Jutrzenka Warta

XXII kolejka: Start Brzeziny - Jutrzenka Warta 2:1 (0:0)
Tylko cud może uratować Juve!

06 kwietnia 2014 21:30

Jutrzenka przedłużyła serię meczów bez zwycięstwa do dziewięciu, a że stało się to na boisku jednego z dwóch zdegradowanych już praktycznie zespoów - Satrtu Brzeziny, to tylko jakieś zrządzenie boskie może utrzymać Jutrzenkę w IV lidze na przyszły sezon. Przecież z naszej ligi spadnie prawdopodobnie 8-9 drużyn, co przy naszej kiepskiej formie i braku zwycięstw sprawia, że jedną nogą jesteśmy już w klasie okręgowej. Zespoły przed nami wygrywają i oddalają się nam bardzo niebezpiecznie. Mecz z beniaminkiem z Brzezin był klolejnym słabym w naszym wykonaniu. Wystarczy powiedzieć, że do przerwy jedyny strzał w światło bramki oddał Oktawian Maliszewski w 41 min. Wcześniej dominowali gospodarze, którzy dwukrotnie trafili w naszą poprzeczkę, a kilka sytuacji minęło naszą bramkę lub ratował nas Marek Wojciechowski. Juve miało jeszcze strzał z rzutu wolnego Roberta Jareckiego, ale obok bramki. Druga połowa była podobna, a że Juve sprezentowało Startowi dwa rzuty karne, to miejscowi zgarnęli trzy punkty. W 56 min. niepotrzebnie w polu karnym faulował nasz bramkarz i Rafał Mordon strzelił do siatki z 11 metrów po raz pierwszy. W 61 min. w siatce wylądował... Mateusz Maraszek, ale piłka po jego uderzeniu głową przeleciała nad poprzeczką! W 71 min. jednak po akcji Maraszka z pola karnego wyrównał Radosław Badowski i kibice Juve mieli nadzieję na zwycięstwo. Niestety Start atakował i zmarnował dwie sytuacje, a w 76 min. w polu karnym rywala faulował Rafał Różycki za co otrzymał czerwoną kartkę! Rzut karny minutę później na gola zamienił znów Mordon i przegrywalismy 1:2. W 82 min. miejscowi trafili w słupek, a w 87 min. po minięciu Wojciechowskiego zawodnik Startu trafił w boczną siatkę! W doliczonym  czasie gry strzelał Krzysztof Stępiński, ale obok bramki i Juve zasłużenie przegrało mecz, kto wie czy nie jeden z ważniejszych w tym sezonie!

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Szmidt, Kulczyński, Różycki, Pawlak (k) - J.Dzieran (od 70 min. M.Kaczmarek), Maraszek, Maliszewski, Badowski (od 78 min. Grabowski), Jarecki (od 64 min. Stępiński) - Czajczyński (od 77 min. Sajda). Żółta kartka: Stępiński. Czerwona: Różycki (76 min. za faul). Sędziował Paweł Pryczek. Widzów około 100, w tym za Jutrzenką 23.

W następnej kolejce, w niedzielę 13 kwietnia Jutrzenka na własnym stadionie o godzinie 16.00 podejmować będzie Zawiszę Pajęczno.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec