XXV kolejka IV ligi: Jutrzenka - Boruta Zgierz 2:2 (0:1)
Burzowo w Warcie!

23 kwietnia 2014 19:53

W meczu XXV kolejki Jutrzenka w burzowej atmosferze, zarówno w atmosferze jak i na boisku zremisowała z Borutą Zgierz 2:2. I jak tu pisać o meczu, który spokojnie można było wygrać, a ledwo się zremisowało? Nasz bramkarz popełnił dwa błędy i straciliśmy dwa gole! Odrabialiśmy straty, ale na zwycięskiego gola grając w liczebnym osłabieniu zabrakło czasu! Zacznijmy od początku. W 2 min. nasz bramkarz Marek Wojciechowski wybronił sytuację sam na sam! Jednak w 18 min. po uderzeniu z 20 metrów popełnił błąd przy łapaniu piłki i goście prowadzili. W 29 min. strzelał z dystansu Radek Badowski, ale minimalnie nad poprzeczką. W 35 min. po rzucie rożnym strzelali goście, tuż obok słupka. W 36 min. po kontrze goście strzelali, ale obok naszego okienka. W 41 i 45 min. strzelał Jędrek Dzieran, ale raz obronił bramkarz, a raz piłka przeleciała nad bramką. Gdy w pierwszej akcji po przerwie, gdy sędzia wydłużył ją o kilkanaście minut z powodu burzy i opadów deszczu (biedny pan Wiesław musiał malować nowe linie), Juve wyrównało - po akcji Łukasza Szmidta - głową do siatki trafił Krzysztof Stępiński - wydawało się, że Juve wygra ten mecz. W 54 min. po ładnej akcji Juve Stępiński strzelił tuż obok słupka. Jednak w 58 min., Wojciechowski puścił kolejną "szmatę" i Juve znów przegrywało. W 61 min. strzał zawodnika Boruty z woleja minął nasz słupek. Dwie minuty później strzelał z dystansu Mateusz Maraszek, ale jego uderzenie minęło słupek! W 65 min. czerwoną kartkę otrzymał nasz Łukasz Szmidt. W 69 min. gola zdobył głową Marcin Czajczyński, ale sędzia boczny dopatrzył się wątpliwej pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W 73 min. strzał zawodnika Boruty minął nasze spojenie bramki. W 80 min. goście mieli rzut wolny pośredni z pola karnego, ale na szczęśćce trafili w plecy Stępińskiego. W 89 min. po rzucie rożnym z bliska do bramki trafił Rafał Różycki i był remis! W doliczonym czasie gry swe sytuacje mieli: Maraszek, Marcin Nowicki i Stępiński, ale gol dla Juve nie padł, a że goście też przegrali pojedynek sam na sam z Wojciechowskim mecz zakończył się remisem! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, dostępny na naszej stronie!

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Szmidt, Kulczyński, Różycki, Grabowski - J.Dzieran (od 77 min. M.Kaczmarek), Maraszek, Badowski (od 67 min. Nowicki), Jarecki (k) (od 67 min. Czajczyński) - Maliszewski (od 75 min. Pawlak), Stępiński. Żółte kartki: Szmidt, Badowski, Maraszek, Maliszewski. Czerwona kartka: Szmidt (65 min.). Sędziował Mariusz Chodorowicz. Widzów około 200.

W następnej kolejce, w sobotę, 26 kwietnia Jutrzenka o godzinie 17.00 zagra w Przedborzu z Pilicą.