Jutrzenka Warta

IV liga: Jutrzenka Warta - Concordia Piotrków T. 3:1 (0:1)
Klasa B: Słomków - Jutrzenka II Warta 1:7 (0:1)

01 czerwca 2014 10:00

W meczu XXXIII kolejki Jutrzenka w ostatni dzień maja pokonała w Warcie Concordię Piotrków Trybunalski 3:1, choć do przerwy to goście po przepięknym golu z rzutu wolnego z ponad 30 metrów prowadzili (20 min.). Wcześniej swe sytuacje zaprzepaścili: Karol Kulczyński (strzał głową w 2 min. w środek bramki) oraz Oktawian Maliszewski (12 min. strzał nad poprzeczką). W 27 min. strzelał Mateusz Maraszek, ale bramkarz obronił. Tuż po przerwie w polu karnym po zagraniu Bartosza Grabowskiego piłka trafiła w rękę zawodnika gości i był karny, którego w 51 min. Radek Badowski zamienił na gola. Następnie mieliśmy sytuacje z dwóch stron, ale gole nie padały. Z naszej strony strzelali nieskutecznie: Marcin Czajczyński, Maraszek, Michał Kaczmarek i Robert Jarecki. W 70 min. po akcji Piotra Sajdy - Robert Jarecki dał nam prowadzenie strzałem z pola karnego. W 78 min. goście strzelają obok słupka, zaś minutę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maliszewski. W 87 min. Badowski strzelił nad poprzeczką, a w 88 min. Łukasz Szmidt strzelił obok słupka. W doliczonym czasie gry po podaniu Dominika Młotkiewicza - Krzysztof Stępiński przypieczętował wygraną. Te trzy punkty przybliżyły Jutrzenkę do zespołów walczących o utrzymanie.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Badowski, Kulczyński, Pawlak, Grabowski - M.Kaczmarek, Maraszek (od 68 min. Stępiński), Nowicki (od 46 min. Szmidt), Maliszewski - Jarecki (k) (od 89 min. Młotkiewicz), Czajczyński (od 64 min. Sajda). Żółta kartka: Sajda. Sędziował Tomasz Skopiński, widzów około 100.

W następnej kolejce, już w środę - 4 czerwca o godzinie 17.30 Jutrzenka zagra w Moszczenicy z Włókniarzem.

W ostatnim meczu sezonu nasze rezerwy grające w Klasie B pokonały 1 czerwca na wyjeździe Słomków 7:1. Gole zdobywali: Mariusz Kopacki w 8 i 88 min., Jakub Kobusiewicz w 60 i 70 min., Dawid Wierzbicki w 52 min., Sergiusz Kacyna w 85 min. - głową oraz Jędrzej Dzieran w 90 min. Skład Jutrzenki II Warta: Przygodzki - Wierzbicki, Stawicki, A.Cybulski (k), Musiał - Jachowicz, Kopacki, J.Dzieran, Kacyna - Widelski (od 46 min. J.Kobusiewicz), Ł.Pawlak. Żółta kartka: A.Cybulski. Sędziował Mateusz Rutecki, widzów około 30, w tym za Juve 10. Ostatecznie nasze rezerwy zajęły w tabeli końcowej drugie miejsce za Iskrą Stolec i zapewniły sobie awans do Klasy A.

Aktualności

XXV kolejka

17-18 kwietnia 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta Warta Działoszyn
ŁKS II Łódź 5 : 1 Ceramika Opoczno
Skalnik Sulejów Orzeł Nieborów
Pogoń Zduńska Wola Orkan Buczek
Omega Kleszczów Andrespolia Wiśniowa Góra
Czarni Rząśnia Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice Zjednoczeni Stryków
Warta Sieradz Polonia Piotrków Trybunalski
Jutrzenka Drzewce Ner Poddębice
Boruta Zgierz Stal Głowno