdobywali: Emilian Sulgan, Rafał Różycki, Kacper Korona (piękny gol w okienko bramki gości) i Piotr Sajda (powrót po kontuzji). Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Jurga, Korona, Wolny, Nowicki - J.Dzieran, Kubiak, Dróżdż, Sulgan, Dudek - Młotkiewicz. Na zmiany wchodzili: Pasiński - Maliszewski, Różycki, Sajda, Potocki, Pawlak.

W drugim meczu rundy wiosennej Jutrzenka wygrała w Lututowie z Jagą 5:0 powiększając przewagę nad zespołami w ligowej tabeli. Do przerwy Juve prowadziło 1:0, po golu Oktawiana Maliszewskiego w 15 min. po podaniu Emilana Sulgana. Wcześniej, bo w 5 min. strzelał z 20 metrów Stefan Potocki, ale bramkarz obronił. W 20 min ładny strzał zawodnika Jagi minął nasz słupek. Minutę później strzelał z dystansu Mateusz Maraszek, ale obok słupka. W 29 min. nasz bramkarz Jakub Pasiński obronił strzał z rzutu wolnego. W 35 min. strzelał Maliszewski, ale nie trafił do bramki. W 40 min. z woleja uderzał Sulgan, ale też obok słupka. W 44 min. znów z wolnego strzelali gospodarze, ale Pasiński był na miejscu. W 57 min. po solowym rajdzie Maliszewski z bliska strzelił drugiego gola! W 61 min. strzał Maliszewskiego minął bramkę, ale trzy minuty później po podaniu Rafała Różyckiego - Maliszewski strzelił nad bramkarzem do siatki po raz trzeci! W 66 min. po podaniu Karola Kulczyńskiego swego gola zdobył Rafał Różycki. W 73 min. popularny Róża trafił do kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego z bliska do siatki, a  podawał Stefan Potocki. W 76 min. strzał Różyckiego przeleciał nad poprzeczką. W 80 min. uderzenie z wolnego Róży również przeleciało nad bramką Jagi! Warto odnotować debiut w barwach Jutrzenki - Kacpra Korony.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Nowicki (od 84 min. Kubiak), Wolny (od 74 min. Korona), Kulczyński, Pawlak (k) - J.Dzieran (od 46 min. Dudek), Maraszek, Maliszewski, Potocki - Sulgan (od 68 min. Dróżdż), Różycki. Żółta kartka: Wolny. Sędziował Łukasz Drozd. Widzów około 60, w tym za Jutrzenką 27.

W najbliższej kolejce Jutrzenka pauzuje, zaś w XXI kolejce - 4 kwietnia, w Wielką Sobotę o godzinie 15.00, Juve zagra w Złoczewie z Zapolem.

Z okazji jubileuszu klubu zarząd klubu podjął decyzję o powołaniu Komitetu Organizacyjnego tego ważnego wydarzenia. Wszystkich chętnych do pomocy w obchodach 90-lat Jutrzenki prosimy o kontakt z prezesem klubu - Zbigniewem Zakrzewskim lub z Hubertem Kamolą.

Aktualności

XXX kolejka

15-18 czerwca 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Czarni Rząśnia 3 : 4 Jutrzenka Warta
Warta II Sieradz 1 : 0 WKS Wieluń
TS Janiszewice 5 : 2 LZS Brąszewice
MLKS Konopnica 4 : 2 GKS Chojne
Warta Działoszyn 2 : 1 Tęcza Brodnia
Zawisza Pajęczno 0 : 4 Słowian Dworszowice
Piast Błaszki 7 : 1 Hetman Rusiec
Złoczewia Złoczew 6 : 3 KS Karsznice