Jutrzenka Warta

Ze Startem Brzeziny jednak o 17.00!
XXI kolejka: Jutrzenka - Pogoń Zduńska Wola 1:1 (0:0)

30 marca 2014 19:23

Planowany mecz XXII kolejki pomiędzy naszą Jutrzenką a Startem w Brzezinach odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia o godzinie 17.00! Pierwotnie miała to być godzina 15.30, ale na prośbę klubu spod Łodzi zarząd Jutrzenki zgodził się na zmianę godziny rozpoczęcia spotkania. Jest to bardzo ważny mecz dla naszego Juve. Tylko trzy punkty dają nadzieję na utrzymanie w IV lidze!

W meczu XXI kolejki Jutrzenka w derbach regionu tylko zremisowała z Pogonią Zduńska Wola 1:1. Mimo, że były to derby, to emocje mieliśmy jedynie w końcówce meczu, gdy obie drużyny chciały wygrać! Do przerwy byliśmy świadkami słabego meczu, a sytuacji było malutko. Pierwszy strzał odnotowaliśmy w 23 min., gdy Michał Kaczmarek z 20 metrów strzelił wysoko nad bramką. Goście odpowiedzieli strzałem z 30 min., ale Marek Wojciechowski był na posterunku. Minutę później zawodnicy Pogoni strzelali dwa razy głową, ale na szczęście obok naszego słupka. W 45 min. po dośrodkowaniu z wolnego strzelał głową Marcin Czajczyński, ale też obok bramki, zaś w doliczonym czasie gry tej części nasz bramkarz musiał interweniować po uderzeniu z pola karnego. Jak na derby to trochę mało. Druga część gry była podobna. Pierwszy strzał notujemy w 58 min., ale znów nasz Wojciechowski był na miejscu. Nieoczekiwanie, ale radośnie dla kibiców Jutrzenki w 66 min. po dośrodkowaniu Sylwestra Pawlaka - Czajczyński głową dał nam prowadzenie. W 73 min. strzelali groźnie goście, ale obok bramki Juve. Niestety w 80 min. był już remis. Po wielkim zamieszaniu i kilku próbach gości (m.in. poprzeczka) i braku reakcji naszego bramkarza i obrońców Rafał Kurzynoga z bliska wyrównał. Emocje zaczęły się w końcówce. W 86 min. sam przed bramkarzem gości znalazł się Piotr Sajda, ale zbyt duży kąt i mała odległość od bramki sprawiły, że bramkarz Pogoni był górą w tym pojedynku. Dwie minuty później to bramkarz Jutrzenki musiał interweniować po strzale zawodnika Pogoni. W doliczonym czasie gry Robert Jarecki trafił w poprzeczkę, a dobitka Jędrka Dzierana została wybroniona, a w ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego uderzał Sajda, ale bramkarz wybronił na rzut rożny. W sumie zasłużony remis i strata dwóch punktów Jutrzenki. Samymi remisami ligi na pewno nie utrzymamy. A ostatnie zwycięstwo Juve datujemy dziewięć kolejek temu! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, dostępny na naszej stronie.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Szmidt, Kulczyński, Różycki, Pawlak (k) - Jarecki, Badowski (od 72 min. Grabowski), Maraszek, Maliszewski (od 81 min. Sajda), M.Kaczmarek (od 55 min. J.Dzieran) - Czajczyński (od 70 min. Stępiński). Żółte kartki: Badowski, Maraszek, Dzieran. Sędziował Robert Felcenloben. Widzów ponad 300.

W następnej, XXII kolejce Jutrzenka w niedzielę, 6 kwietnia zagra o 15.30 ze Startem w Brzezinach.

Aktualności

XV kolejka

19-20 listopada 2022 roku:

Drużyna Wynik Drużyna
Jutrzenka Warta 5 : 2 LZS Brąszewice
TS Janiszewice 1 : 0 MLKS Konopnica
Piast Błaszki 4 : 4 Warta Osjaków
Złoczewia Złoczew 1 : 2 Czarni Rząśnia
Prosna Wieruszów 2 : 0 Sokół Goszczanów
Słowian Dworszowice 3 : 0 KS Karsznice
Warta Działoszyn 0 : 1 Tęcza Brodnia
Warta II Sieradz 6 : 0 Hetman Rusiec