Jutrzenka Warta

IV liga: Jutrzenka Warta - Włókniarz Zelów 1:2 (0:1)
Klasa B: Jutrzenka II Warta - LZS Socha 11:1 (6:1)

30 kwietnia 2014 19:45

W meczu XXVII kolejki Jutrzenka uległa w Warcie Włókniarzowi Zelów 1:2 i jedną nogą jest już w klasie okręgowej! Gola dla Juve zdobył w 59 min. najlepszy zawodnik gospodarzy, były trener Juve - Bartosz Grabowski. Mecz do przerwy był słabym widowiskiem. Gdyby nie nasz bramkarz Włókniarz zdobyłby więcej goli! W 30 min. po rzucie wolnym piłka trafiła w słupek, a z linii goście wpakowali ją do siatki. Jedyny strzał Juve w światło bramki, to uderzenie Oktawiana Maliszewskiego w 28 min., ale bramkarz obronił. Goście mieli kilka znakomitych sytuacji, ale na szczęście nie mogli strzelić więcej bramek. W 56 min. zawodnik Włókniarza zaatakował... swojego kolegę i otrzymał czerwoną kartkę! Gdy trzy minuty później Juve wyrównało po świetnym uderzeniu Bartosza Grabowskiego wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do zwycięstwa! Jednak grający w osłabieniu goście z kontry stwarzali kolejne sytuacje, by w 66 min. zdobyć zwycięskiego gola, gdy... rzut wolny źle wykonany przez Roberta Jareckiego zamienili na... zwycięską bramkę! W 79 min. strzał Mateusza Maraszka zablokował obrońca, a po rogu Krzysztof Stępiński głową strzelił tuż obok słupka! W końcówce strzały Fabiano Valente i Marcina Nowickiego nie przyniosły nam gola i Juve przegrało chyba najważniejszy mecz sezonu, bo trudno przypuszczać, abyśmy nagle zaczęli wygrywać! Szanse na utrzymanie mamy czysto matematyczne!

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Grabowski, Kulczyński, Różycki, Pawlak - J.Dzieran (od 65 min. M.Kaczmarek), Badowski (od 75 min. Valente), Maraszek, Jarecki (k) (od 68 min. Nowicki) - Maliszewski (od 53 min. Czajczyński), Stępiński. Żółta kartka: Maliszewski. Widzów około 150. Sędziował Tomasz Sośnierz.

W następnej kolejce, w sobotę 3 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka zagra w Działoszynie z Wartą.

W meczu derbowym nasze rezerwy pokonały 1 maja w Warcie LZS Sochę 11:1 (6:1). Gole dla Juve II zdobywali: Sergiusz Kacyna w 15 min. z rzutu karnego i 52 min., Dominik Młotkiewicz w 24 i 27 min., Bernard Musiał w 26 i 43 min. z rzutu wolnego, Sebastian Stawicki w 36 min., Damian Wierzbicki w 55 min. - głową, Przemysław Sobczyk w 62 min., Jakub Kobusiewicz w 79 min. i Piotr Tomaszewski w 81 min. Skład Jutrzenki II Warta: Przygodzki - Wierzbicki, P.Kobusiewicz (od 57 min. Widelski), A.Cybulski, Musiał (od 65 min. Pawlak) - Stawicki, J.Kobusiewicz, Tomaszewski, Sobczyk (k) - Młotkiewicz, Kacyna (od 70 min. Piecyk). Żółta kartka: Sobczyk. Widzów około 50, sędziował Piotr Romek.

W następnej kolejce, w niedzielę, 4 maja nasze rezerwy o 16.00 zagrają w Pyszkowie.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec