Jutrzenka Warta

IV liga: Warta Działoszyn - Jutrzenka Warta 2:0 (1:0)
B klasa: Pyszków - Jutrzenka II Warta 1:2 (1:2)

04 maja 2014 08:54

W meczxu XXVIII kolejki IV ligi Jutrzenka przegrała na wyjeździe z Wartą Działoszyn 0:2 i raczej na pewno wystąpimy w przyszłym sezonie w klasie okręgowej! Jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia i marzenia o pozostaniu w IV lidze to został ich pozbawiony właśnie w sobotę - 3 maja! Już w 8 min. po składnej akcji gospodarze strzałem głową wyszli na prowadzenie. Później dwa strzały mieli nasi zawodnicy, ale uderzenia Krzysztofa Stępińskiego z rzutu wolnego i Radosława Badowskiego minęły poprzeczkę. Potem dwie sytuacje mieli piłkarze Warty, ale na szczęście raz z linii bramkowej wybił piłkę Jędrek Dzieran, a raz napastnik miejscowych fatalnie przestrzelil! W 41 min. po najładniejszej akcji Juve w tym meczu strzał Dzierana bramkarz obronił! W końcówce uderzał jeszcze Stępiński, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza! Druga połowa to już dominacja Warty i kilka znakomitych sytuacji. Jednak dobra dyspozycja naszego bramkarza - Tomasza Kwiatkowskiego sprawiła, że miejscowi nie podwyższali długo wyniku. Juve odpowiedziało jedynie stałymi fragmentami gry, po których głową uderzali: Mateusz Maraszek, Marcin Czajczyński i Dominik Młotkiewicz. Niestety gol dla Juve nie padł, a że Warta miała kolejne znakomite sytuacje (raz trafili w nasz słupek) wynik w doliczonym czasie gry ustalił napastnik z Działoszyna trafiając w nasze okienko. W sumie zasłużona wygrana Warty, która jest na dobrej drodze do utrzymania. Niestety tego samego nie możemy powiedzieć o naszych piłkarzach.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Grabowski, Kulczyński, Różycki, Pawlak - J.Dzieran (od 68 min. Młotkiewicz), Badowski (od 74 min. Valente), Maraszek, M.Kaczmarek - Jarecki (k) (od 25 min. Czajczyński), Stępiński. Żółte kartki: Kulczyński, Pawlak, Badowski, M.Kaczmarek. Sędziował Mariusz Dąbrowski. Widzów około 100, w tym 18 za Juve.

W następnej kolejce, w sobotę 10 maja Jutrzenka zagra w Warcie z Nerem Poddębice o godzinie 17.00. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.

W meczu klasy B nasze rezerwy w niedzielę, 4 maja wygrały w Pyszkowie 2:1, po golach Sergiusza Kacyny w 15 min. i Bernarda Musiała w 30 min. Skład Jutrzenki II Warta: Piecyk - Wierzbicki (od 85 min. Ł.Pawlak), A.Cybulski, Kopacki, Musiał - Stawicki, J.Kobusiewicz, Tomaszewski (od 60 min. P.Kobusiewicz), Sobczyk (k) - Kacyna, Widelski (od 46 min. Młotkiewicz). Żółta kartka: J.Kobusiewicz. Sędziował Piotr Romek. Widzów około 50, w tym 3 z Juve.

W następnej kolejce, w niedzielę, 11 maja Jutrzenka II Warta podejmować będzie w Warcie o 13.00 LZS Kamienną.

Aktualności

XV kolejka

13-14 listopada 2021 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 3 : 4 Czarni Rząśnia
WKS Wieluń 2 : 5 Warta II Sieradz
KS Karsznice 0 : 2 Złoczewia Złoczew
Tęcza Brodnia 3 : 1 Warta Działoszyn
Hetman Rusiec 2 : 4 Piast Błaszki
Słowian Dworszowice 4 : 1 Zawisza Pajęczno
LZS Brąszewice 1 : 2 TS Janiszewice
GKS Chojne 0 : 3 MLKS Konopnica